آشنایی با مزایای وبینار

مزایای وبینار

اینترنت و شبکۀ جهانی وب تمام مردم دنیا را به هم اتصال داده است و این اتصال به گونه ای است که همۀ افراد جهان حتی انسان های غریبه هم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. شما می توانید از طریق اینترنت اطلاعات رایگان را به دست آورید و آنها را با هم به اشتراک بگذارید. در ادامه با مزایای وبینار آشنا خواهیم شد.

وبینار چیست؟

اصطلاح وبینار ترکیب دو واژۀ “وب” و “سمینار” است، در واقع وبینار به یک فناوری ویدئویی است و شما می توانید با تماشای ویدئو مطالب را دریافت کنید. حال این سمینار آنلاین یا وبینار می تواند تعاملی باشد (یعنی با اشتراک دیگر سازمان ها و موسسات) یا انفرادی باشد یعنی یک سازمان آن را برگزار کند. وبینار آنلاین معمولاْ وبینار آموزشی است که بر بستر یک پلتفرم اجرا می شود.

تعریف وبینار

وبینار یک نوع ارائۀ آنلاین است که با فناوری وب همراه است و در واقع یک نوع ویدئو و صدا Voice over IP یعنی صدا روی پروتکل وب است و چنانچه پیش از این بیان شد این اصطلاح ترکیب “وب” و “سمینار” است. وبینار اصولاً هنگامی رخ می دهد که شما مخاطبانی داشته باشید که در دسترس نباشند و یا خارج از کشور باشند. به این ترتیب وبینار برگزار می شود و کاربران شما اطلاعاتی که می خواهند را به دست می آورند. در اینجا شما باید از مخترع اینترنت تشکر کنید که این امکانات را برای شما فراهم کرده است.

شما می توانید از کاربران خود بازخوردهایی دریافت کنید، مثلاً اگر وبینار شما برای آنها جالب نبوده یا مطلبی که آنها می خواهند در آن نبوده است آنها می توانند با chats یا  surveys یعنی گفتگوهای منتقدانه از وبینار شما انتقاد کنند و نظرات خود را بیان کنند. پس شما فکر نکنید که وبینار شما همیشه خوب است و مورد توجه همه است، گاهی وبینارها نظر مخاطب را جلب نمی کند و شما باید این وبینار را دوباره برگزار کنید.

آشنایی با وبینار

مزایا و معایب وبینار

حتی اگر محتوای وبینار بسیار عالی باشد وبینار یک آموزش از راه دور است و با آموزش حضوری متفاوت است. البته وبینار مزایایی دارد و آن این است که شما نمی خواهید برای یک کار کوچک به شهر دیگری سفر کنید و هزینۀ بلیط هواپیما و خوراکی و هتل پرداخت کنید. اما مشکل دیگری که وجود دارد این است که ممکن است افراد ناشناس در وبینار شرکت کنند. پس شما باید از ایمیل امن و دارای حفاظت بالا استفاده کنید.

از سوی دیگر شما ممکن است فریب فضای مجازی را بخورید و در وبیناری شرکت کنید که واقعا وبینار نیست، این وبینار می تواند اطلاعات شخصی شما را بدزد و حتی کامپیوتر شما را هک (دزدی اینترنتی) کند. در جدول زیر مزایا و معایب وبینار بیان می شود:

 

مزایای وبینار معایب وبینار
باعث می شود شما هزینۀ هتل، بلیط هواپیما، و خوراکی را نپردازید مشکلات فنی ممکن است موجب لغو رویداد شود و شما آن را از دست بدهید
وبینار ساده و خودکار است و شما می توانید در هر زمانی در آن شرکت کنید چون وبینار به صورت آف لاین (بدون اینترنت) هم وجود دارد برای ارائه دهندۀ وبینار این مشکل پیش می آید که او باید دوباره درس بدهد
در وبینار شما به راحتی مطالب را دریافت می کنید اگر اینترنت قطع شود شما نمی توانید مطالب را دریافت کنید و سردرگم می شوید
وبینار قابلیت به اشتراک گذاری دارد و شما می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید اگر افراد ناشناس در وبینار شما باشند، آنها اطلاعات را می دزدند و نقض قانون کپی رایت می شود.

 

اگر شما دنبال فضایی می گردید که محصولات خود را تبلیغ کنید، وبینار یکی از بهترین راه ها است: شما می توانید برای ارائۀ محصولات خود، کنفرانس های مطبوعاتی، جلسه های آموزشی یا کاری، مصاحبۀ آنلاین با چند نفر و دوره های آموزشی نرم افزار از وبینار استفاده کنید و از مزایای آن برخوردار شوید.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image