نمره دهی آزمون آیلتس ® – راهنمای آزمون IELTS ®

نمره دهی آزمون آیلتس

آیلتس ® به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل ®  شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید، می توانید در آن شرکت کنید. آیلتس ® (IELTS ®) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود. محبوبیت آیلتس ® در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند. در ادامه به بررسی نمره دهی آزمون آیلتس ® می پردازیم.

نمره آیلتس


اما نمره دهی آزمون آیلتس ® به چه شکل است؟

نمره ی این آزمون از 0 تا 9 است و نمره ی قبولی در آن بی معنی است. چرا که موسسات و دانشگاه های مختلف حد نصاب اعلام می کنند و داوطلبان می بایست این حدنصاب ها را کسب کنند. برای مثال عمدتاً دانشگاه ها و مراکز علمی نمره ی آیلتس ® 7 را از داوطلبان می خواهند. اما آیا کسی که آیلتس ® شش و نیم کسب کرده در این آزمون رد شده است؟ قطعاً نه.

به نمره کل کسب شده در آزمون آیلتس ® Band score گفته می شود. این نمره بر خلاف آزمون تافل ® که از مجموع نمرات قسمت های مختلف (ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ) تشکیل می شود، از میانگین گرفتن نمرات قسمت های مختلف به دست می آید و به سمت رندترین نمره گرد می شود.

برای مثال اگر میانگین نمرات شما 7.15 شود، نمره شما می شود 7. و اگر مثلاً 6.80 شود، باز هم می شود 7.

نمره ی بخش های مختلف آزمون IELTS ® نیز از 9 لحاظ می شود و بسته به پاسخ هایتان، نمره ای بین 0 تا 9 دریافت می کنید.

مثلاً شخصی نمرات زیر را در بخش های مختلف کسب کرده است:

Reading: 7.5

Listening: 7

Speaking: 6.5

Writing: 6

7.5+7+6.5+6 / 4 = 6.75 » 7


شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره آنلاین آیلتس ® یا آزمون آنلاین اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

نظر بدهید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف به مناسبت تولد اساتیدآنلاین
شانست رو امتحان کن!
close-image