ساختار سوالات زبان ارشد

ساختار سوالات زبان ارشد

داوطلبانی که می خواهند در کنکور ارشد شرکت کنند، برای کسب موفقیت می بایست در قسمت زبان این کنکور نمره ی مطلوبی کسب کنند. برای این کار لازم است که با ساختار این قسمت به خوبی آشنا شوند. در این مقاله به ساختار سوالات زبان ارشد می پردازیم. این قسمت به 2 بخش تخصصی و عمومی تقسیم می شود که در بخش تخصصی علاوه بر داشتن مهارت های گرامر، نیاز به تسلط بر واژگان رشته ی خود را دارید.

 

ساختار سوالات آزمون زبان ارشد

 

  • Vocabulary یا واژگان

  • گرامر (GRAMMAR)  که البته این بخشی از سوالات در قالب کلوز تست ارائه می شود.

  • درک مطلب (READING COMPREHENSION)

 

سبک و تعداد سوالات آزمون زبان کنکور ارشد چگونه است؟

 

سوالات زبان کنکور ارشد، در برگیرنده 30 سوال برای هر رشته و گرایش می باشد.

  • سوال 1 تا 10 سوالات زبان عمومی و مربوط به مباحث واژگان است.
  • سوال 11 تا 15 سوالات زبان عمومی و از بخش گرامر است که این بخش از سوالات به صورت کلوزتست داده می شود.
  • سوال 16 تا 30 سوال زبان تخصصی هر رشته است که معمولاً داوطلبان در این قسمت با سه متن تخصصی روبه رو هستند که از آن ها سوالات تخصصی رشته مورد نظر پرسیده می شود.

 

ساختار سوالات زبان ارشد

 بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

براي كسب آمادگی بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگويی به  بخش لغت زبان ارشد بايستی داوطلب داراي منبعی از واژگان زبان عمومی باشد. در رابطه با آموزش لغت كتابهای متعددی نوشته شده است اما بهترين كتاب برای شروع كتاب 504  واژه  و پس از آن كتاب لغات ضروری برای تافل ® Essential words for TOEFL  می باشد.

در بررسی های انجام شده و مقايسه سوالات زبان ارشد در سال های اخير می توان به اين نتيجه رسید که بعضی سوالات زبان ارشد در سالهای مختلف تكرار شده است. بنابراين در انتهای تمامی بخش های اين کتاب ها نمونه سوالات بخشهای مختلف زبان از جمله لغت گرامر و درك مطلب رشته های مختلف آورده شده است که برای تمرین و تکرار حتما از آنها استفاده نمایید.

 

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

بايد توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقيقت يادگيری قوانين زبان است به همين دليل يادگيری آن به نسبت از بقيه بخش ها راحت تر و شيرين ترمی باشد. اما متاسفانه ديد كلی داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد ديد خوبی نيست چون در دوران تحصيلي از دبيرستان و حتی دانشگاه گرامر را با شيوه ای نادرست آموزش داده اند و همين باعث تاثير گذاری منفی بر روی دانشجویان شده است. براي ياد گيری گرامر زبان ارشد داوطلب بايستی در ابتدا ديد كلی نسبت به گرامر داشته باشد و بداند كه اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چيست.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترين و امتياز آورترين بخش آزمون زبان ارشد بخش درك مطلب آن به حساب می آید. با دانستن اين مطلب كه 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درك مطلب می باشند درك اهميت اين موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه كه مورد تصور اكثر داوطلبان زبان ارشد است برای پاسخ دادن به سوالات درك مطلب فقط دانستن زبان تخصصی شرط لازم و كافی نيست. ممكن است داوطلب لغات تخصصی رشته مورد تحصيل خود را بخوبی بداند اما اگر بر تكنيك های پاسخگويی به درك مطلب آشنايی نداشته باشد به راحتی نمی تواند از عهده اين سوالات برآيد.

 

 

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image