منابع آزمون کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

برای شرکت در مقطع فوق لیسانس در ایران، دانشجویان موظفند که در دوره کارشناسی شرکت کرده و پس از پایان دوره، مجاز هستند که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. کنکور کارشناسی ارشد از دروس تخصصی تشکیل شده است که برای هر رشته، دروسی خاص است. آن چه که بین رشته های مختلف، مشترک است نیاز به داشتن مهارت در زبان انگلیسی است تا بتوان نمره ی خوبی از بخش زبان کنکور ارشد کسب کرد. در ادامه با منابع آزمون کارشناسی ارشد بیشتر آشنا خواهیم شد

زبان غیرتخصصی کنکور کارشناسی ارشد از 3 بخش تشکیل شده است:

 

اما برای موفقیت در هر بخش، نیاز به چه منابعی داریم؟

بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

براي كسب آمادگي بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگويي به  بخش لغت زبان ارشد بايستي داوطلب داراي منبعی از واژگان زبان عمومي باشد. در رابطه با آموزش لغت كتابهاي متعددي نوشته شده است اما بهترين كتاب براي شروع كتاب 504  واژه  و پس از آن كتاب لغات ضروري براي تافل ® Essential words for TOEFL  مي باشد.

البته باید توجه داشت که کتاب 1100 واژه نیز می تواند مناسب باشد و مطالعه شود اما به خاطر داشته باشیم که ترتیب و اولویت کتاب هایی  که گفته شده باید رعایت شود. از آنجايي كه اين كتاب ها برحسب آموزش لغت به شكل پايه طراحي شده اند اين كتاب ها به همراه تست هاي مربوطه ارائه گردیده است. در اين کتاب ها ابتدا لغات مربوطه ذكر شده پس از آن جمله نمونه كه آن لغت در آن بكار رفته و در انتهاي هر درس و تست هاي مربوط به آن درس آمده است. از آنجايي كه در چیدمان سوالات زبان ارشد بخش لغت تعداد 10 سوال را به خود اختصاص داده است، اين بخش داراي اهميت زيادي است.

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

بايد توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقيقت يادگيري قوانين زبان است به همين دليل يادگيري آن به نسبت از بقيه بخش ها راحت تر و شيرين ترمي باشد. اما متاسفانه ديد كلي داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد ديد خوبي نيست چون در دوران تحصيلي از دبيرستان و حتي دانشگاه گرامر را با شيوه اي نادرست آموزش داده اند و همين باعث تاثير گذاري منفي بر روي دانشجویان شده است. براي ياد گيري گرامر زبان ارشد داوطلب بايستي در ابتدا ديد كلي نسبت به گرامر داشته باشد و بداند كه اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چيست؟

 برای موفقیت در این قسمت، نیاز است تا با سوالات آزمون های قبلی آشنایی داشته باشید و از کتاب های آموزش گرامر مثل سری کتاب های Grammar in use از basic تا Advanced و دیگر منابع آزمون کارشناسی ارشد مرتبط استفاده کنید.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترين و امتياز آورترين بخش آزمون زبان ارشد بخش درك مطلب آن به حساب می آید. با دانستن اين مطلب كه 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درك مطلب مي باشند درك اهميت اين موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه كه مورد تصور اكثر داوطلبان زبان ارشد است براي پاسخ دادن به سوالات درك مطلب فقط دانستن زبان تخصصي شرط لازم و كافي نيست. ممكن است داوطلب لغات تخصصي رشته مورد تحصيل خود را بخوبي بداند اما اگر بر تكنيك هاي پاسخگويي به درك مطلب آشنايي نداشته باشد به راحتي نمي تواند از عهده اين سوالات برآيد.

با زدن تست های مکرر در قسمت درک مطلب حتما می توانید به سرعت عمل بالا دست پیدا کنید. در زمان تست زنی شیوه مناسب خود را بیابید. برای مثال این را تشخیص دهید که آیا در حل سوالات درک مطلب بهتر است اول سوالات را بخوانید و به متن مراجعه کنید و یا اینکه در مرتبه اول متن را سطحی بخوانید یا به قولی skimming انجام دهید و بعد سراغ سوالات بروید. حتما شیوه مناسب خود را در حل سوالات درک مطلب زبان ارشد پیدا کنید.

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image