تاریخچه آزمون TOLIMO

تاریخچه TOLIMO

در این مطلب می خوایم کمی از تاریخچه آزمون TOLIMO و کاربردهای آن با شما صحبت کنیم. آزمون تولیمو   (TOLIMO) توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود. در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که یک دفترچه تشریحی (دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی (دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه ارائه بدهند.

آزمون تولیمو توسط سازمان سنجش برگزار می شود و تا کنون ۱۵۰ دوره از این آزمون برگزار شده است. با احتساب این که آزمون تولیمو در هر سال، حدوداً ۱۰ بار برگزار می شود، می توان نتیجه گرفت که تاریخچه آزمون TOLIMO تا به امروز ۱۵ سال می باشد. آزمون تولیمو همواره به صورت کاغذی برگزار می شده است اما اخیراً نسخه الکترونیکی این آزمون هم در برخی مراکز برگزار می شود.

پاسخ دادن به سوالات آزمون الکترونیکی در خانه و زمان دلخواه امکان پذیر نیست و داوطلبان باید در زمان و مکانی که در کارت ورود به جلسه آن ها درج شده است در آزمون شرکت کرده و به سوالات پاسخ دهند. اکثر موارد در آزمون الکترونیکی مانند : زمان و مکان برگزاری آزمون ، بخش های آزمون ، تعداد سوالات و زمان پاسخ دهی به هر بخش ، نحوه صدور و دریافت کارت ورود به جلسه ، مدارک شناسایی مورد نیاز ، زمان و نحوه اعلام نتایج و تمامی قوانین مربوط به شرکت در آزمون ، با آزمون کتبی مشترک و یکسان می باشد و تنها تفاوت دو آزمون الکترونیکی و کتبی در موارد زیر است :

  • قسمت ” مهارت شنیداری “ در آزمون کاغذی به این صورت است که متن هر سوال توسط بلندگو در جلسه آزمون پخش می شود ، در صورتی که در آزمون الکترونیکی هر داوطلب به وسیله هدفونی که در اختیارش قرار می گیرد سوالات را می شنود.
  • در آزمون کتبی بخش ” مهارت نوشتاری “ روی برگه و با دست خط فرد نوشته می شود اما در آزمون الکترونیکی فرد باید پاسخ این بخش را در نرم افزار مربوطه و به وسیله صفحه کلید تایپ نماید.

تاریخچه آزمون TOLIMO

اگر به دنبال موفقیت در آزمون تولیمو هستید، در دوره ی هیبریدی آنلاین تولیمو اساتیدآنلاین شرکت کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  مراجعه و یا با شماره ۳۱۳۱۹۵۷۷-۰۳۱ تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image