زمان بندی آزمون آیلتس | راهنمای زمان بندی آزمون IELTS

زمان بندی آزمون آیلتس

آیلتس ® به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل ® شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید، می توانید در آن شرکت کنید. آیلتس ® (IELTS) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System) است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود. محبوبیت آیلتس در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند.

اما زمان بندی آزمون آیلتس ® به چه شکل است و قسمت های مختلف چقد زمان می برد؟

زمان بندی آزمون IELTS

زمان بندی آزمون آیلتس ® شامل بخش های مختلف، Listening، Reading، Writing و Speaking می شود. مدت زمان کامل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

همانطور که می دانید آزمون آیلتس ® به دو نوع آکادمیک و جنرال تقسیم می شود.

لیسنینگ در هر دو نوع آزمون آیلتس یکسان است:  این بخش شامل 4 قست است که شما در 30 دقیقه می بایست به 40 سوال پاسخ دهید. بخش لیسنینگ اولین بخش از آزمون آیلتس است.

پس از لیسنینگ، به بخش ریدینگ می رسید که بسته به نوع آزمون آیلتس شما، Academic Reading یا General Training Reading خواهد بود. این بخش شامل سه قسمت است که در مجموع می بایست در مدت زمان 60 دقیقه به 40 سوال پاسخ دهید.

در بخش سوم، یعنی بخش رایتینگ، شما بسته به نوع آزمون خود با Academic Writing یا General Training Writing روبرو می شود. هر کدام دارای دو قسمت است که می بایست به ترتیب 150 و 250 کلمه برای آنها بنویسید. برای دو قسمت موجود در رایتینگ، شما در مجموع 60 دقیقه زمان خواهید داشت.

بخش آخر، بخش اسپیکینگ است که شما روبروی ممتحن نشسته و به سوالات او پاسخ می دهید. این بخش در حدود 11-14 دقیقه زمان می برد.

نکته: همانطور که می دانید IELTS در دو مرحله ی امتحان شفاهی و کتبی برگزار می گردد. این دو مرحله در دو روز متفاوت با فاصله ی زمانی یک هفته ای برگزار می شوند. این یعنی امتحان شفاهی شما می تواند در بازه ای هفت روزه، قبل یا بعد از امتحان کتبی شما بیوفتد. ممکن است فردای امتحان کتبی باشد، 2 روز بعد آن، سه، چهار، پنج یا شش روز و شاید حتی یک هفته بعد.

از آنجا که آزمون آیلتس در کنار آزمون تافل ® دو آزمون بین المللی پرطرفدار محسوب می شود، لازم است در مورد این آزمون هم توضیح بدهیم.

آزمون تافل برخلاف آزمون آیلتس در یک روز برگزار می شود. بسته به فرمت کوتاه یا بلند، ریدینگ بین 54 تا 72 دقیقه و لیسنینگ بین 18 تا 26 دقیقه زمان می برد. قسمت اسپیکینگ آزمون تافل در حدود 20 دقیقه و دو تسک رایتینگ آن 50 دقیقه زمان دارد.

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره های هیبریدی آنلاین آیلتس ® یا آزمون آزمایشی آیلتس ® اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image