منابع آزمون MHLE | راهنمای موفقیت در آزمون MHLE

منابع آزمون MHLE

آزمون MHLE کلمه مخفف Ministry of Health Language Examination است که برای سنجش سطح زبان و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید. در ادامه به معرفی منابع آزمون MHLE می پردازیم.

این آزمون همچون آزمون های مشابه خود یعنی MSRT، TOLIMO و EPT برای تحصیل در مقطع دکتری کاربرد دارد. با این تفاوت که آزمون MSRT و TOLIMO برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های دولتی و غیر پزشکی و آزمون EPT برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه آزاد به درد می خورد.

موفقیت در آزمون MHLE


 منابع مورد نیاز برای آمادگی در آزمون MHLE  چیست؟

توصیه می شود این منابع آزمون MHLE را در نظر داشته باشید:

  • TOEFL ® PREPRATION KIT
  • ® BARRON’S (HOW TO PREPARE FOR TOFEL)
  • LONGMAN
  • GRAMMAR IN USE
  • 504 ® ESSENTIAL WORDS FOR TOEFL
  • PREPRATION FOR THE PAPER TESTS
  • مقالات رایگان قابل دانلود سایت معتبر پزشکی PUBMED

برای موفقیت در آزمون MHLE شما به مهارت های گرامری، دانستن واژگان تخصصی رشته ی خود، مهارت درک مطلب شنیداری یا همان Listening خوب و درک مطلب خواندنی یا Reading قوی نیازمند هستید.

مهارت های گرامری پیش زمینه ای است که شما در همه ی قسمت ها حتی سوالات واژگان نیاز خواهید داشت. چرا که با مهارت های گرامری می توانید نقش کلمات را بفهمید.

برای تسلط بر مهارت های گرامری می بایست از کتاب های Grammar استفاده کنید. مثلاً کتاب های پرطرفدار Grammar In Use.  برای تسلط به مهارت های درک مطلب خواندنی و شنیداری از کتاب های TOEFL ® Preparation Kit، Barron’s، Longman و Preparation For The Paper Test استفاده کنید. همچنین برای آشنایی با واژگانی که در کل آزمون به دانستن معنای آن ها نیاز پیدا می کنید، از کتاب 504 استفاده کنید.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون MHLE هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MHLE  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image