۶ دلیل برای شرکت در آزمون گوته

6 دلیل برای شرکت در آزمون گوته

سالانه افراد بسیاری به دلایل مختلف از جمله تحصیل یا اقامت در کشورهای آلمانی زبان تصمیم می گیرند در آزمون گوته شرکت کنند. آزمون گوته دارای سطوح مختلفی است و جهت ارزیابی سطح دانش و مهارت زبان آلمانی افراد برگزار می شود. این مقاله به طور خاص برای افرادی تهیه شده است که به دنبال نکات و اطلاعاتی در رابطه با Guethe test هستند و قصد دارند با دلایل شرکت در آزمون گوته آشنا شوند.

آزمون آزمایشی گوته

آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته یکی از آزمون های معتبر زبان آلمانی است که تحت نظر موسسه گوته آلمان در بسیاری از کشورها برگزار می شود. آزمون گوته که سطوح مختلفی دارد برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی زبان یا قصد اقامت و کار را خواهند داشت مهم و ضروری است. در واقع هدف از برگزاری آزمون گوته رواج زبان آلمانی در سراسر جهان است.

سطوح آزمون گوته به ترتیب زیر است:

سطح A1

میزان تسلط فرد: آشنایی با عبارات و اصطلاحات ابتدایی زبان آلمانی

سطح A2

میزان تسلط فرد: آشنایی با زبان آلمانی و جملات ساده برای مکالمات روزمره

سطح B1

میزان تسلط فرد: درک مفاهیم اصلی زبان آلمانی و صحبت کردن به این زبان

سطح B2

میزان تسلط فرد: صحبت روان به زبان آلمانی

سطح C1

میزان تسلط فرد: درک مفاهیم دشوار زبان آلمانی و صحبت روان به زبان آلمانی

سطح C2

میزان تسلط فرد: درک کامل زبان آلمانی، تسلط به عبارات و گرامر، صحبت روان و شیوا

سطوح آزمون گوته

6 دلیل برای شرکت در آزمون گوته

مدرک آزمون گوته محبوب ترین و معتبرترین مدرک زبان آلمانی دنیا شناخته می شود که با هدف تعیین میزان مهارت و توانایی زبان آلمانی افراد طراحی شده است و در بسیاری از مؤسسات، دانشگاه ها و مراکز آموزش زبان در سراسر دنیا برگزار می شود. 

هر برنامه ای که برای آینده داشته باشید، افزایش دانش و مهارت تان در زمینه زبان آلمانی گزینه های پیش روی شما را افزایش می دهد. هنگامی که آلمانی را یاد می گیرید، مجموعه ای از مهارت ها را به دست می آورید که می تواند کار، روابط فردی و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. در ادامه به شما می گوییم که آموختن زبان آلمانی، شرکت در آزمون گوته و دارا بودن مدرک گوته در چه زمینه هایی به شما کمک خواهد کرد.

کسب و کار

دانستن زبان آلمانی روابط کاری شما را افزایش می دهد و در نتیجه شانس شما برای ارتباط مؤثر و موفقیت افزایش پیدا می کند. هم چنین دانش زبان آلمانی فرصت های شغلی شما را در شرکت های آلمانی افزایش می دهد. تسلط به زبان آلمانی به شما کمک می کند برای یک کارفرمای آلمانی زبان کارایی و بازدهی بیشتری داشته باشید.

بورسیه

آلمانی دومین زبان پرکاربرد دنیا است. هم چنین آلمان سومین کشور در زمینه تحقیق و توسعه جهانی به شمار می آید و بورسیه های تحقیقاتی مختلفی ارائه می دهد.

فرهنگ

یادگیری زبان آلمانی در رابطه با شیوه زندگی، آداب و رسوم و فرهنگ مردم در کشورهای آلمانی زبان اطلاعات بسیاری به شما می دهد و افق دید شما را گسترش خواهد داد.

سفر

از سفرهای خود نه تنها در کشورهای آلمانی زبان بلکه در بسیاری از کشورهای اروپایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند نهایت استفاده را خواهید برد.

مهاجرت

مدرک آزمون گوته برای افرادی که قصد دارند به عنوان معلم یا مترجم در کشورهای آلمانی زبان مشغول به کار شوند یا به طور کلی قصد مهاجرت و ادامه تحصیل دارند مؤثر و ضروری خواهد بود

مزیت دیگر آزمون گوته این است که می توانید با افراد به طور موثری ارتباط برقرار کنید. فرض کنید برای کار یا هر دلیل دیگری به خارج از کشور سفر کرده اید در این صورت، ارتباط با افراد کشورهای مختلف برای شما آسان تر خواهد شد زیرا اکنون می توانید با تسلط کافی با آن ها به گفت و گو بنشینید.

کارآفرینی

همچنین اگر شما یک کارآفرین هستید و قصد دارید کسب و کار خود را راه اندازی کنید، شرکت در آزمون گوته و دریافت این مدرک زبان آلمانی برای شما ضروری است.

کارآفرینی با آزمون گوته

آزمون آزمایشی گوته

همانطور که در ابتدای مقاله هم عنوان شد یکیاز بهترین راه ها برای سنجش سطح مهارت آزمون گوته شرکت در آزمون های آزمایشی است.

ما در اساتید آنلاین با بیش از چهارسال تجربه در حوزه برگزاری آزمون های تخصصی ، آزمون آزمایشی گوته را مطابق با آزمون اصلی شبیه سازی کرده ایم تا شما متقاضیان این آزمون بتوانید در شرایط واقعی آزمون ، خود را ارزیابی کنید. 

همچنین شما در هر مکان و زمان میتوانید در آزمون آزمایشی گوته شرکت کنید و محدودیتی در این خصوص نخواهید داشت. ضمن آن که، در هزینه های شما هم بسیار صرفه جویی خواهد شد و می توانید با هزینه ی مقرون به صرفه در این آزمون شبیه سازی شده شرکت کنید. شرکت در آزمون آزمایشی گوته به شما کمک خواهد کرد تا با ارزیای دقیق سطح زبان خود نسبت به آزمون گوته، هدفمندتر از قبل مشغول به یادگیری زبان آلمانی شوید و یا با آرامش کامل در آزمون اصلی گوته شرکت می کنید و نتیجه ی بهتر و سریع تری را به دست آورید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
بهترین منابع آزمون گوته

بهترین منابع آزمون گوته

یکی از مهمترین ملزومات سفر و مهاجرت به کشور آلمان، تسلط بر زبان این کشور است. آزمون گوته مهم ترین…

بیشتر بخوانید
هزینه آزمون گوته

هزینه آزمون گوته در سال ۲۰۲۳ یا ۱۴۰۲ چقدر است؟

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، باید زبان این کشور را یاد بگیرید. پس از یادگیری و نشان…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *