معرفی آزمون پی تی ای ® | ® PTE چه نوع آزمونی است؟

معرفی آزمون پی تی ای

آزمون PTE ® یک آزمون زبان انگلیسی  مناسب دانشجویانی است که می خواهند برای کار و یا ادامه تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان بروند. این آزمون در ردیف آزمون  TOEFL ® و آزمون IELTS ® قرار دارد. این آزمون سه ساعت طول می کشد و شما می توانید توانایی های خود را در زبان انگلیسی نشان دهید. در ادامه به معرفی آزمون پی تی ای می پردازیم.

دوره پیشنهادی: دوره گرامر PTE ®

این آزمون مانند آزمون های TOEFL ® و IELTS ® دارای چهار بخش است:

reading, speaking, writing, listening.

این آزمون بر اساس محتوای دانشگاهی و واقعیت های زندگی است.یعنی متن های آن از روی کتاب های معمولی تهیه شده است و بخش عمده آن محتوای دانشگاهی است.

speaking

بخش اول این آزمون صحبت کردن و نوشتن است که باید توانایی خود را در نوشتن متن های علمی نشان دهید و ثابت کنید که درباره موضوعی که به شما داده شده است آگاهی دارید. مهارت صحبت کردن شما با تعدادی سوال سنجیده می شود و درقالب  کلیپ به دست تصحیح کننده آزمون خواهد رسید. این سوالات اصولاً سوال های علمی هستند و در زمینه های زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، شیمی و … مطرح می شوند. پس برای اینکه در این آزمون قبول شوید کتاب های انگلیسی این حوزه ها را خریداری و مطالعه کنید. برای این بخش بین 77 تا 93 دقیقه وقت دارید.

شما باید پاسخ های خود را به صورت علمی بیان کنید و سعی کنید از کلماتی که به موضوع مربوط نیست استفاده نکنید، چون این کار باعث می شود از نمره شما کم شود. همچنین اگر کلمه ای را بلد نبودید در جمله به دنبال سرنخ بگردید و معنی آن را حدس بزنید تا بتوانید سوال را پاسخ دهید.

مطلب مفید:‌ معرفی جامع آزمون PTE ® | توضیح بخش های مختلف آزمون PTE

reading

بخش reading این آزمون به مدت 32 تا 41 دقیقه است و این سوالات بر اساس مهارت های خواندن شما طراحی شده است. پس سعی کنید تندخوانی را یاد بگیرید تا زمان خود را از دست ندهید. برای اینکه در این بخش مهارت کافی به دست آورید کتاب های علمی بخوانید و سعی کنید وقتی می خوانید یادداشت برداری کنید. البته صفحۀ کتاب را هم بنویسید که بعد بدانید کدام متن علمی را خوانده اید. در این بخش شما 2 تا 3 بخش خواندنی دارید که باید همه را پاسخ دهید.

listening

در بخش listening  بین 45 تا 57 دقیقه وقت دارید و باید به سوالاتی که از شما پرسیده می شود به صورت جای خالی و گزینه ای پاسخ دهید. در این بخش 2 تا 4 گزینه برای شما طراحی شده است که باید به آنها پاسخ دهید.

معرفی آزمون پی تی ای

تمام محتوای این آزمون بر اساس داده های علمی طراحی شده است و بعضی از آنها هم از زندگی واقعی الگوبرداری شده است. نمرات شما هم در 5 روز کاری بعد از آزمون به دست شما خواهد رسید. هزینه این آزمون در کشور ما هفت میلیون و پانصد هزار تومان است. این آزمون در کنار آزمون های بین المللی TOEFL ®، IELTS ®، GRE  ® قرار دارد و  شما می توانید به مدت دو سال از این مدرک استفاده کنید. پس از این مدت این مدرک دیگر ارزشی ندارد و شما نمی توانید از آن استفاده کنید. در ادامه به معرفی آزمون پی تی ای در قسمت منابع می پردازیم.

مطلب مفید:‌ آموزش نحوه استفاده از کلاس های آنلاین دوره گرامر PTE ®

منابع مفید برای آزمون پی تی ای PTE ®

برای موفقیت در این آزمون می توانید این کتاب ها را خریداری کنید یا از اینترنت دانلود کنید:

  • The Official Guide to PTE Academic
  • PTE Academic Score Guide
  • PTE Practice Test Plus
  • PTE Test Tips
  • PTE Academic Test Builder
  • PTE Academic Expert B2
  • PTE Academic Expert B1
  • Wiley’s PTE Advantage for Academic Module

اگر به دنبال موفقیت در این آزمون هستید، ما به شما دوره هیبریدی آنلاین گرامر پیشرفته PTE را پیشنهاد می کنیم. این دوره با با همکاری جمعی از بهترین اساتید زبان کشور و با حداقل هزینه فراهم شده و می تواند شما را برای شرکت در آزمون پی تی ای PTE ® آماده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image