5 نکته کلیدی برای موفقیت و اجتناب از اشتباهات در آزمون آیلتس ®

اشتباهات در آزمون آیلتس

آیلتس ® به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل ® شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید میتوانید در آن شرکت کنید. آیلتس ® (IELTS ®) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System)   است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود. محبوبیت آیلتس ® در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند. در این مطلب در مورد 5 نکته کلیدی برای موفقیت و اجتناب از اشتباهات در آزمون آیلتس ® صحبت خواهیم کرد.

اشتباهات در آزمون آیلتس

5 نکته کلیدی برای موفقیت و اجتناب از اشتباهات در آزمون آیلتس ®

۱- با ساختار آزمون آشنا شوید.

قبل از شرکت در آزمون شما حتماْ می بایست با ساختار آزمون آشنا شوید و بدانید این آزمون از چه قسمت هایی تشکیل شده است. این کار کمک می کند تا بدانید باید کدام مهارت های خود را تقویت کنید و منابع مرتبط استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر، لازم است بدانید آزمون آیلتس ® از چهار بخش تشکیل شده است که چهار مهارت اصلی اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ را می سنجد.

۲- تا جای ممکن تمرین کنید.

از وقت خود برای تمرین هرچه بیشتر استفاده کنید. نمونه سوالات آزمون های قبلی را بررسی کنید. یرای این کار می توانید از مجموعه کتاب Cambridge IELTS استفاده کنید و یا اگر در مراحل پایانی آماده سازی هستید، در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. آزمون آزمایشی ® به شما کمک می کند تا با جو آزمون آشنا شوید، بتوانید بر استرس خود غلبه کنید و نقاط ضعف خود را بیابید. همچنین با آزمون آزمایشی ® ریسک مالی خود را کاهش می دهید.

3- زیادی ننویسید.

در قسمت رایتینگ آزمون آیلتس ® اگر شما بیشتر از حد مجاز (مثلاً 300 کلمه) بنویسید، نمره از دست خواهید داد. لذا دقت کنید که پیام خود را با کلمات در محدوده مجاز برسانید. نکته اینست که آیلتس ® این مهارت را می سنجد که شما بتوانید در این تعداد کلمه منظور خود را برسانید و بیشتر یا کمتر شما از محدوده خارج شده و نمره از دست می دهید.

4- بیان روان واژگان

در آزمون خود می بایست واژگانی که استفاده می کنید را به خوبی و روان تلفظ کنید. برای این کار زمانی که واژگان جدید یاد می گیرید باید تلفظ آن ها را بشنوید و تمرین کنید. برای این کار شما می توانید از فونتیک ها استفاده کنید زمانی که یک واژه ی جدید می آموزید. همچنین شنیدن به شما کمک می کند تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید و گوش شما به آنها عادت کند.

5- از یکنواختی بپرهیزید.

در قسمت اسپیکینگ شما می بایست از فراز و فرود های بیانی استفاده کنید. صحبت کردن با صدای یکنواخت شما را خسته کننده جلوه می دهد و باعث می شود نمره از دست بدهید.

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره گرامر آنلاین آیلتس اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image