۱۰ کتاب عالی برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس

گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ® و بسیاری دیگر از آزمون های زبان های خارجی ازاهمیت زیادی برخوردار است. در واقع بدون داشتن دامنه ای وسیع از واژگان کاربردی شما شانس زیادی برای موفقیت در آزمون های زبان ندارید.

هر زبان از هزاران هزار واژه شکل گرفته بنابراین داشتن منبعی پر و پیمان از واژگان می تواند شیوایی کلام و نوشتار شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد. یکی از راه های موثر برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ®مطالعه کتاب است.

در کنار کتاب های عمومی که که خواندن آنها را به شما توصیه می کنیم کتاب های تخصصی نیز وجود دارد که دامنه واژگان شما را در زبان انگلیسی گسترش می دهد.

از این رو در این مطلب 10 عدد از این کتاب های کاربردی را به شما معرفی می کنیم. 

کتاب 504 absolutely essential words

احتمالاً نام این کتاب را زیاد شنیده اید. کتاب 504 absolutely essential words یک کتاب کاربردی و مقدماتی برای آنهایی است که در ابتدای راه آزمون آیلتس ®قرار دارند. این کتاب از 42 درس تشکیل شده است که هر درس 12 لغت اصلی دارد و در قالب مثال و تمرین می توانید واژگان را یاد بگیرید.

گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس

کتاب English Words 4000

این کتاب نیز مانند کتاب قبلی از کتاب های کاربردی و مرجع برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ®است. این مجموعه شش کتابی شامل ۴۰۰۰ کلمه پرتکرار در آزمون آیلتس ®است.این واژه‌ها از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شوند. این مجموعه کتاب‌ها منبع خوبی برای تقویت دایره واژگان افرادی است که قصد شرکت در آزمون آیلتس ®را دارند.

هر درس در هر کتاب شامل ۲۰ کلمه به همراه جملات نمونه است که کاربرد صحیح آنها را به شما نشان می‌دهد. پایان هر بخش نیز دارای یک داستان کوتاه با تمام کلمات استفاده‌شده است تا به درک عمیق‌تری از این واژگان برسید. هم‌چنین واژگان و داستان‌ها به مرور سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند.

کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS

با توجه به اینکه کمبریج برگزار کننده آزمون آیلتس ®است کتاب هایی که خود این دانشگاه منتشر می کند از معتبرترین منابع آزمون محسوب می شوند. کتاب Cambridge Vocabulary for IELTS به‌گونه‌ای طراحی شده‌است که زبان‌آموز می‌تواند بدون داشتن معلم و به‌صورت خودآموز از آن استفاده کند. این کتاب لغات پیشرفته‌ای را که مربوط به سطح بالاتر از متوسط است، آموزش می‌دهد و یک CD آموزشی هم دارد. فایل‌های صوتی حاوی متن‌های کتاب هستند و به این ترتیب شما می‌توانید با تلفظ درست لغات پیشرفته آزمون آیلتس ®آشنا شوید. متن‌ها نیز به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که با محتوای سوالات آزمون آیلتس ®همخوانی داشته باشند.

کتاب Essential Words For IELTS

کتاب Essential Words For IELTS نیز یکی از کتاب های پایه ای برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ®است. این کتاب شامل تمرین‌های جامع و کاربردی برای بهبود دایره واژگان است. علاوه بر این، شامل فهرستی از ۶۰۰ کلمات رایج در اکثر آزمون‌های آیلتس ®می‌شود. لغات این کتاب در دسته‌بندی‌هایی نظیر گردشگری، طبعیت، محیط زیست، هنر، سرگرمی، مسائل اجتماعی و مواردی از این قبیل قرار گرفته تا کار برای زبان آموزان آسان تر شود.

کتاب Essential Words For IELTS

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS یکی از منابع تخصصی برای آزمون IELTS است. این کتاب پر از تمرین های کاربردی است که دایره واژگان زبان آموزان را گسترش می دهد. در بخش‌های اولیه کتاب واژگان عمومی‌تر و در بخش‌های بعدی واژگان تخصصی‌تر آموزش داده می شوند.

کتاب Check Your English Vocabulary for IELTS

کتاب Cambridge English Vocabulary for IELTS Advanced

اگر به قبولی در آزمون آیلتس ®پیشرفته یا  IELTS Advanced فکر می کنید، کتاب Cambridge English Vocabulary for IELTS Advanced بهترین منبع برای شماست. پذیرفته شدن در این آزمون به‌معنی تایید سطح پیشرفته شما در آزمون آیلتس ®و معادل نمره بالای 7/5 است. برای موفق شدن در این آزمون به سطح پیشرفته‌تری از لغات انگلیسی نیاز دارید و کتاب Cambridge English Vocabulary for IELTS Advanced این منبع را در اختیار شما می‌گذارد.

کتاب IELTS Vocabulary Booster

کتاب IELTS Vocabulary Booster یک کتاب ساده و مختصر است که 500 کلمه پرکاربرد آزمون IELTS را آموزش می دهد. هدف اصلی این کتاب، آموزش لغات آیلتس ®در قالب Essay است، اما برای مهارت‌های دیگر نیز مفید است.

کتاب‌های Oxford Word Skills

کتاب‌های Oxford Word Skills از شناخته شده ترین منابع برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ®هستند. این کتاب ها که توسط دانشگاه آکسفورد تهیه و تنظیم شده در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه می شود. ر هر کتاب از این مجموعه 80 درس قرار دارد و هر درس به یک موضوع اختصاص داده می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که هر کتاب از این مجموعه نزدیک 2000 لغت و عبارت را به زبان‌آموز آموزش می‌دهد. در پایان هر درس تمرین‌هایی وجود دارد تا زبان‌آموزان بتوانند مهارت خود را بسنجند. علاوه‌بر این پاسخ‌نامه تمرین‌ها هم در پایان کتاب قرار دارد. یک CD نیز ضمیمه کتاب‌ها است تا زبان‌آموزان بتوانند با تلفظ درست کلمات نیز آشنا شوند.

کتاب‌های Idioms and phrasal verbs Intermediate

مانند هر زبان دیگری زبان انگلیسی نیز پر از اصطلاحات است. تسلط نداشتن بر این اصطلاحات به معنای درک و فهم نادرست جملات است. یکی از بهترین منابع در این زمینه، کتاب Idioms and Phrasal Verbs  است که در دو کتاب مجزا و دو سطح متوسط و پیشرفته تدوین شده و می‌توان گفت مطالعه این دو کتاب درواقع مکملی برای مجموعه کتاب‌های Word Skills به شمار می‌آید. 

به کمک این کتاب‌ها فعل‌ها، حرف اضافه مربوط به هر فعل و اصطلاحاتی که برای بیان موقعیت‌های گوناگون در مکالمه و نوشتن به آن‌ها نیاز دارید را فرا خواهید گرفت. کتاب Idioms and Phrasal Verbs  بخشی از یک مجموعه معروف  است و با آموزش و تمرین بیش از 1000 اصطلاح و عبارت، دانش شما از زبان انگلیسی را تا سطح قابل قبولی بالا می‌برد. از این مجموعه کتاب می‌توانید به‌صورت خودآموز نیز استفاده کنید البته به شرطی که سطح زبان شما متوسط به بالا باشد.

کتاب‌های English Vocabulary In Use

در نظرسنجی‌های سال 2021 کتاب‌های English Vocabulary In Use جز بهترین کتاب ها برای گسترش دامنه واژگان در آزمون آیلتس ®شناخته شدند. این کتاب‌ها در چهار سطح آموزشی از مبتدی تا پیشرفته را در بر می گیرد. بنابراین شما با هر سطحی از زبان می توانید از این مجموعه کتاب استفاده کنید. هر درس شامل یک بخش آموزشی و بخش تمرین است و در انتهای کتاب نیز پاسخ‌نامه مربوط به هر درس آمده‌است. کتاب‌های English Vocabulary In Use نیز مانند 504 absolutely essential words از کتاب های پایه ای برای شرکت در آزمون آیلتس ®است.

آزمون آزمایشی آیلتس ®را فراموش نکنید

منابعی که در این مطلب به آنها اشاره شد تنها منابع موجود برای آزمون IELTS نیستند اما از مهمترین منابع برای تقویت واژگان به شمار می آیند. اما سنجش مهارت و به چالش کشیدن توانایی های شما در آیلتس ®زمانی اتفاق می افتد که در آزمون شرکتکرده باشید.

از آنجا که آزمون اصلی آیلتس ®بسیار گران قیمت است توصیه ما این است که قبل از شرکت در آزمون اصلی حتماً چند بار در آزمون آزمایشی آیلتس ®شرکت کنید. 

اساتید آنلاین به عنوان مرجع برگزاری آزمون های آزمایشی با هزینه ای بسیار اندک آزمون هایی را کاملاً مشابه با آزمون اصلی برگزار می کند.

این آزمون به دو شکل آکادمیک و جنرال طراحی شده است و متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود در یکی یا هر دوی این آزمون ها شرکت کنند. شما  می تونید بارها در آزمون شبیه سازی IELTS ® ، یا آزمون آزمایشی آیلتس ®® شرکت کنید و شرایط واقعی آزمون را تجربه کنید و با تجربه شرایط آزمون با هزینه ای بسیار کمتر از آزمون اصلی خود را محک بزنید.

مزیت های منحصر به فرد آزمون آزمایشی آیلتس ® اساتیدآنلاین:

  • مصححین با تجربه زیرنظر مستقیم دکتر محمدحسین رحمانی
  • کارنامه تحلیل عملکرد در ۴ بخش آزمون
  • به روزترین سیستم آزمون در ایران
  • دسترسی آنلاین به آزمون از هرکجای دنیا 
  • دسترسی به آزمون در هر زمان
  • امکان تجربه شرایط فیزیکی آزمون حضوری
  • هزینه بسیار پایین تر از آزمون اصلی
  • آشنایی دقیق با قالب سوالات و نحوه تصحیح آزمون 
  • پشتیبانی فنی حتی در روزهای تعطیل

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question