چند راهکار ساده برای تقویت مکالمه زبان آلمانی

تقویت مکالمه زبان آلمانی

یکی از چالش های یادگیری زبان آلمانی و یا شاید هر زبان دیگری، صحبت کردن به آن زبان است. یادگیری دستور زبان، حفظ کردن لغات و نوشتن به یک زبان دیگر هم چالش های خود را دارد، اما در بیشتر موارد صحبت کردن به زبانی که در حال یادگیری آن هستید چالش متفاوتی است. برای تقویت مکالمه زبان آلمانی راه های زیادی وجود دارد اما در این مطلب ما چند راهکار ساده و کارآمد را به شما معرفی می کنیم که تاثیر بسزایی در تقویت مکالمه زبان آلمانی شما خواهد داشت.

سطح دانش زبان آلمانی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

سندرم ایمپاستر را از خود دور کنید

سندرم ایمپاستر یا نشانگان خودویرانگری یک پدیده روانی است که در آن افراد نمی‌توانند موفقیت‌هایشان را بپذیرند. بر خلاف آنچه شواهد بیرونی نشان می‌دهد که فرد با رقابت و تلاش به موفقیت رسیده، خود فرد تصور می‌کند که لیاقت موفقیت را ندارد و فریب‌کار است. فرد مبتلا به این نشانگان، موفقیت خودش را در نتیجه خوش‌شانسی، زمان‌بندی خوب یا فریب دادن دیگران می‌داند و این موضوع که فرد باهوش یا تلاش‌گر است توسط خودش مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

بعضی از زبان آموزان تصور می کنند که خوب نیستند و همین موضوع اعتماد به نفس آنها را از بین می برد. به عنوان اولین و مهمترین راهکار برای تقویت مکالمه زبان آلمانی بهتر است این سندرم را از خود دور کنید.

تاریخچه زبان آلمانی

یک دوست آلمانی پیدا کنید

هیچ چیز به اندازه صحبت کردن با آلمانی زبانان نمی تواند باعث تقویت مکالمه زبان آلمانی شما شود. امروزه به لطف شبکه های اجتماعی شما می توانید با افراد مختلفی در هر نقطه از جهان به راحتی صحبت کنید.

از کتاب صوتی استفاده کنید

کتاب های صوتی منابع با ارزش و عالی برای تقویت مهارت های شنیداری هستند. شما با گوش کردن و تکرار کردن کتاب های صوتی در واقع یک تیر و دو نشان می زنید. این کار هم باعث تقویت مهارت های شنیداری و هم مهارت های گفتاری شما می شود. حالت ایدئال در این زمینه این است که همزمان کتاب نوشتاری را با کتاب صوتی استفاده کنید. اما اگر کتاب نوشتاری را در دسترس ندارید به همان گوش کردن و تکرار کردن اکتفا کنید.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

تقویت مکالمه زبان آلمانی

فیلم و سریال تماشا کنید

دیدن فیلم و سریال های آلمانی به خصوص همراه با زیرنویس آلمانی یکی از بهترین راهکارها برای تقویت مکالمه زبان آلمانی است. دیدن فیلم و سریال های آلمانی جایگزین مناسبی برای افرادی است که امکان سفر به کشورهای آلمانی زبان را ندارند.

با خودتان حرف بزنید

اگر کسی نیست که با او صحبت کنید، مجبورید با خودتان صحبت کنید! البته این روش زمانی مفید است که کلمه یا عبارت جدیدی یاد گرفته اید. تکرار این کلمات و عبارات با خودتان در یک جمله طولانی یا یک مکالمه کوتاه، باعث می شود در ذهنتان بماند و در تلفظ و استفاده آن ماهر می شوید.

البته به یاد داشته باشید در خیابان و جاهای شلوغ این کار را نکنید، چون مردم فکر می کنند دیوانه شده اید.

10 راهکار واقعاً کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

بازی کنید

شاید عجیب به نظر برسد اما بازی های زیادی برای تقویت زبان آلمانی وجود دارد. با کمی جستجو در اپ استور یا گوگل پلی می توانید بازی هایی از این دست را به راحتی پیدا کنید.

موسیقی آلمانی گوش کنید

گوش کردن به موسیقی یکی از راه های تقویت زبان است. برای تقویت مکالمه زبان آلمانی کافی است همراه با خواننده شما هم همخوانی کنید. این کار باعث می شود به صورت ناخودآگاه مهارت های گفتاری و شنیداری شما تقویت شود.

سطح دانش زبان آلمانی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

تمرین، تکرار، تمرین و تکرار

در نهایت آخرین و مهمترین فرمول برای تقویت مکالمه زبان آلمانی فرمول تمرین، تکرار، تمرین و تکرار است.

اگر می خواهید در زبان آلمانی را مانند زبان مادری صحبت کنید باید تمرین، تکرار، تمرین و تکرار را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image