تفاوت اسپیکینگ آزمون آیلتس ® و تافل ®

اسپیکینگ آزمون آیلتس

داوطلبان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، معمولاً در آزمون های تافل ® و آیلتس ® شرکت می کنند. این آزمون ها تسلط این افراد بر زبان انگلیسی را می سنجد. اما این دو آزمون ساختار متفاوتی دارند که داوطلبان می بایست با این تفاوت ها آشنا شوند تا بتوانند آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنند.. در این مقاله به تفاوت های قسمت اسپیکینگ آزمون آیلتس ® و  اسپیکینگ آزمون های تافل ®  می پردازیم.

 

اول از همه اینکه در ایران آزمون تافل ® به صورت iBT یا اینترنتی برگزار می شود در حالی که آزمون آیلتس ® همچنان به صورت Paper based یا کاغذی برگزار می شود. در بخش اسپیکینگ تافل شما با 4 قسمت روبرو می شوید که باید صدای خود را ضبط کنید. در آزمون آیلتس ® شما می بایست روبروی فرد ممتحن نشسته و به سوالات او پاسخ دهید.

 

اسپیکینگ آزمون تافل ®

بخش اسپیکینگ در آزمون تافل ® دارای 4 سوال است:

Task 1: Choose From Two Options

شما از بین دو گزینه باید یکی را انتخاب کرده و در مورد آن توضیح بدهید. در این قسمت شما 45 ثانیه برای صحبت کردن زمان خواهید داشت.

Task 2: Explain an Opinion on a Campus Issue

پس از خواندن یک پاراگراف و شنیدن یک مکالمه بین دانشجویان، در مورد مساله و راه حلی که در موردش صحبت شده باید به حرف زدن بپردازید. در این قسمت شما 60 ثانیه برای صحبت کردن زمان خواهید داشت.

Task 3: Explain a Lecture Topic

پس از خواندن یک پاراگراف در مورد یک مفهوم علمی و سپس گوش به یک سخنرانی در مورد آن، شما می بایست به صورت خلاصه در مورد آن صحبت کنید. در این قسمت شما 60 ثانیه برای صحبت کردن زمان خواهید داشت.

Task 4: Explain a Lecture

در این سوال، پس از شنیدن یک سخنرانی طولانی باید نکات مهم آن را به صورت خلاصه بازگو کنید. در این قسمت شما 60 ثانیه برای صحبت کردن زمان خواهید داشت.

اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آزمون آیلتس ® آکادمیک

این بخش دارای ۳ قسمت است:

قسمت اول: معرفی و مصاحبه ( ۵ – ۴ دقیقه)

در این قسمت ممتحن خود را معرفی می‌کند و از شما می‌خواهد که خود را معرفی کرده و هویتتان را تأیید کنید. (با ارائه کارت شناسایی معتبر، کارت ملی و یا پاسپورت). سپس باید به سؤالاتی کلی در مورد موضوعات آشنا مثل خانه، خانواده، کار، تحصیلات و علایق، پاسخ دهید.

قسمت دوم: تعمیم مسائل فردی ( ۴ ۳ دقیقه)

ممتحن به شما یک کارت می‌دهد که روی آن یک موضوع و سؤالاتی راجع به آن نوشته شده است. یک کاغذ و مداد در اختیار شما قرار می‌گیرد و یک دقیقه وقت دارید که یادداشت برداری کرده و خود را برای صحبت کردن راجع به موضوع روی کارت آماده کنید. پس از اتمام این یک دقیقه، باید ۱ تا ۲ دقیقه راجع به موضوع صحبت کنید. در انتها ممتحن، یک یا دو سؤال راجع به موضوع از شما می‌پرسد.

قسمت سوم: بحث دو طرفه (۵ ۴ دقیقه)

در این قسمت سؤالاتی پرسیده می‌شود که از لحاظ موضوعی به قسمت دوم مرتبط است. این سؤالات به شما فرصت می‌دهد که راجع به مسائل و ایده‌های انتزاعی بحث کنید.

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید از بسته اسپیکینگ آیلتس ® اساتیدآنلاین استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image