نحوه نمره دهی آزمون MHLE

آزمون MHLE کلمه مخفف Ministry of Health Language Examination است که برای سنجش سطح زبان و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید. در ادامه با نحوه نمره دهی آزمون MHLE بیشتر آشنا میشویم

 

 

مدرک آزمون MHLE که ۲ سال اعتبار دارد که معمولاً در هنگام مصاحبه دکترا و یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد. از نظر سختی این آزمون مشابه تافل کاغذی است.

در این آزمون مهارت های Reading، Listening و Grammar مورد ارزیابی قرار می گیرند. طبق اعلام سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی ، آزمون MHLE  صد سوال دارد که در سطح آزمون استاندارد تافل® هستند. سوالات آزمون MHLE بدین صورت تقسیم م شوند:

  • 30 سوال مربوط به درک مطلب شنیداری
  • 40 سوال مربوط به لغات، ساختار و دستور زبان
  • 30 سوال در خصوص درک مطلب نوشتاری

 

مدت زمان این آزمون  یک ساعت و بیست و پنج دقیقه است و نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی گردد، مگر این که سوالی را دوبار پاسخ دهید. بدین ترتیب نمره دهی آزمون MHLE به این شکل است که هر سوال، 1 نمره دارد که در مجموع نمره دهی این آزمون از 100 است. اگر سوالی پاسخ داده نشود و یا پاسخ غلط به آن سوال داده شود، نمره ی آن را دریافت نخواهید کرد.  برای کسب موفقیت در این آزمون باید حداقل نمره 50 را کسب کنید.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون MHLE هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MHLE  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image