نحوه نمره دهی آزمون GRE ®

نمره دهی آزمون GRE

آزمون پیشینه تحصیلات تکمیلی (GRE) ® آزمونی استاندارد است که یکی از پیش نیازهای پذیرش در بسیاری از دانشکده های تحصیلات تکمیلی آمریکاست در این مطلب ما به مبحث نمره دهی آزمون GRE خواهیم پرداخت. هدف این آزمون که در سال 1949 توسط موسسه خدمات آزمون های آزمایشی (ETS) ® ایجاد و اجرا شد، ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی، استدلال لغوی، استدلال ریاضی،  نگارش تحلیلی و تفکر انتقادی است که در طول یک دوره زمانی طولانی به دست آمده است و با هیچ یک از حوزه های تحصیلی خاص مرتبط نیست. آزمون GRE ® عمومی به صورت یک آزمون کامپیوتری ارائه می شود که در مراکز برگزاری آزمون شرکت پرومتریک اجرا می شود. 


اما نحوه ی نمره دهی این آزمون چگونه است؟

 آزمون جی آر ای عمومی  یا “GRE General ” ®  شامل سه بخش است:

1- Quantitative یا ریاضیات

2- Verbal یا واژگان

3- Analytical Writing یا بخش نوشتار

نمره آزمون GRE


بخش ریاضیات این آزمون بسیار ساده و چیزی بیش از کتاب ‌های دبیرستان نیست. شاید یک دانش آموز خوب سوم راهنمایی هم بتواند به راحتی به سوالات آن پاسخ دهد . نمره این بخش از 800 ( ورژن جدید 170 ) است که معمولاً اکثر افرادی که در این آزمون شرکت می کنند، این نمره را کسب می کنند .

همچنین در بسیاری از دانشگاه هایی که نمره GRE ® برای آنها اهمیت دارد، برای مجموع نمره ریاضیات و واژگان حد نصابی مانند 1100 ، 1200 ، و حتی بیشتر مثلاً 1350 نیز تعیین می شود . پس سعی کنید که بخش ریاضیات را از دست ندهید . البته با تغییراتی که در آزمون GRE ® از August 2011 اعمال گشت ، پایه نمرات نیز تغییر کردند ، ملاک جدید نمرات بین 170 – 130 می باشد . ولی کماکان نمره ها هم به صورت معیار قدیمی و هم به صورت معیار جدید در کارنامه ثبت می شود .

 

  • بخش ریاضیات ” Quantitative” :

سوالات مربوط به آزمون جدید، دو سری سوال 25 تایی است که در 35 دقیقه باید پاسخ داده شود.

 

  • بخش واژگان “Verbal” :

سوالات بخش درک واژگان شامل دو سری سؤال ۲۰ تایی است که باید در ۳۰ دقیقه پاسخ داده شود. نمره این بخش نیز بین ۱۳۰–۱۷۰ محاسبه می‌شود.

 

  • بخش نوشتاری “Analytical Writing” :

قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن دو انشا می‌باشد که هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. نمره این بخش از ۶ محاسبه می‌شود.

 

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر برای آزمون GRE ® می توانید در دوره های آموزشی  اساتیدآنلاین شرکت کنید و یا برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image