آزمون تافل و روند ثبت نام آزمون تافل در یک نگاه

ثبت نام آزمون تافل

کسانی که قصد مهاجرت به کشورهایی اروپایی را دارند باید مدارک معتبر زبان انگلیسی را کسب کنند. آزمون تافل یکی از جمله آزمون های مهمی است که شرکت در آن و کسب مدرک برای مهاجرت و اقامت دائم امری ضروری است. بنابراین افراد باید با نحوه و روند ثبت نام آزمون تافل و چگونگی شرکت در آن آشنایی پیدا کنند. داشتن مدرک تافل باعث تسهیل مسیر مهاجرت می شود.

آزمون تافل یک آزمون بین المللی و استاندارد است. در کشورهای مختلف برای پذیرش دانشجو از مدرک تافل استفاده می شود. در سراسر جهان دو نوع آزمون تافل برگزار می شود. آزمون TOEFL IBT که به صورت آنلاین برگزار می شود و آزمون PBTTOEFL  به وسیله کاغذ و قلم انجام می گیرد. این آزمون شامل چهار مرحله گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن می باشد. این آزمون در چهار ساعت به طول می انجامد.

نمای کلی روند ثبت نام آزمون تافل

روند ثبت نام آزمون تافل طی سلسه مراتب خاصی انجام می گیرد. افراد باید اطلاعات کافی در مورد مراحل مختلف ثبت نام و شرکت در آزمون مورد نظر را کسب کنند. مراحل شرکت و ثبت نام به شرح زیر است:

  • ساخت حساب کاربری اینترنتی با مراجعه به سایت رسمی آزمون فوق
  • ارائه درخواست برای شرکت در آزمون تافل
  • از بین تاریخ های موجود برای شرکت در آزمون، فرد باید یک تاریخ را مشخص نماید
  • محل شرکت در آزمون نیز باید توسط فرد شرکت کننده مشخص شود.
  • هزینه شرکت در آزمون نیز باید در این مرحله به صورت کامل پرداخت شود
  • در مرحله آخر، هم فرد باید در این آزمون شرکت کند

گام به گام با روند ثبت نام آزمون تافل و ایجاد حساب کاربری اینترنتی

درمرحلهاول برای ساخت حساب کاربری باید وارد سایت رسمی آدرس تافل شوید. آدرس این سایت www.est.org شمی باشد. با وارد شدن به این سایت، صفحه ای باز می شود که باید در این صفحه گزینه تافل انتخاب شود. گزینه تافل در این صفحه به صورت انگلیسی درج شده است. بعد از انتخاب این گزینه، صفحه رسمی آزمون تافل بارگذاری می شود. در صفحه جدید باید گزینه For Test Taker انتخاب شود. در این صفحه، اطلاعات مهم در مورد ثبت نام توضیح داده شده است. برای وارد شدن به مرحله ثبت نام باید گزینه زرد رنگ به نام Register انتخاب شود.

در این صفحه، باید به سوال سایت در مورد استفاده از کوکی ها پاسخ مثبت داده شود. برای این‌ کار باید گزینه Agree که در پایین صفحه قرار دارد مشخص شود. برای ورود به مرحله بعدی ثبت نام باید روی گزینه Creat an Account  کلیک کرد. در صفه ای که باز می شود باید اطلاعات کاربری به درستی ثبت شود. اطلاعاتی مانند تاریخ تولید، نام و نام خانوادگی باید در فیلدهای مشخص شده درج شود. در این مرحله بعد باید به سوال سایت در مورد روش ارتباط با داوطلب نیز باید پاسخ داده شود.

مراحل بعدی از روند ثبت نام آزمون تافل

پس از تکمیل مرحله قبل باید گزینه NEXT فعال شود. با فشردن این گزینه، صفحه جدیدی باز می شود. در این صفحه نیز باید به سوالات در فیلدهای مربوط  به کشور محل تولد، زبان مادری و کشوری که در حال حاضر فرد در آن جا سکونت دارد پاسخ داده شود. پس از تمام شدن این مرحله باز باید گزینه NEXT مشخص شود. در صفحه بعد سرویس خاصی که از طریق مرکز آزمون مشخص شده است باید مورد پذیرش داوطلب قرار بگیرد. با پذیرش این موضوع باز هم باید گزینه  NEXT کلیک شود.

در صفحه بعدی باید اطلاعات جانبی توسط کاربر تکمیل شود که این اطلاعات صرفا برای ایجاد پیش زمینه می باشد. بهتر است جواب ها مطابق با واقعیت انجام شود. در فیلد های این صفحه سوالاتی مانند مقطع تحصیلی فعلی شما و یا مقطع بعدی که قرار است در ان تحصیل کنید چیست پرسیده می شود. با تکمیل تمامی سوالات باید به مرحله بعدی وارد شد. این‌ مرحله یکی از مراحل مهم در روند ثبت نام آزمون تافل و ایجاد حساب کاربری می باشد. در مرحله مورد نظر باید نام کاربری و رمز ورود مشخص شود. برای تعیین رمز ورود باید به نکات مهمی توجه شود. بعد از ایجاد رمز ورود و تایید دوباره می‌توان به مرحله بعدی ثبت نام وارد شد.

ذکر دیگر مراحل ثبت نام در آزمون تافل

بعد از تایید رمز ورود، یک باکس خاکستری رنگ تحت عنوان Acknowledgement که در آن باید آگاهی فرد در مورد تمامی شرایط ساخت حساب کاربری مورد تایید قرار بگیرد بارگذاری می‌شود.  برای این کار باید تیک آبی موجود در داخل باکس مشخص شود. بعد از این مرحله می توان با کلیک گزینه NEXT به صفحه و مرحله بعدی وارد شد. صفحه ای باز می شود که عملا مرحله آخر ساخت حساب کاربری می باشد و باید اطلاعات درج شده یکبار دیگر بررسی شود و مورد تایید قرار بگیرد. با انتخاب گزینه آبی رنگ، تحت عنوان Sing in to continue در این صفحه امکان ورود به صفحه اولیه وجود دارد.

 با باز شدن این صفحه، فرد می‌تواند با درج نام کاربری و رمز ورود به پنل اختصاصی خود دست یابد. فیلدهای مختلفی نیز در این صفحه موجود است که طبق شرایط باید توسط کاربر قبل از ورود به آزمون تکمیل شود. در صفحه یاد شده گزینه مربوط به شرکت در آزمون تافل نیز درج شده است. با پر کردن تمامی اطلاعات از جمله مشخص کردن محل و تاریخ دقیق آزمون مراحل و روند ثبت نام آزمون تافل به پایان می رسد. کاربر در این مرحله می تواند از خود سایت، محتوای کمک آموزشی را برای شرکت در آزمون خریداری کند. هزینه خرید محتوای کمک آموزشی نیز به هزینه ثبت نام در این آزمون افزوده می شود.

جمع بندی

آزمون و مدرک تافل مورد تایید بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان می باشد، بنابراین افراد برای پذیرش در دانشگاه های معتبر و تسلط بیشتر به زبان انگلیسی باید نمره مطلوبی را در آزمون تافل کسب کنند. رزرو و روند ثبت نام آزمون تافل به آسانی انجام می شود و افراد در هر کجای دنیا که باشند امکان شرکت در این آزمون برای آن ها وجود دارد. منابع یادگیری این آزمون بسیار است و برخی از این منابع به صورت رایگان در اختیار داوطلب قرار می گیرد. نمره دهی در آزمون مورد نظر با دقت بسیار بالایی توسط متخصصین امر انجام می شود. آگاهی کامل از شرایط و روند ثبت نام آزمون تافل به افراد کمک می‌کند تا در زمان کوتاه و با صرف هزینه ای کم اقدام به ثبت نام در این آزمون نمایند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question