نمره دهی آزمون EPT

نمره دهی آزمون EPT

آزمون زبان EPT مخفف English Proficiency Test می باشد. آزمون EPT ويژه داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي است و توسط همين دانشگاه به منظور سنجش سطح زبان عمومي متقاضيان آن برگزار مي گردد. تمامي دانشجويان دكتري اين دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرك بين المللي زبان انگليسي با نمره تعيين شده توسط دانشگاه ، موظف به شركت در آزمون EPT و كسب حداقل نمره قبولي در آن هستند. دانشجویان دکتری باید تا قبل از شرکت در امتحان جامع ، نمره آزمون EPT یا دیگر آزمون ها را به دانشگاه ارائه نمایند . در ادامه به نمره دهی آزمون EPT می پردازیم.

 

آزمون EPT ، شامل ۱۰۰ سوال می باشد که ۱۴۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی در نظر گرفته شده است. این ۱۰۰ سوال در نمره دهی آزمون EPT به سه بخش زیر تقسیم می گردد:

  • بخش واژگان : ۲۰ سوال (عمدتاً به صورت پیدا کردن مترادف کلمات داده شده)
  • بخش گرامر : ۴۰ سوال (چهارگزینه‌ای و تحلیل خط)
  • بخش درک مطلب : ۴۰ سوال (شامل چهار درک مطلب)

قابل ذکر است که این آزمون ، نمره منفی ندارد و حد نصاب قبول در آن نمره ۵۰ می باشد .

نمره دهی EPT

این صد نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است :

در بخش واژگان شما می توانید 20 نمره بگیرید. در این بخش 20 سوال 4 گزینه ای وجود دارد. پس از آن در بخش گرامر 40 سوال وجود دارد که شما با پاسخ دهی به آن ها می توانید 40 نمره کسب کنید و برای موفقیت در این آزمون به هدف خود نزدیکتر شوید.

پس از این قسمت به درک مطلب یا Reading Comprehension می رسیم. این قسمت نیز شامل سوالات چهار گزینه ایست که برای پاسخ دهی به آن ها باید متنی را بخوانید. در این قسمت شما 20 نمره از پاسخ به سوالات متن ها و 20 نمره از پاسخ به سوالات جای خالی کسب می کنید.

مجموع نمرات قسمت های مختلف 100 است که شما برای قبول شدن در این آزمون می بایست حداقل 50 نمره کسب کنید.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون EPT هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین EPT  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image