اشتباهات رایج نویسندگان ایرانی مقالات ISI انگلیسی

مقالات ISI انگلیسی

مقاله نویسی روشی مناسب برای ثبت فرایند تحقیق، دستاورد و تکمیل رزومه است. یک دانشجو با داشتن مقالات زبان انگلیسی مخصوصاً مقالات ISI می تواند در پوزیشن های مختلف به کار یا تحصیل بپردازد.اما نوشتن مقالات ISI انگلیسی به همین راحتی هم نیست.

در این جا ما به تعدادی از اشتباهات رایج دانشجویان هنگام نوشتن مقالات ISI اشاره می کنیم:

۱- استفاده از استدلال های زیاد:

اگر شما برای توضیح یک نتیجه از استدلال های متعدد استفاده کنید، نتیجه ی عکس خواهد داشت.


2- سرقت ادبی:

شما نمی توانید از نتایج دیگران در مقاله ی خود استفاده کنید. تنها می توانید با ارائه ی رفرنس، یک یا چند خط از یک مقاله را برای نتیجه گیری های بعدی بیاورید. شما مجاز به ارائه ایده های دیگران با نام خودتان نیستید که به آن Plagiarism گفته می شود.

مقاله ISI انگلیسی


3- تعارض مقدمه با نتیجه‌گیری:

شما می بایست به همان هدفی که در ابتدای کار در مورد آن صحبت کردید، برسید.


4- نادیده گرفتن دستورالعمل اساتید:

سعی کنید برای جلب رضایت اساتید، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و دقیقاً آنها را دنبال کنید. اگر اصلاحات دریافت کردید، می بایست به دقت اصلاحات گفته شده را انجام دهید.


5- عدم دریافت کمک در نوشتن مقاله در زمان نیاز:

 در هنگام نیاز می توانید از یک نویسنده حرفه ای کمک بگیرید. حتی می توانید از نرم افزارهای کمکی برای ویراستیاری یا شباهت های مقاله ی شما با مقالات دیگر استفاده کنید.


6- استفاده از لحن غیر رسمی:

در نوشتن مقالات ISI انگلیسی باید دقت کنید که از عبارات و لحن رسمی استفاده می کنید. شما باید از افعال سوم شخص استفاده کرده و هرگز نگویید من انجام دادم یا ما این کار را کردیم.


اگر می خواهید مقاله بنویسید،  می توانید در دوره ی تخصصی ویراستیاری علمی مقالات ISI شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image