نحوه نمره دهی آزمون MHLE

آزمون MHLE کلمه مخفف Ministry of Health Language Examination است که برای سنجش سطح زبان و مهارت زبان انگلیسی متقاضیان تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی داخل کشور برگزار می شود. یعنی اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی را دارید، بایستی خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اعلامی آماده کنید. در ادامه با نحوه نمره دهی آزمون MHLE بیشتر آشنا میشویم

 

 

مدرک آزمون MHLE که ۲ سال اعتبار دارد که معمولاً در هنگام مصاحبه دکترا و یا پیش از برگزاری آزمون جامع دکترا، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی قابل پذیرش بوده و اعتبار دارد. از نظر سختی این آزمون مشابه تافل کاغذی است.

در این آزمون مهارت های Reading، Listening و Grammar مورد ارزیابی قرار می گیرند. طبق اعلام سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی ، آزمون MHLE  صد سوال دارد که در سطح آزمون استاندارد تافل® هستند. سوالات آزمون MHLE بدین صورت تقسیم م شوند:

  • 30 سوال مربوط به درک مطلب شنیداری
  • 40 سوال مربوط به لغات، ساختار و دستور زبان
  • 30 سوال در خصوص درک مطلب نوشتاری

 

مدت زمان این آزمون  یک ساعت و بیست و پنج دقیقه است و نمره منفی در این آزمون لحاظ نمی گردد، مگر این که سوالی را دوبار پاسخ دهید. بدین ترتیب نمره دهی آزمون MHLE به این شکل است که هر سوال، 1 نمره دارد که در مجموع نمره دهی این آزمون از 100 است. اگر سوالی پاسخ داده نشود و یا پاسخ غلط به آن سوال داده شود، نمره ی آن را دریافت نخواهید کرد.  برای کسب موفقیت در این آزمون باید حداقل نمره 50 را کسب کنید.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون MHLE هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MHLE  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

نظر بدهید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف به مناسبت تولد اساتیدآنلاین
شانست رو امتحان کن!
close-image