نمره دهی آزمون آیلتس ® – راهنمای آزمون IELTS ®

نمره دهی آزمون آیلتس

آیلتس ® به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل ®  شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید، می توانید در آن شرکت کنید. آیلتس ® (IELTS ®) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود. محبوبیت آیلتس ® در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند. در ادامه به بررسی نمره دهی آزمون آیلتس ® می پردازیم.

نمره آیلتس


اما نمره دهی آزمون آیلتس ® به چه شکل است؟

نمره ی این آزمون از 0 تا 9 است و نمره ی قبولی در آن بی معنی است. چرا که موسسات و دانشگاه های مختلف حد نصاب اعلام می کنند و داوطلبان می بایست این حدنصاب ها را کسب کنند. برای مثال عمدتاً دانشگاه ها و مراکز علمی نمره ی آیلتس ® 7 را از داوطلبان می خواهند. اما آیا کسی که آیلتس ® شش و نیم کسب کرده در این آزمون رد شده است؟ قطعاً نه.

به نمره کل کسب شده در آزمون آیلتس ® Band score گفته می شود. این نمره بر خلاف آزمون تافل ® که از مجموع نمرات قسمت های مختلف (ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ) تشکیل می شود، از میانگین گرفتن نمرات قسمت های مختلف به دست می آید و به سمت رندترین نمره گرد می شود.

برای مثال اگر میانگین نمرات شما 7.15 شود، نمره شما می شود 7. و اگر مثلاً 6.80 شود، باز هم می شود 7.

نمره ی بخش های مختلف آزمون IELTS ® نیز از 9 لحاظ می شود و بسته به پاسخ هایتان، نمره ای بین 0 تا 9 دریافت می کنید.

مثلاً شخصی نمرات زیر را در بخش های مختلف کسب کرده است:

Reading: 7.5

Listening: 7

Speaking: 6.5

Writing: 6

7.5+7+6.5+6 / 4 = 6.75 » 7


شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره آنلاین آیلتس ® یا آزمون آنلاین اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image