راهنمای آزمون آیلتس ®: آنچه دانشجویان بین المللی باید بدانند

راهنمای آزمون آیلتس

برای آماده شدن برای آزمون آیلتس ® شما باید هزینه پرداخت کنید. با توجه به تحقیقات انجام شده، برای آزمون های آیلتس ® شما باید پول زیادی بدهید تا نمرۀ بالایی بگیرید، البته برای منابع آن هم باید پول پرداخت کنید ماهیانه حدود 40 دلار آمریکا. در ادامه با راهنمای آزمون آیلتس ® همراه ما باشید.

برای موفق شدن در آزمون آیلتس ® شما باید به صورت مداوم تمرین کنید و تمرین کنید تا بتوانید به نمرۀ دلخواه خود برسید. این کلید موفقیت شما است. برای ورود به دانشگاه های کشور ایالات متحدۀ آمریکا، کانادا و استرالیا شما به نمرۀ آیلتس ® بالا نیاز دارید. در مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا شما به نمرۀ آیلتس ® بسیار بالایی نیاز دارید.

بنابراین شما باید به یک آموزشگاه آنلاین بروید و آزمون آیلتس ® زبان انگلیسی را به درستی بیاموزید و از تدریس آنلاین بهره کافی ببرید همچنین سیستم مدیریت آموزش در آموزشگاه آنلاین شما باید به گونه ای باشد که زمان بندی شما ایراد پیدا نکند و شما برای آزمون آنلاین خود به موقع آماده شوید. همچنین آموزش مجازی را فراموش نکنید.

البته برای تحصیلات تکمیلی شما می توانید آزمون های دیگری مانند تافل ®، دولینگو ® و … را داشته باشید. این بسته به بودجۀ شما دارد. زیرا آزمون دولینگو ® 48 دلار آمریکا است در حالی که تافل ® 245 دلار آمریکا است. آزمون آیلتس ® در هر کشوری قیمت متفاوتی دارد در آمریکا این آزمون 250 دلار است. در کشور ما هزینۀ آزمون آیلتس ® برابر با کشور آمریکا است.

آزمون آیلتس ® می تواند بر روی کاغذ انجام شود یا به صورت اینترنتی باشد. این آزمون بین 1 تا 9 امتیاز دارد و هر کسی که نمرۀ بالای 7 بیاورد می تواند برای کشورهای خارجی درخواست بورس تحصیلی بدهد البته این در دانشگاه های گوناگون متفاوت است.

راهنمای آزمون آیلتس

راهنمای آزمون آیلتس- آزمون آزمایشی آیلتس

در اینجا سه مورد از راهنمای آزمون آیلتس برای کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند و جود دارد:

  • دانشجو باید شکل آزمون را درک کند.
  • از وسایل کمک آموزشی استفاده کنید یعنی جزوه های خریدنی را بخرید و بخوانید. البته در وب سایت اساتید آنلاین هم منابع خریدنی وجود دارد که شما می توانید خریداری کنید.
  • شما باید از چگونگی برگزاری و شیوۀ تست زدن آگاه باشید به این ترتیب موفق می شوید.

 

درک شکل آزمون

کارشناسان توصیه می کنند که دانشجویان بین المللی باید ابتدا بتوانند محتوای آزمون را درک کنند، و سپس در آزمون شرکت کنند.

سیمون بیورمن بنیانگذار وب سایت آماده سازی آزمون آیلتس ® بیان می کند که آشنایی با فرمت آزمون بسیار مهم است برای اینکه دانشجویان بدانند چطور آزمون را با نمرۀ بالا به پایان برسانند. بدون آشنایی با فرمت آزمون دانشجو نمی تواند در آزمون موفق شود چون چنین چیزی غیرممکن است.

این آزمون حدود 3 ساعت است، 45 دقیقه برای لیستنیگ، 60 دقیقه برای ریدینگ، 60 دقیقه برای رایتینگ، 11 تا 14 دقیقه برای صحبت کردن .

استفاده از وسایل کمک آموزشی

کارشناسان پیشنهاد می کنند که دانشجویان بین المللی از تمام منابع آیلتس ® استفاده کنند و تا جایی که می توانند این منابع را خریداری کنند زیرا منابع رایگان چندان قابل اهمیت نیستند. شما می توانید منابع آیلتس ® را از سایت دانشگاه کمبریج خریداری کنید. یک بخش آن که دربارۀ دوره گرامر تافل ® است دارای قیمت 125 دلار آمریکا است.

همچنین می توانید منابع آیلتس ® را از سایت (ielts.org) خریداری کنید که قیمت های آن در حدود 40 دلار تا 200 دلار است.

همچنین می توانید از سایت آمازون خریداری کنید که قیمت های آن از 12 دلار شروع و به 100 دلار می رسد.

دانستن  چگونگی شرکت در آزمون و نحوۀ تست زدن

آماده شدن برای آزمون آیلتس ® چیز سختی نیست. در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا این آزمون در بیش از 40 کشور به استثنای کشور  ما، چین و هندوستان در خانه برگزار می شود. آزمون اصلی چیزی شبیه به آزمون شبیه سازی شده است و تفاوت چندانی با آن ندارد البته در آزمون واقعی نرم افزار تقلب یاب روی سیستم شما نصب است و شما نمی توانید به هیچ شکلی تقلب کنید.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

دوره های مهم اساتید آنلاین برای IELTS ® :

گرامر آیلتس

اسپیکینگ آیلتس

ماک تست آیلتس

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image