سبک سوالات زبان ارشد

سوالات زبان ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، افراد می بایست پس از گذراندن مقاطع پیش نیاز در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. این کنکور شامل قسمت های تخصصی و عمومی است. یکی از قسمت های عمومی آزمون قسمت زبان این کنکور است. این قسمت 2 بخش دارد: 1- بخش تخصصی سوالات زبان ارشد که نیاز به تسلط بر واژگان تخصصی هر رشته دارد. 2- بخش عمومی سوالات زبان ارشد که نیازمند مهارت های گرامری، درک مطلب و تسلط بر واژگان عمومی است.

در این مقاله به سبک سوالات زبان کنکور ارشد می پردازیم: 

 سبک سوالات زبان ارشد: سبک و تعداد سوالات آزمون زبان کنکور ارشد چگونه است؟

سوالات زبان کنکور ارشد، در برگیرنده 30 سوال برای هر رشته و گرایش می باشد.

    • سوال 1 تا 10 سوالات زبان عمومی و مربوط به مباحث واژگان است.
    • سوال 11 تا 15 سوالات زبان عمومی و از بخش گرامر است که این بخش از سوالات به صورت کلوزتست داده می شود.
    • سوال 16 تا 30 سوال زبان تخصصی هر رشته است که معمولاً داوطلبان در این قسمت با سه متن تخصصی روبه رو هستند که از آن ها سوالات تخصصی رشته مورد نظر پرسیده می شود.

سوالات زبان کنکور ارشد

بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

براي كسب آمادگي بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگويي به  بخش لغت زبان ارشد بايستي داوطلب داراي منبعی از واژگان زبان عمومي باشد. در رابطه با آموزش لغت كتابهاي متعددي نوشته شده است اما بهترين كتاب براي شروع كتاب 504  واژه  و پس از آن كتاب لغات ضروري براي تافل ® Essential words for TOEFL  مي باشد.

 

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

بايد توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقيقت يادگيري قوانين زبان است به همين دليل يادگيري آن به نسبت از بقيه بخش ها راحت تر و شيرين ترمي باشد. اما متاسفانه ديد كلي داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد ديد خوبي نيست چون در دوران تحصيلي از دبيرستان و حتي دانشگاه گرامر را با شيوه اي نادرست آموزش داده اند و همين باعث تاثير گذاري منفي بر روي دانشجویان شده است. براي ياد گيري گرامر زبان ارشد داوطلب بايستي در ابتدا ديد كلي نسبت به گرامر داشته باشد و بداند كه اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چيست.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترين و امتياز آورترين بخش آزمون زبان ارشد بخش درك مطلب آن به حساب می آید. با دانستن اين مطلب كه 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درك مطلب مي باشند درك اهميت اين موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه كه مورد تصور اكثر داوطلبان زبان ارشد است براي پاسخ دادن به سوالات درك مطلب فقط دانستن زبان تخصصي شرط لازم و كافي نيست. ممكن است داوطلب لغات تخصصي رشته مورد تحصيل خود را بخوبي بداند اما اگر بر تكنيك هاي پاسخگويي به درك مطلب آشنايي نداشته باشد به راحتي نمي تواند از عهده اين سوالات برآيد.

 

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image