بهترین روش تمرین برای آزمون EPT + (13 روش کاربردی)

بهترین روش تمرین برای آزمون EPT

بهترین روش تمرین برای آزمون EPT تمرین کردن است که در این مقاله شما را با 13 روش تمرینی آشنا خواهیم کرد. 

آزمون EPT توسط دانشگاه آزاد اسلامی به منظور سنجش و ارزیابی سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان و متقاضیان آزمون دکترا برگزار می شود.

تمامی دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد موظف به شرکت در امتحان EPT و کسب نمره قبولی در این آزمون هستند.

آزمون زبان EPT به صورت ماهانه برگزار می شود و شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد. اگر قصد دارید در آزمون ای پی تی شرکت کنید و بالاترین نمره قبولی را به دست آورید، لازم است با روش تمرین برای آزمون EPT آشنا شوید.

در این مقاله با 13 روش کاربردی برای تمرین آزمون EPT و موفقیت در این امتحان را در اختیار شما قرار می دهیم.

آزمون EPT چیست؟

پیش از این که با نحوه مطالعه امتحان ای پی تی آشنا شویم، بهتر است به طور اجمالی آزمون ept و ساختار این آزمون را معرفی کنیم.

آزمون EPT مخفف عبارت English Proficiency Test است که توسط دانشگاه آزاد اسلامی با هدف سنجش توانایی و دانش زبان انگلیسی متقاضیان مقطع دکتری و عموماً به صورت ماهانه برگزار می شود.

دانشجویان و متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند جهت شرکت در آزمون دکترا لازم است نمره قبولی آزمون EPT را کسب نمایند.

این آزمون در شهرهای مختلف از جمله تهران، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و اهواز برگزار می شود.

ساختار آزمون EPT مشابه سایر آزمون های زبان انگلیسی از بخش های واژگان، درک مطلب و گرامر تشکیل شده است.

در بخش واژگان یا Vocabulary با 25 سؤال تستی مواجه خواهید شد. بخش گرامر 40 سؤال تستی و بخش درک مطلب یا Reading نیز شامل 40 سؤال تستی است.

تعریف آزمون ept را به طور مفصل در مقاله آن برایتان شرح داده ایم.

آزمون EPT

13 روش کاربردی برای تمرین آزمون EPT

با ساختار آزمون EPT آشنا شوید

جهت موفقیت در آزمون ای پی تی و کسب بالاترین نمره پیش از هر چیز لازم است با ساختار آزمون ept آشنا شوید تا بتوانید استراتژی مناسبی برای مطالعه امتحان EPT اتخاذ کنید.

در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید

اگر احساس می کنید برای تقویت مهارت زبان و افزایش دانش زبان انگلیسی خود به شرکت در کلاس های آموزشی نیاز دارید از این کار غافل نشوید.

اگر فرصت مراجعه حضوری به کلاس های آموزش زبان را ندارید، می توانید از کلاس های آنلاین یادگیری زبان انگلیسی کمک بگیرید و یا به صورت خصوصی در کلاس زبان ثبت نام کنید.

شرکت در این کلاس های آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا در محیط یادگیری و آموزش زبان انگلیسی قرار بگیرید، با کمک راهنمایی ها و مشاوره معلم و استاد زبان، برنامه مطالعاتی مناسبی ترتیب دهید، نقاط ضعف خود را بشناسید و از طریق برقراری ارتباط با سایر زبان آموزان مهارت های گفتاری و شنیداری خود را ارتقا دهید.

جهت تقویت مهارت های چهارگانه زمان مناسبی را اختصاص دهید

تقریباً تمام آزمون های زبان بر اساس چهار مهارت است؛ درک مطلب Reading، شنیداری Listening، گفتاری Speaking و نوشتن Writing.

جهت کسب بالاترین نمره در آزمون ای پی تی لازم است زمان مناسبی را برای تقویت هر کدام از این مهارت ها اختصاص دهید.

در آزمون های آزمایشی شرکت کنید

 با شرکت در آزمون آزمایشی EPT می توانید با انواع سؤالات و محتوای آزمون واقعی آشنا شوید و نحوه ساختار بخش های آزمون را درک کنید.

هم چنین آزمون های آزمایشی به شما کمک می کنند تا با نقاط ضعف و نقاط قوت خود آشنا شوید.

از طریق نمره و نتایج آزمون های آزمایشی ایده‌ ای از عملکرد خود در امتحان اصلی ای پی تی نیز خواهید داشت.

ما در اساتید آنلاین با بیش از چهار سال تجربه در حوزه برگزاری آزمون های ملی، آزمون آزمایشی EPT را مطابق با آزمون اصلی EPT شبیه سازی کرده ایم تا شما متقاضیان این آزمون بتوانید در شرایط واقعی آزمون، خود را ارزیابی کنید.

همچنین شما در هر مکان و زمان می توانید در آزمون آزمایشی EPT شرکت کنید و محدودیتی در این خصوص نخواهید داشت.

چرا باید در آزمون آزمایشی EPT اساتید آنلاین شرکت کنید؟

اساتید آنلاین یکی از برترین مراکز برگزاری آزمون های آزمایشی زبان های خارجی در ایران است.

ما در این مرکز آزمون های مختلف زبان انگلیسی مانند تافل، آیلتس، تولیمو و… را کاملاً شبیه به آزمون اصلی برگزار می کنیم.

مهمترین مزیت های آزمون آزمایشی EPT اساتید آنلاین عبارتست از:

 • شبیه ترین سیستم به آزمون اصلی است.
 • در هر زمان و مکان در دسترس شماست.
 • باعث آشنایی دقیق شما با فرمت سؤالات آزمون اصلی می‌شود.
 • باعث کاهش استرس شما در روز آزمون اصلی می‌شود.
 • نیاز به نصب نرم افزار خاصی ندارد و کاملاً تحت وب است.
 • بهترین اساتید زبان انگلیسی بر سؤالات این آزمون نظارت داشته و داوطلبان را پشتیبانی خواهند کرد.
 • کارنامه آزمون آزمایشی آنلاین EPT اساتیدآنلاین به صورت لحظه ای تصحیح شده و شرکت کنندگان می توانند پس از اتمام آزمون نمره و نمودار پیشرفت خود را در پروفایل خود مشاهده نمایند و نیازی به هیچگونه زمان انتظار برای دریافت نمره ندارند.

از فلش کارت ها استفاده کنید

فلش کارت ها ابزار ارزشمندی برای مطالعه و افزایش دایره لغات و واژگان شما خواهد بود. جهت مطالعه معانی لغات، مترادف ها، نام ها، تاریخ، عبارات کلیدی و اصطلاحات می توانید از فلش کارت ها استفاده کنید.

جهت یادگیری لغات انگلیسی می توانید برخی از واژگان پرکاربرد را بر روی کاغذ یادداشت های چسب دار بنویسید و آن ها را بر روی در یخچال، میز کار و… بچسبانید تا هنگام کار در منزل نیز از آموزش زبان انگلیسی عقب نمانید.

فلش کارت زبان

با دستور زبان انگلیسی آشنا شوید

برای بسیاری از افراد یادگیری دستور زبان کاری سخت و خسته کننده به نظر می رسد اما گرامر یکی از مهم ترین بخش های آزمون EPT به شمار می آید.

می توانید از طریق روش های مختلفی مانند ایجاد جداول دستور زبان برای افعال رایج با صرف زمان های مختلف در بخش دستور زبان و گرامر به مهارت بالایی دست پیدا کنید.

اگر چه یادگیری دستور زبان و گرامر زبان انگلیسی ممکن است وقت گیر باشد اما توجه به این بخش از آموزش زبان انگلیسی می تواند نمرات ارزشمندی را برای شما به همراه داشته باشد!

از برنامه های تبادل زبان آنلاین استفاده کنید

جهت دستیابی به سطح بالایی از مهارت در زبان انگلیسی لازم است با یک فرد بومی در ارتباط باشید.

خوشبختانه به لطف بسیاری از برنامه های تبادل زبان موجود، یافتن یک فرد بومی برای ارتباط پیدا کردن با او آسان شده است.

استفاده از برنامه های تبادل زبان آنلاین بسیار ساده است: شما با یک انگلیسی زبان بومی که می خواهد زبان مادری شما را یاد بگیرد ارتباط برقرار می کنید و به یکدیگر آموزش می دهید.

بسیاری از این برنامه‌ های تبادل زبان آنلاین رایگان هستند. علاوه بر این استفاده از اپلیکیشن های تبادل زبان انگلیسی یک راه عالی برای ارتباط و ملاقات با افراد جدید به شمار می آید.

در ادامه محبوب ترین برنامه های تبادل آنلاین زبان معرفی می شود:

 • HelloTalk
 • Speaky
 • Bilingua
 • Tandem
 • HiNative

زبان گوشی هوشمند خود را به انگلیسی تغییر دهید

یکی از بهترین روش های تمرین برای آزمون EPT این است که یادگیری زبان انگلیسی را به فعالیت های روزمره و به طور کلی زندگی روزانه خود اضافه کنید.

می پرسید چگونه؟ می توانید در ابتدا از گوشی همراه خود استفاده کنید. زبان موبایل و رسانه های اجتماعی خود را به انگلیسی تغییر دهید.

بسیاری از ما به طور مکرر در طول روز از تلفن های خود استفاده می کنیم بنابراین یادگیری زبان انگلیسی بدون این که متوجه شوید برای شما مهیا خواهد شد.

مطمئناً ممکن است در ابتدا احساس عجیبی داشته باشید اما در نهایت از این که چقدر سریع به آن عادت کرده اید و از تعداد کلمات جدیدی که آموزش می بینید شگفت زده خواهید شد.

از برنامه های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید

امروزه استفاده از برنامه های یادگیری زبان به دلیل راحتی، مقرون به صرفه بودن و پلت فرم تعاملی آن ها روز به روز افزایش یافته است.

برنامه ها و اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی روش های مدرن و کاربردی را برای یادگیری زبان انگلیسی به شما ارائه می دهند و مانند یک معلم سطح توانایی و دانش شما را با تست ها و آزمون های مختلف ارزیابی می کنند و بازخوردی از میزان پیشرفت تان به شما ارائه می دهند.

در ادامه برخی از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی به شما عزیزان معرفی می شود:

 • Memrise
 • Busuu
 • FluentU

داستانی کوتاه به زبان انگلیسی بنویسید

توانایی شما در نوشتن به زبان انگلیسی در امتحان زبان EPT مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین مهم است که مهارت نوشتاری خود را به اندازه مهارت های درک مطلب، شنیداری و گفتاری تقویت کنید.

یک راه سرگرم کننده برای انجام این کار نوشتن داستان های کوتاه به زبان انگلیسی است.

نگران نباشید؛ لازم نیست این داستان ها را به کسی نشان دهید یا مانند یک نویسنده حرفه ای بنویسید.

شما فقط می خواهید مهارت writing خود را گسترش دهید. نوشتن خلاقانه می تواند یک روش سرگرم کننده و کاربردی جهت آموزش واژگان مختلف و استفاده از حجم زیادی از لغات به ویژه صفت ها و اسم ها در زمان های مختلف باشد.

برای مثال، می توانید در مورد روزی که گذرانده اید، تحصیلاتتان، خانواده، کارتان یا فعالیت هایی که در آخر هفته انجام داده اید بنویسید.

همچنین می‌توانید تمام افکار خود را بر روی کاغذ بیاورید.

کتاب انگلیسی

کتاب ها، مجلات و مقالات را به زبان انگلیسی بخوانید

مهارت درک مطلب خود را با مطالعه یک کتاب، مجله یا خواندن مقالات آنلاین به زبان انگلیسی تقویت کنید.

هم چنین می توانید از اپلیکیشن های آموزش زبان مانند Beelingu نیز استفاده کنید. این برنامه با نشان دادن متن به زبان انگلیسی و زبان مادری تان در کنار هم مهارت زبان انگلیسی شما را تقویت می کنند.

این برنامه همچنین دارای کتاب های صوتی مختلفی است که می تواند برای تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی مؤثر واقع شود.

برنامه BBC Learning English یکی دیگر از اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی است که مطالب صوتی، تصویری و متنی مختلفی را به صورت رایگان ارائه می دهد.

برنامه های تلویزیونی یا فیلم های سینمایی به زبان انگلیسی ببینید

یکی دیگر از بهترین روش های تمرین برای آزمون EPT و تقویت مهارت شنیداری (Listening) مشاهده فیلم ها و برنامه های تلویزیونی انگلیسی زبان است.

از این طریق می توانید با تلفظ صحیح واژگان آشنا شوید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برنامه ها و فیلم های مورد نظر خود را بدون زیرنویس مشاهده کنید اما اگر این کار برای شما دشوار خواهد بود حتماً از زیرنویس انگلیسی استفاده نمایید تا از این طریق بتوانید مهارت درک مطلب و گرامر خود را نیز بهبود ببخشید. 

در ادامه لیستی از سریال ها و فیلم هایی که می توانند جهت یادگیری زبان انگلیسی مؤثر باشند را معرفی می کنیم:

 • Friends
 • The Office
 • Game of Thrones
 • Keeping Up with the Kardashians
 • Notting Hill
 • Clueless
 • The Wizard of Oz 

یک لغت نامه تهیه کنید

اگر از تکنیک‌ های ذکر شده در بالا استفاده می کنید احتمالاً هر روز با کلمات جدید متفاوتی رو‌به‌رو خواهید شد. جهت موفقیت در امتحان ept لازم است این کلمات را به خاطر بسپارید تا بتوانید آن ها را در امتحان زبان خود به کار بگیرید.

علاوه بر فلش کارت ها استفاده از دیکشنری یا یک لغت نامه شخصی می تواند بهترین روش تمرین برای آزمون EPT باشد.

می توانید یک لغت نامه شخصی برای خود تهیه کنید و لغات و اصطلاحات جدید را همراه با معانی آن درون لغت نامه بنویسید سپس زمان مناسبی را برای مرور آن ها در نظر بگیرید.

برای مثال، آخر هفته را به مطالعه دیکشنری و لغت نامه خود اختصاص دهید. برای انجام این کار می توانید از اپلیکیشن هایی مانند WordReference یا FlashAcademy Object Translator نیز استفاده کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان مهدی محمودی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام لطفاً در خصوص خرید فکلش کارت راهنمایی بفرمایید باسپاس

profile avatar پشتیبان اساتیدآنلاین ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
ما ارائه کننده فلش کارت نیستیم و همانطور که در مقاله توضیح داده شده می تونید خودتون به صورت دستی ایجاد کنید.

question