بخش درک مطلب زبان کنکور سراسری و راه حل های موفقیت در آن

درک مطلب زبان

زبان انگلیسی در کنکور سراسری ( بخش درک مطلب زبان کنکور سراسری ) ضریب ۲ دارد . ۲۵ سوال دارد که مدت پاسخگویی به آن ها 20 دقیقه است. بودجه بندی سوالات زبان کنکور به صورت زیر است:

 

  • بخش واژگان: ۸ سوال
  • بخش گرامر: ۴ سوال
  • بخش کلوز تست: ۵ سوال
  • بخش درک مطلب: ۸ سوال

همان طور که مشاهده می شود، بیشترین سوالات از بخش واژگان و درک مطلب است. لذا این 2 بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. اما چطور می توان از بخش درک مطلب نمره ی خوبی گرفت؟

درک مطلب زبان

بخش درک مطلب زبان کنکور سراسری و راه حل های موفقیت در آن

 

ما در اینجا چند رویکرد مهم را عنوان می کنیم:

۱-  سوال را با دقت بخوانید

اول از همه شما باید بفهمید که سوال بخش درک مطلب زبان کنکور سراسری از شما چه می خواهد. شمل باید به دقت سوالات را بخوانید. گاهی حتی یک کاما می توان معنای سوال را تغییر دهد. پس باید با دقت، مفهوم سوال را دریابید. برخی اوقات در این سوالات از کلماتی مثل Except استفاده می شود که معنای پرسش را عکس می کند. شما باید به این کلمات دقت کنید.

۲- موضوع اصلی متون را دریابید

معمولاً در مورد این که متن در مورد چیست، سوال وجود دارد. همچنین برای پاسخ دادن به سوالات یک متن شما می بایست بدانید موضوع اصلی متن در چه مورد است. این موضوع به شما کمک می کند بتوانید برخی گزینه ها را حذف کنید. شما باید از تکنیک های Scanning و Skimming به خوبی استفاده کنید تا در زمان کم، خلاصه ای از متن را بفهمید.

3- دایره لغات خود را گسترش دهید

با افزایش دانش واژگان خود، می توانید متن ارائه شده را کاملاً درک کنید و همچنین به سوالاتی که در مورد معنای واژه ها در متن است، بلافاصله پاسخ دهید. برای این کار و درک مطلب زبان کنکور سراسری از منابعی مثل 504 Essential Words استفاده کنید.

4- سوالات آزمون های اخیر را بررسی کنید

برای شناختن سبک سوالات و موضوع متن ها می توانید بفهمید که به چه مهارت هایی نیاز دارید و یا سطح واژگان شما در چه مرحله ای قرار دارد. سپس می توانید به دنبال رفع نقاط ضعف خود باشید.

برای موفقیت در آزمون خود، می توانید در دوره های هیبریدی اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  مراجعه کرده و یا با شماره ی   31319577-031 تماس حاصل فرمائید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image