چگونه خوب انگلیسی صحبت کنید: 25 راهکار ساده شیوایی کلام در انگلیسی (بخش دوم)

چگونه خوب انگلیسی صحبت کنید

6. دانش‌آموز بودن را متوقف کرده و انگلیسی فکر کنید

دیگر به خودتان به‌عنوان کسی که انگلیس یاد می‌گیرد نگاه نکنید، خود را کسی بدانید که انگلیسی صحبت می‌کند. این تغییر، تغییر کوچکی است اما به شما کمک می‌کند تا اعتماد به ‌نفس خود را تقویت کنید.

این کار به شما کمک می کن که به زبان انگلیسی فکر کنید. به ‌عنوان‌ مثال، به ‌احتمال ‌زیاد زمانی که می‌خواهید به زبان انگلیسی بگویید «سیب»، اول به این کلمه در زبان خود فکر کرده و بعد به معادل صحیح آن در زبان انگلیسی فکر می‌کنید. به‌جای این کار، سعی کنید که تصویر سیب را در ذهن خود تجسم کرده و بعد، به کلمه انگلیسی “apple” فکر کنید.

شیوایی کلام حقیقی زمانی اتفاق می‌افتد که ترجمه ذهنی مکالمات را متوقف کنید. این بلندترین گام برای حرکت از یادگیری زبان به انگلیسی صحبت کردن است.

7. به یاد داشته باشید که پاسخ در خود پرسش است.

هنگامی‌که کسی از شما سؤالی به زبان انگلیسی می‌پرسد، به‌دقت به سؤال گوش کنید. اگر این کار را انجام دهید، هر بار به‌درستی به سؤال‌ها پاسخ خواهید داد. سؤال‌های انگلیسی مثل آینه هستند:

•        Does he…..? → Yes, he does.

•        Can she….? → Yes, she can.

•        Is it….? → No, it isn’t.

اگر کسی از شما سؤالی پرسید که مطمئن نیستید چطور باید به آن پاسخ دهید، با یادآوری کلمات موجود در سؤال آغاز کنید. سوال کننده از قبل اکثر کلماتی که باید هنگام جواب دادن از آن‌ها استفاده کنید را در اختیار شما قرار داده است.

بنابراین به‌جای حفظ کردن دستور زبان، دنبال الگوهایی مانند این مورد باشید. راه‌های بسیار ساده‌ای برای «تقلب کردن» وجود دارند که یادآوری کلمات را آسان‌تر می‌کنند.

چگونه خوب انگلیسی صحبت کنید

8. از شنیدن چیز‌های بیش‌تری یاد بگیرید.

اکثر دانش‌آموزان هنگام گوش کردن به فردی انگلیسی‌زبان، سعی می‌کنند تا معنی همه کلمات را بفهمند. این کار قطعاً مهم است، اما خیلی موارد دیگری هم وجود دارند که می‌توانید با گوش کردن بیاموزید.

شاید این کار به‌ظاهر آسان به نظر برسد، اما انجام آن می‌تواند دشوار باشد! وقتی به صحبت انگلیسی‌زبان‌ها گوش می‌کنید، فهم تک‌تک کلمات بیان‌شده می‌تواند دشوار باشد. شاید از کلمات زیادی استفاده کنند که شما آن‌ها را نمی‌شناسید، زیادی سریع صحبت کنند و یا لهجه غلیظی داشته باشند.

شیوه‌ای عالی برای تمرین شنیدار دقیق و فعال، استفاده از سایت FluentU است.

FluentU ویدئوهای واقعی- مثل موزیک ویدئو، تبلیغ فیلم‌ها، اخبار و سخنان انگیزشی- را گرفته و آن‌ها را به درس‌های زبانی شخصی‌سازی‌شده‌ای تبدیل می‌کند.

برخلاف سایت‌های سنتی آموزش زبان ، FluentU از شیوه‌ی طبیعی‌ای استفاده می‌کند که به شما کمک می‌کند تا آرام‌آرام و به‌مرور زمان، وارد فرهنگ و زبان انگلیسی شوید. شما انگلیسی را به همان‌گونه‌ای که در زندگی واقعی از آن استفاده می‌شود، خواهید آموخت.

FluentU مجموعه‌ی سرگرم‌کننده‌ای از محتوا را شامل می‌شود که مواردی همچون برنامه‌های گفتگوی محبوب، مستندهای طبیعت و تبلیغات بامزه را در خود دارد.

FluentU مشاهده ویدئوهای انگلیسی را بسیار آسان می‌کند. در این سایت زیرنویس‌هایی وجود دارند که تعاملی هستند. این بدین معنی است که می‌توانید بر روی هر کلمه کلیک کرده و تصویر، تعریف و مثال کاربردی‌ای را مشاهده کنید.

همچنین با استفاده از آزمونه‌ها، تمام واژگان استفاده‌شده در فیلم‌ها را یاد بگیرید. به سمت چپ یا راست رفته تا مثال‌های بیشتری را در ارتباط با کلمه‌ای که یاد می‌گیرید مشاهده کنید.

بهترین بخش این روند این است که FluentU روند آموزشی شمارا پیگیری کرده و تمرین‌های اضافی‌ای با کلمات سخت‌تر را برایتان فراهم می‌کند. این سایت حتی به شما یادآوری می‌کند که زمان مرور کردن فرارسیده است! در این سایت هر زبان‌آموز، تجربه‌ی یادگیری‌ای دارد که واقعاً شخصی‌سازی‌شده است، حتی اگر زبان‌آموزان مختلف از ویدئوهای مشابهی استفاده کنند.

9. از آن استفاده کن، یا آن را از دست بده

اصطلاحی در زبان انگلیسی وجود دارد که می‌گوید: «از آن استفاده کن یا آن را از دست بده». معنی این اصطلاح این است که اگر مهارتی را تمرین نکنید، ممکن است آن را فراموش کنید. می‌توان از این اصطلاح برای کمک به شما در به یاد داشتن واژگان انگلیسی استفاده کرد.

بهترین راه برای به باد داشتن یک کلمه، استفاده از آن به شکل درست است. این شکل درست به شما کمک می‌کند تا واژگان را در حافظه خود حفظ کنید. وقتی کلمه‌ای جدید یاد می‌گیرید، سعی کنید تا طی هفته‌ بعدی، چندین بار در جملات مختلف از آن استفاده کنید تا احتمال فراموش کردن آن کمتر شود.

گاهی وقت‌ها، شاید کلمه یا عبارتی را یاد بگیرید که فوراً برای شما کاربردی نشود. ایرادی ندارد که فوراً بر روی حفظ کردن این نمونه‌ها تمرکز نکنید، مخصوصاً زمانی که مطالب مهم‌تری برای یادگرفتن دارید.

10. عبارت‌ها را یاد گرفته و آن‌ها را مطالعه کنید

به شیوایی انگلیسی صحبت کردن، یعنی بتوانید افکار، ایده‌ها و احساسات خود را بیان کنید. هدف نهایی شما این است که جملات کامل انگلیسی را به زبان بیاورید، پس چرا زبان را به‌صورت جملاتی کامل یاد نگیرید؟

اگر به‌جای یادگیری زبان به‌صورت واژگان و افعال، آن را به‌صورت عباراتی کامل یاد بگیرید، خواهید دید که این نوع انگلیسی در زندگی روزمره شما کاربردی‌تر خواهد بود. این کار را با فکر کردن به عباراتی آغاز کنید که در زبان خودتان زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید، سپس به دنبال این باشید که چگونه آن‌ها را به انگلیسی بیان کنید

بیشتر بخوانید

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image