آزمون تافل یا آیلتس ®؟ کدام یک سخت تر است؟

آزمون تافل یا آیلتس

هنگامی که می خواهید برای دانشگاه های خارج از کشور بورس دریافت کنید، باید مدرک IELTS ® یا TOEFL ® داشته باشید. این دو آزمون هر دو خوب هستند اما در اینکه کدام یک سخت تر است یا آسان تر، باید پژوهش کرد. آزمون IELTS ® یا آزمون TOEFL ® هر دو سخت هستند اما باید بدانید که کدام یک برای شما مناسب تر است. اگر شما قصد دارید به کشور کانادا برای تحصیل مهاجرت کنید، می توانید آزمون IELTS ® را انجام دهید. البته این آزمون در کشور آمریکا هم مورد قبول است. در ادامه به این مساله می پردازیم که آزمون تافل یا آیلتس کدام یک سخت تر است.

در سال گذشته نزدیک به 3 میلیون نفر در جهان در آزمون IELTS ® شرکت کرده اند این آزمون در کشورهای زیادی قابل قبول است.  اگر شما می خواهید به کشور ایالات متحدۀ آمریکا برای تحصیل مهاجرت کنید، بهتر است آزمون TOEFL ® را انجام  دهید. هر چند که این کشور هم آزمون IELTS ® را قبول دارد اما برای اینکه شانس گرفتن بورسیه برای شما زیاد شود، بهتر است آزمون TOEFL ® را انجام دهید. بیش از 3000 مرکز آموزشی مدرک آزمون آیلتس ® را می پذیرند. در زیر برخی دانشگاه هایی که آزمون IELTS ® را قبول می کنند، معرفی می شود:

آزمون تافل یا آیلتس

آزمون تافل یا آیلتس ®؟ کدام یک سخت تر است؟

حال این سوال مطرح است که آزمون تافل یا آیلتس ®؟

همان طور که می دانیم آزمون TOEFL ® و IELTS ® با هم تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها بسیار مهم هستند، در این مقاله این تفاوت ها و سختی و آسانی این آزمون معرفی می شود:

اولین سوالی که برای شما مطرح می شود این است که دانشگاهی که شما می خواهید از آنها بورسیه دریافت کنید، کدام آزمون را قبول دارند. TOEFL ® یا IELTS ®؟

پس به سایت دانشگاه مراجعه کنید و ببینید که دانشگاه شما چه آزمونی را قبول دارد. اگر آن دانشگاه آزمون IELTS ® را قبول داشت، شما باید در آزمون IELTS ® شرکت کنید. اگر دانشگاه آزمون TOEFL ® بخواهد شما باید در آزمون TOEFL ® شرکت کنید. حال اگر دانشگاه هر دو آزمون را بپذیرد، شما باید چه کنید؟

شما باید به خاطر داشته باشید که هدف شما گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پذیرش است و شما باید توانایی هایی خود را بسنجید که در کدام آزمون می توانید شرکت کنید. آزمون TOEFL ® و IELTS ® از برخی جهات شبیه به هم هستند، اما در بعضی بخشها  با هم تفاوت دارند. باید اولین اولویت خود را در این موضوع قرار دهید که کدام آزمون را می توانید انجام دهید.

پیش از این آزمون TOEFL ® و IELTS ® به صورتی کاغذی برگزار می شد اما برای TOEFL ® دیگر این روش وجود ندارد و شما باید این آزمون TOEFL ® را به صورت اینترنتی انجام بدهید، چون دیگر نمونۀ کاغذی وجود ندارد.  البته برای IELTS general ® شما می توانید آزمون کاغذی را انتخاب کنید اما برای آزمون آکادمیک نمونۀ اینترنی بهتر است. آزمون اینترنتی IELTS ® در کشور ما برگزار نمی شود و شما باید به کشورهای همسایه برای این آزمون مراجعه کنید.

این آزمون های زبان انگلیسی هر دو به آماده سازی اولیه نیاز دارند و شما باید منابع لازم را برای آنها تهیه کنید. بخش reading  آزمون IELTS ® از بخش reading  آزمون TOEFL ® بسیار آسان تر است و شما می توانید در این بخش در آزمون IELTS ® موفق شوید .

در حال حاضر اگر شما در یادگیری زبان انگلیسی مشکلی دارید می توانید به کلاس های آنلاین مراجعه کنید و از آموزش مجازی برخوردار شوید یا اینکه در یک دورۀ آنلاین آموزش زبان شرکت کنید و موفق شوید.

آزمون TOEFL ® عمدتاً دارای سوالات چند گزینه است ولی در آزمون IELTS ® سوالات چند گزینه ای کمتر است و شما می توانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید. زمان آزمون IELTS ® از زمان آزمون TOEFL ® کمتر است، همچنین بخش speaking آزمون IELTS ® رو در رو و چهره به چهره انجام می شود اما در TOEFL ® اینترنتی است.

اصولاً آزمون IELTS ® برای کسانی که زبان آنها در حد عمومی است بسیار خوب تر از آزمون TOEFL ® است. همچنین در بخش  speaking  آزمون IELTS ® سوالات راحت تری پرسیده می شود و چون شما رو در رو جواب می دهید، بهتر می توانید پاسخ دهید. اگر شما می توانید با کامپیوتر و فناوری اطلاعات کار کنید، آزمون TOEFL ® برای شما بهتر است چون این آزمون اصولاً اینترنتی است و شما می توانید با کامپیوتر آن را راحت تر انجام دهید، اما اگر کار با کامپیوتر برای شما سخت است آزمون IELTS ® توصیه می شود.

آزمون IELTS ® به روشی سنتی انجام می شود، اما آزمون TOEFL ® به صورت کامپیوتری انجام می شود. برای آزمون TOEFL ® شما باید بتوانید به درستی تایپ کنید تا بتوانید سوالات را پاسخ دهید اما در آزمون IELTS ® شما می توانید به صورت دستی بنویسید. آزمون TOEFL ® تنها برای یادگیری و درک مطلب لهجه آمریکایی است، اما آزمون IELTS ® به صورت عمومی است و شامل زبان کشور خاصی نمی شود.

در کل می توان گفت کسب نمره پایین در آزمون آیلتس ® و کسب نمره ی بالا در آزمون تافل ® آسان تر است.

ما در اساتیدآنلاین، دوره های آموزشی آیلتس ® و تافل ® و آزمون های آزمایشی برگزار می کنیم. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image