یادگیری زبان با فیلم | چطور با فیلم زبان یاد بگیریم؟

یادگیری زبان با فیلم

وقتی که من مردم فرانسه را دیدم، تعجب کردم که آنها چطور به زبان انگلیسی به این خوبی صحبت می کنند. من لهجۀ مناسبی در برابر آنها نداشتم، چون من (نویسنده) اصالتاً ایتالیایی هستم. من کنجکاو شدم که آنها چطور به این خوبی انگلیسی را صحبت می کنند. من رازم را به شما می گویم به شرطی که به من قول بدهید به من نخندید. من با تلویزیون زبان انگلیسی را یاد گرفتم. در حقیقت یادگیری زبان با فیلم از تلویزیون می تواند جنبه های مثبت یا منفی داشته باشد، چون تلویزیون برنامه های خوب و بد دارد.

نکتۀ مهم برای یادگیری این است که ما به شیوۀ صحبت کردن مجری در تلویزیون عادت کنیم. البته من باید بیان کنم که در ابتدا با لهجه ای شبیه به کلاغ محلی صحبت می کردم و همه به لهجۀ من می خندیدند.

تلویزیون و فیلم های تلویزیونی به شما کمک می کند تا بهتر صحبت کنید

اگر شما تنها به فیلم هایی نگاه می کنید که افراد در آن بسیار آرام صحبت می کنند، شما در واقع وقت خود را تلف می کنید. شما باید به فیلم هایی نگاه کنید که افراد در آن تند تند صحبت می کنند، البته اگر این فیلم ها را با زیرنویس نگاه کنید بهتر است. ممکن است شما در ابتدا از نظر ذهنی دچار شوک هایی شوید که این شوک ها زود گذر است و شما کم کم عادت می کنید. من پیشنهاد نمی کنم که شما برای یادگیری زبان تنها تلویزیون و فیلم تماشا کنید. ابزارهای یادگیری دیگری هم هستند که به شما کمک می کنند. مانند کتاب های زبان و دوره های صوتی کلاس زبان. البته فیلم های تلویزیونی و سریال ها هم در کنار آنها بسیار خوب است.

اگر شما از این فیلم ها و سریال ها چیزی نفهمیدید باید چه کاری کنید؟

هنگامی که فکر کردید از تماشای فیلم ها و سریال ها چیزی دستگیرتان نمی شود و زبان را نمی آموزید، نباید ناامید شوید چون همه در ابتدا این گونه هستند. برای یادگیری زبان با فیلم شما باید در ابتدا درک خود را از لغات انگلیسی بالا ببرید. باید این موضوع را درک کنید که همه در یادگیری به یک شکل عمل نمی کنند و تفاوت دارند. یک نفر با خواندن کتاب زبان را یاد می گیرد یک نفر با دیدن فیلم و سریال، پس به خودتان اعتماد به نفس داشته باشید و نترسید.

یادگیری زبان با سریال

چگونه یک زبان را با تماشای تلویزیون و فیلم یاد بگیریم: آنچه نیاز خواهید داشت؟

اولین چیزی که شما نیاز دارید این است که یک تلویزیون یا کامپیوتر خوب داشته باشید، البته شما باید فیلم ها را با زیرنویس ببینید. شما می توانید از YouTube  و  Netflix و شبکه های پخش فیلم استفاده کنید. البته این شبکه ها در ایران با مشکل دسترسی مواجه هستند و شما باید از نرم افزار رفع تحریم استفاده کنید.

آنچه را که می شنوید بنویسید

یک کار فوق العاده که شما می توانید برای افزایش مهارت یادگیری زبان با فیلم خود در زبان انجام دهید این است که هر چه می شنوید را بنویسید حال غلط یا درست. برای این کار شما سعی کنید قطعات فیلم های کوتاه را گوش دهید و بنویسید. اگر متوجه نشدید دوباره گوش بدهید و بنویسید. اگر لغتی را بلد نبودید از فرهنگ لغت استفاده کنید و آن را یادداشت کنید.

چیزهایی که بلد نیستید را ترجمه کنید

اگر فیلمی را متوجه نمی شوید از ترجمۀ آن استفاده کنید. این ترجمه ترجیحاً به زبان مادری باشد. در حالت ایده آل شما باید بتوانید این ترجمه ها را درک کنید، اگر مشکلی در ترجمه دارید از نرم افزارهایی که ترجمه می کنند استفاده کنید و از آنها کمک بگیرید. شما باید هر روز این کار را انجام دهید و ترجمه های خود را بخوانید. چون این ترجمه ها به شما کمک می کند تا واژگان و گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

این روش بسیار موثر است و در بسیاری از موارد جواب های خوبی داده است، شما با ترجمه کردن می توانید شکاف هایی که بین زبان انگلیسی یا هر زبانی را با زبان مادری خود درک کنید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد که مفاهیم را بهتر بفهمید و بهتر درک کنید.

خودتان را جای شخصیت فیلم بگذارید

یکی از راه های یادگیری هر زبانی از تلویزیون این است که شما فکر کنید به جای هنرپیشه هستید و دارید به جای او فیلم بازی می کنید، اگر هنرپیشۀ مورد علاقۀ شما در این فیلم است شما سعی کنید خود را به جای او بگذارید و به جای او حرف بزنید.

این روش یک راه بسیار سرگرم کننده است و برای شما مزایای زیادی دارد، اول اینکه شما زبان را یاد می گیرید بعد هم اینکه شما فرهنگ کشورهای دیگر را می آموزید.

برای دوستان خود دربارۀ فیلم صحبت کنید

همانطور که یک صحنه از فیلم را تماشا می کنید و لغات آن را یادداشت می کنید، به خودتان قول بدهید که بعداً آن را برای دوستان خود تعریف کنید. البته این تعریف باید به زبان فیلم باشد که انگلیسی است شما نباید با زبان مادری خود برای دوستان خود فیلم را تعریف کنید، چون به این صورت محتوای فیلم از دست می رود.

فقط آرام باشید

اگر شما احساس خستگی می کنید و فکر می کنید زیاد فیلم تماشا کرده اید، برای مدتی آن را کنار بگذارید و کمی به خودتان استراحت بدهید. برای خودتان یک قهوه بریزید و روی صندلی راحتی خود استراحت کنید. سعی کنید آنچه را آموخته اید دوباره مرور کنید و اگر کلماتی برای شما عجیب و غریب هستند آنها را کنار بگذارید. این قسمت را دست کم نگیرید مغز شما برای یادگیری زبان انگلیسی باید آرامش داشته باشد، پس به مغز خود استراحت بدهید و احساس گناه هم نکنید.

برای یادگیری بیشتر فیلم تماشا کنید

اگر می خواهید بیشتر زبان یاد بگیرید فیلم های بیشتری را تماشا کنید و از آنها لذت ببرید. برای یادگیری زبان با فیلم، بیشتر من توصیه می کنم که فیلم های انیمیشن را تماشا کنید چون با دیدن آن ها زبان آموزی شما بیشتر می شود و شما می توانید چیزهای بیشتری بیاموزید. پژوهش ها ثابت کرده است که دیدن فیلم های انیمیشن برای بزرگسالان بسیار خوب است و به زبان آموزی آنها کمک می کند.

 

اگر می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید، برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

  6 دیدگاه

 1. ali shojaei
  1400-03-03
  پاسخ

  یاد گرفتن زبان با فیلم یکی از سرگرم کننده ترین روشهای یادگیری زبانه
  البته مثل هر کار دیگه ای باید اصولی انجام بشه
  به شخصه که خیلی لیسنینگم با این روش بهتر شده

  • اساتید آنلاین
   1400-03-05
   پاسخ

   درود بر شما. ممنون که نظر خودتان را با ما به اشتراک گذاشتید. موفق باشید

 2. رضا عروضی
  1400-03-05
  پاسخ

  برای من که عاشق فیلمم این روش فوق العاده جواب داده! هر فیلمی رو سه بار می بینم. یه بار بدون زیرنویس، یه بار با زیرنویس فقط انگلیسی در پایین و دفعه آخر با زیرنویس انگلیسی در پایین و فارسی در بالا. پیشنهاد میکنم این کارو بکنید که محشر جواب میده. ممنون از مقاله خوبتون

  • اساتید آنلاین
   1400-03-05
   پاسخ

   درود بر شما. از اینکه اینقدر عاشق یادگیری هستید بسیار خرسندیم. ممنون که نظر خود را با مخاطبان اساتیدآنلاین درمیان گذاشتید. موفق باشید

 3. ارکان
  1400-04-24
  پاسخ

  میشه لطفا تعدادی سریال یا فیلم کوتاه معرفی کنید که خسته کننده نباشه و بتونه کمک کنه به یادگیری

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image