ساختار آزمون MHLE | راهنمای آزمون زبان مقطع دکترای تخصصی پزشکی

ساختار آزمون MHLE

آزمون MHLE که مخفف Ministry of Health Language Examination است که برای سنجش سطح زبان و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید. در ادامه با بررسی ساختار آزمون MHLE همراه ما باشید.

گفتنی است، شاخه های زیر گروه علوم پزشکی نیز می بایست نمره قبولی در این آزمون را جهت شرکت در دوره دکترای تخصصی در اختیار داشته باشند. مدارک کسب شده در این آزمون، معمولاً در هنگام مصاحبه دکترا و یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد.

در این مقاله، ساختار آزمون MHLE را بررسی می کنیم:

آزمون MHLE

ساختار آزمون MHLE:

اگر قصد شرکت در آزمون تخصصی زبان پزشکی وزارت بهداشت را دارید، باید مطلع بدانید که این آزمون همواره ۱۰۰ سوال ۴ گزینه ای را در اختیار داوطلب قرار می دهد. این آزمون نمره منفی ندارد. آزمون زبان انگليسي عمومي وزارت بهداشت داراي ١٠٠ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل ® است. (٣٠ پرسش درك مطلب شنيداري، ٤٠ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ٣٠ پرسش درك مطلب نوشتاري)

  • آزمون MHLE، قسمت شنیداری ۳۰ سوال

در این قسمت، مکالمه هایی با لهجه آمریکایی را بین یک یا چند نفر در موضوعات مختلف می شنویم که داوطلب می بایست به محض شنیدن مکالمه، به سوالات ۴ گزینه ای مطرح شده پاسخ و گزینه صحیح را انتخاب کند. برای کسب نمره خوب در این قسمت، باید ۲ کار انجام دهید. یکی تقویت زبان انگلیسی خود و دیگری تقویت مهارت Listening و انتقال مطلب از ذهن به کاغذ و انتخاب گزینه درست که نیازمند مهارت تست زنی و مطالعه و تمرین بسیار است.

  • آزمون MHLE، قسمت درک مطلب ۳۰ مطلب

این قسمت نیازمند تمرکز و دایره واژگان خوب در عرصه های پزشکی و غیر پزشکی است. ۴ متن آکادمیک مطرح می شود که شما بایستی با توجه به متن ارايه شده، به سوالات پاسخ دهید.

  • آزمون MHLE، قسمت واژگان ۲۰ سوال

برای موفقیت در این قسمت، دایره واژگان خود را با مطالعه زیاد و مطالعه متون در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، محیط زیست، اقتصادی و هنری و پزشکی افزایش دهید. البته مترادف شناسی در حوزه پزشکی برای کسب نمره حداکثری در این بخش، اهمیت دارد.

  • آزمون MHLE، قسمت گرامر ۲۰ سوال

این بخش نیازمند تسلط به گرامر زبان انگلیسی است. شما می بایست بر دستور زبان انگلیسی مسلط باشید. نه تنها در ای قسمت برای پاسخ به 20 سوال گرامر نیاز به تسلط به گرامر خواهید بود، بلکه برای پاسخ به سوالات قسمت های دیگر نیز تسلط بر مهارت های گرامری ضروری است.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون MHLE هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MHLE  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image