۵ روش برتر یادگیری لهجه در زبان انگلیسی

لهجه انگلیسی

یادگیری لهجه یکی از لزومات مکالمه به هر زبانی است. در زبان انگلیسی به دلیل گستردگی کشورهایی که زبان انگلیسی در آنها به عنوان زبان اصلی مورد استفاده قرار میگیرد، لهجه های مختلفی داریم. مهم ترین این لهجه ها بریتیش و آمریکن می باشد. در ادامه با ۵ روش برتر یادگیری لهجه در زبان انگلیسی همراه ما باشید. این ۵ مورد در مورد یادگیری لهجه در هر زبانی کاربرد دارد.

 1. الفبای آوایی را بیاموزید

آشنایی با الفبای آوایی به شما کمک می کند صداهای جدید را شناسایی کنید. آشنایی با واج های زبان به شما کمک می کند صداهایی را بشنوید که گوش شما برای شنیدن آنها “تنظیم” نشده است. هنگامی که این صداها را شناختید، بیشتر وقت ها که صحبت می کنید و به زبان جدید گوش می دهید، متوجه آنها خواهید شد.

با آگاهی از دامنه اصواتی که در یک زبان وجود دارد، خواهید آموخت که چگونه بین صداهایی که برای گوش شما مشابه هستند، تفاوت قائل شوید و هجی کردن را آسان می کند. اگر سعی کنید در درجه اول با خواندن و نوشتن طرز بیان را یاد بگیرید، می تواند بسیار مفید باشد.


 1. با زبان گفتاری آشنا شوید

تا آنجا که ممکن است خودتان را در معرض زبان جدید قرار دهید. البته گفتن این کار راحت تر از انجام آن است، اما سعی کنید تا جایی که می توانید با انگلیسی زبان ها صحبت کنید (اگر مجبور باشید، آنلاین شوید!) اگر در تلفظ کلمه خاصی در یادگیری لهجه مشکل دارید، از مردم بخواهید آن را تکرار کنند یا حتی تلفظ آن را ضبط کنید. سپس می توانید آن را دوباره پخش کرده و تلفظ خود را هر چند بار که خواستید گوش دهید. همچنین می توانید تلفظ صحیح را از طریق فرهنگ لغت آنلاین گوش دهید – و سپس عادت یادگیری به زبان جدید خود را پیدا می کنید.


 1. آنچه در مورد تلفظ “عجیب” است را مشخص کنید

شما سریعاً متوجه می شوید که در یادگیری لهجه ، زبان جدید اصوات مشترک زیادی با زبان مادری شما دارد (حتی اگر آن صداها به گونه دیگری نوشته شده باشند). شما می توانید روی اصواتی که در زبان مادری شما وجود ندارند تمرکز کنید. این صداهای نا آشنا را با صداهای مشابه از زبان مادری خود مقایسه کنید. این کار ممکن است میانبر مفیدی به نظر برسد، اما این یک عادت بد است که در طولانی مدت اصلاح تلفظ شما را حتی دشوارتر می کند.


 1. گوش کردن، گوش کردن، گوش کردن!

همانطور که در نکته دو ذکر شد، اینترنت به شما امکان دسترسی به محتوای صوتی زیادی را می دهد که می تواند به شما در بهبود تلفظ کمک کند. تا جای ممکن و به طور منظم به فایل های صوتی گوش دهید! به جای اینکه همیشه روی دستور زبان و واژگان تمرکز کنید، کمی وقت را به جنبه های آوایی زبان اختصاص دهید. به آهنگ های صوتی کوتاه گوش دهید و بر ریتم، وقفه و لحن تمرکز کنید. سعی کنید چیزی را که به جمله ها سیالیت می دهد، درک کنید و سعی کنید از آن تقلید کنید. اگر فیلمی را به زبان انگلیسی تماشا می کنید، زیرنویس را خاموش کنید و نگاهتان به دهان بازیگران باشد.


 1. تمرین باعث می شود که کامل شوید

یادگیری لهجه به مهارت و صبر نیاز دارد، بنابراین اگر بلافاصله حاصل نشد، بی انگیزه نشوید. برای حداکثر کارایی، جلسات آموزشی شما باید مکرر باشد. مقالات روزنامه ، فیلم نامه های فیلم و شعرها را جمع آوری کنید و هنگام خواندن آنها با صدای بلند، صدای خود را ضبط کنید. سپس گوش دهید و تحلیل کنید: نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ چه عادت های زبان مادری را به زبان جدید خود منتقل می کنید؟ همچنین می توانید از انگلیسی زبانان تقاضای کمک کنید!

به عنوان مثال ، می توانید ضبط های خود را در انجمن های آنلاین مانند Judge My Accent لهجه ی خود را ارزیابی کنید.


اگر می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

  2 دیدگاه

 1. آموزش زبان انگلیسی
  1399-11-13
  پاسخ

  این مطلب حرف نداشت

  • اساتید آنلاین
   1399-11-14
   پاسخ

   درود بر شما. ممنونیم که نظرتون را با ما به اشتراک گذاشتید

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image