تفاوت رایتینگ آزمون آیلتس® و تافل®

رایتینگ آزمون آیلتس

داوطلبان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، معمولاً در آزمون های تافل ® و آیلتس ® شرکت می کنند. این آزمون ها تسلط این افراد بر زبان انگلیسی را می سنجد. اما این دو آزمون ساختار متفاوتی دارند که داوطلبان می بایست با این تفاوت ها آشنا شوند تا بتوانند آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این مقاله به تفاوت رایتینگ آزمون آیلتس® و تافل® می پردازیم.

 

اول از همه اینکه در ایران آزمون تافل® به صورت iBT یا اینترنتی برگزار می شود در حالی که آزمون آیلتس® همچنان به صورت Paper based یا کاغذی برگزار می شود. این بدین معناست که برای آزمون تافل®، علاوه بر مهارت های زمانی شما به مهارت و سرعت عمل در تایپ کردن هم نیاز خواهید داشت چرا که باید رایتینگ های خود را با یک رایانه تایپ کنید. مورد دیگر این که در آزمون تافل® بیشتر نوشتن مرسوم است و موجب افزایش نمره می شود اما در آیلتس® اگر از حدی که اعلام شده بیشتر یا کمتر بنویسید، نمره منفی کسب می کنید.

 

رایتینگ آزمون تافل®

قسمت رایتینگ در آزمون تافل ® دارای 2 بخش است:

1- بخش ترکیبی (Integrated)

2- بخش مستقل ( Independent)

 

در بخش ترکیبی، ابتدا یک متن در مورد یک موضوع را می خوانید. شما برای این کار 3 دقیقه فرصت دارید. سپس به یک فایل صوتی در رابطه با همان متن گوش می کنید. پس از پایان آن، شما می بایست چکیده ای از این دو را بنویسید. برای کسب نمره مطلوب در این بخش نیاز است که حدود 300 کلمه بنویسید. شما در این بخش 20 دقیقه زمان خواهید داشت.

در بخش مستقل، به شما موضوعی داده می شود و شما 30 دقیقه وقت دارید تا با رعایت ساختار یک رایتینگ، نوشته ای بنویسید. در این بخش برای کسب نمره مطلوب حدود 400 کلمه بنویسید.

رایتینگ آیلتس

رایتینگ آزمون آیلتس® آکادمیک

شما در کل 60 دقیقه زمان دارید که دو متن بنویسید. رایتینگ آیلتس® آکادمیک به 2 بخش تقسیم می شود. در بخش اول یک تصویر، نمودار، جدول و یا یک چارت ارائه می شود  و از آزمون ‌دهندگان می خواهند تا گزارشی در رابطه با آن بنویسند. رایتینگ اول باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته و در حدود ۲۰ دقیقه زمان نوشته شود.

برای تسک دوم رایتینگ آیلتس® آکادمیک، آزمون‌ دهندگان باید یک مقاله یا essay بنویسند؛ بدین‌ صورت که یک تاپیک که معمولاً در قالب نقطه‌ نظر، استدلال و یا مشکل خاصی مطرح می‌شود، داده شده و از آزمون‌دهندگان خواسته می‌شود تا آن را بحث و مورد بررسی قرار دهند. برای تسک دوم، آزمون‌ دهندگان باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مدت زمان ۴۰ دقیقه بنویسند.

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره های هیبریدی آنلاین آیلتس ® و تافل ® اساتیدآنلاین شرکت کنید و یا بسته اشتباهات رایج رایتینگ را تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image