ساختار آزمون SAT ®

آزمون SAT

هدف از برگزاری آزمون SAT ® که مخفف Scholastic Aptitude Test است، در واقع تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی است؛ یعنی با این مدرک، می‌توان به سطح اطلاعات آکادمیک عمومی داوطلب از جمله زبان انگلیسی برای شرکت در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی به ‌عنوان یک داوطلب بین‌المللی پی برد. اگرچه شاید ازنظر بعضی‌ها، معیار خوبی نباشد.

آزمون SAT ® به زبان انگلیسی و توسط سازمان ETS ® برگزار می‌شود . همان ‌طور که گفته شد این آزمون، بیشتر پیش ‌نیازی است برای داوطلبانی که قصد ورود به مقطع کارشناسی در برخی از دانشگاه ‌های دنیا را دارند. این آزمون فقط مختص دانشگاه ‌های ایالات ‌متحده آمریکا نیست بلکه دانشگاه ‌های اسکاندیناوی، ترکیه، استرالیا و کشورهای اروپایی نیز بعضاً از متقاضیان ورود به رشته‌ های کارشناسی انگلیسی ‌زبان، این مدرک را درخواست می‌کنند.


ساختار آزمون SAT ® چگونه است؟

آزمون SAT ® شامل دو بخش EBRW و Math است. بخش اول مخفف Evidence-Based Reading and Writing است که شما در این قسمت باید مهارت های ریدینگ و رایتینگ و تکنیک های درک مطلب و نوشتار را به صورت همزمان استفاده کنید. این قسمت بخشی از آزمون SAT ® است که شما صرفاً می بایست برای موفقیت در آن زبان بلد باشید و نه علم دیگری.

مواردی که در این قسمت برای شما نمره آور خواهد بود به صورت زیر است:

Expression of Ideas

Standard English Conventions

Revelant Words in Context

Command of Evidence


در قسمت دوم ساختار آزمون SAT یا Math، شما با سوالات ریاضی روبرو خواهید شد. این قسمت شامل موارد زیر می شود:

Heart of Algebra

Passport to advanced mathematics

Problem solving and data analysis

ساختار آزمون SAT

در آزمون SAT ®، نوشتن متن یا مقاله (essay) اختیاری است و به نمره SAT ® کلی اضافه نمی شود. نمرات مقاله به طور جداگانه در گزارش نشان داده خواهد شد.

 

اگر می خواهید شروع از صفر زبان انگلیسی داشته باشید با ما همراه باشید!

شما برای کسب آمادگی بیشتر در گرامر زبان انگلیسی می توانید در دوره های آموزشی اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image