نحوه نمره دهی آزمون MSRT | راهنمای آزمون MSRT

نمره دهی آزمون MSRT

آزمون MSRT مانند آزمون TOLIMO برای داوطلبان دکتری داخل کشوردر نظر گرفته شده است و این دو به تافل داخلی یا تافل دکتری نیز معروف هستند؛ هر چند مؤسسات آموزشی دیگری نیز هستند که دانشجویان خود را ملزم به داشتن مدرک با نمره‌ی قابل قبول از یکی از این دو آزمون می‌کنند. سطح دشواری آزمون MSRT مانند آزمون TOLIMO  و در سطح آزمون ‌های بین المللی است که به آزمون تافل کوچک معروف است. در ادامه با نحوه نمره دهی آزمون MSRT آشنا می شویم.

این آزمون در سال ده بار و در فواصل منظم زمانی (معمولاً هر یک ماه و یک یا دو هفته یکبار) برگزار می‌شود. نمره‌ ی کل این آزمون ۱۰۰ است که در واقع به ازای هر سؤال یک امتیاز به پاسخ درست تعلق می‌گیرد. معمولاً نمره‌ ی ۵۰ به عنوان حداقل قابل قبول برای بسیاری از دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی شناخته می‌شود.

افرادی که نتوانند حد نصاب مدنظر خود را به دست بیاورند می‌توانند بدون محدودیت در دوره ‌های بعدی این آزمون نیز شرکت کنند. البته افرادی که در آزمون نمره‌ی بالاتر از ۷۵ به دست بیاورند، تا یک سال اجازه ‌ی شرکت در آزمون را ندارند چرا که ظرفیت این آزمون برای مراکز دانشگاهی و آموزشی است و معمولاً آخرین حد نصاب لازم برای این مؤسسات نمره‌ی ۷۰ است.

نمره دهی MSRT

نحوه نمره دهی آزمون MSRT

این آزمون 100 سوال دارد و 100 نمره که هر سوال 1 نمره دارد. این 100 سوال در سه بخش لیسنینگ، گرامر و ریدینگ پخش شده اند. قسمت لیسنینگ دارای 30 سوال، قسمت گرامر دارای 30 سوال و قسمت ریدینگ یا درک مطلب دارای 40 سوال است.

لازم به ذکر است مدرک حاصله از این امتحان یک مدرک ملی بوده و در کل کشور برای دو سال معتبر است.

 

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون MSRT هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین MSRT  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image