نحوه ی ثبت نام در آزمون MHLE

ثبت نام در آزمون MHLE

آزمون MHLE  برای سنجش سطح زبان و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید. در ادامه با نحوه ی ثبت نام در آزمون MHLE بیشتر آشنا می شویم.

گفتنی است، شاخه های زیر گروه علوم پزشکی نیز می بایست نمره قبولی در این آزمون را جهت شرکت در دوره دکترای تخصصی در اختیار داشته باشند. مدارک کسب شده در این آزمون، معمولاً در هنگام مصاحبه دکترا و یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد.

اگر قصد دارید تا از بورسیه های رسمی دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور استفاده کنید، اخذ این مدرک زبان الزامی خواهد بود. اعتبار مدرک اخذ شده ۲ سال است و شما بایستی از زمان اعتبار آن برای قبولی یا شرکت در آزمون تخصصی دکترا پزشکی استفاده کنید.

 

 در این مقاله به زمان و نحوه ی شرکت در این آزمون می پردازیم:

 

نحوه ی ثبت نام در آزمون MHLE

برای ثبت‌ نام آزمون MHLE شما می بایست به صورت اینترنتی اقدام کنید و پرداخت هزینه­ آن، به ‌صورت آنلاین است و توسط کارت های شتابی می توانید پرداخت را انجام دهید. هزینه ثبت نام آزمون MHLE مبلغ 1000000ریال است.

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت هر ساله برای پذیرش داوطلبان در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندان پزشکی برگزار می گردد. ثبت نام این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد. به دلیل ظرفیت محدود ثبت نام، متقاضیان باید ضمن فراهم نمودن مدارک مورد نیاز، در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

 

آزمون MHLE معمولاً 6 بار در سال برگزار می شوند. آزمون‌های زبان وزارت بهداشت به صورت الکترونیک و مبتنی بر رایانه (Computer Based) خواهد بود.

در جدول زیر زمانبندی برگزاری آزمون زبان MHLE به طور کامل تا دروه 66 قرار داده شده است، معمولا زمان ثبت نام 3 تا 4 هفته قبل از برگزاری آزمون است که با مراجعه به سایت مرکز سنجش اموزش پزشکی کشور می توانید نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهید.

نحوه ی ثبت نام در آزمون MHLE

آزمون  MHLE

زمان برگزاری

دوره 58

99/7/10

دوره 59

99/9/20

دوره 60

99/11/16

دوره 61

00/1/19

دوره 62

00/3/20

دوره 63

00/5/14

دوره 64

00/7/22

دوره 65

00/9/11

دوره 66

00/11/28

 

 

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MHLE اساتیدآنلاین برای کسب موفقیت در این آزمون آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image