رازهای موفقیت در آزمون آنلاین

موفقیت در آزمون آنلاین

شرکت در آزمون آنلاین تقریبا مشابه آزمون واقعی است. یعنی در ماهیت امتحان و آمادگی برای آن تقریباً تفاوتی میان آزمون آنلاین و آزمون حضوری وجود ندارد. با این حال موفقیت در آزمون آنلاین، به دلیل تجربه نسبتاً جدید آن برای بسیاری از افراد، کمی مشکل تر است.

اما برای موفقیت در آزمون آنلاین باید چه کارهایی انجام بدهید. آزمون مجازی را می توان به سه بخش تقسیم کرد. آزمون مجازی شامل آماده سازی قبل از برگزاری آزمون آنلاین، هنگام برگزاری آزمون آنلاین و بعد از برگزاری آزمون مجازی است.

آماده سازی قبل از برگزاری آزمون آنلاین

برای موفقیت در آزمون آنلاین قبل از هر کار دستورالعمل های آزمون را با دقت زیاد بخوانید. اطمینان حاصل کنید که می توانید به این سؤالات پاسخ دهید: آیا آزمون در یک تاریخ و زمان مشخص انجام می شود یا می توانید امتحان را در هر لحظه ای در یک بازه زمانی مشخص انجام دهید؟ آزمون مجازی چقدر زمان دارد؟ آیا می توانید آن را در خانه انجام دهید یا باید برای انجام آزمون مجازی در یک مکان خاص (به عنوان مثال، یک آزمایشگاه کامپیوتر دانشگاه) حاضر شوید؟

فرمت آزمون آنلاین را بدانید. سوالات آزمون مجازی از چه نوعی است، چند گزینه ای، پر کردنی، پاسخ کوتاه یا پاسخ تشریحی بلند؟ شایدم ترکیبی از انواع مختلف؟

کامپیوتر خود را بررسی کنید. سعی کنید از برخورد با مشکلات دقیقه آخر دوری کنید! اگر از رایانه خود استفاده می کنید یا از رایانه های آزمایشگاه، قبل از امتحان، مطمئن شوید که تمام سخت افزار و نرم افزار به درستی کار کنند. همچنین مطمئن شوید که اینترنت مناسبی در دسترس شما باشد.

از استفاده از تلفن همراه برای آزمون مجازی خودداری کنید. آزمون مجازی ممکن است رابط تلفن همراه نداشته باشد، بنابراین برای انجام آزمون مجازی به جای تلفن همراه یا تبلت از لپ تاپ یا کامپیوتر رو میزی استفاده کنید.

برای موفقیت در آزمون آنلاین شرایط را برای انجام آزمون با کمترین حواس پرتی مهیا کنید. نوتیفیکیشن های تلفن، ایمیل، شبکه های اجتماعی و سایر موارد مشابه را خاموش کنید. تلویزیون و رادیو را خاموش کنید. به هم اتاقی یا خانواده اطلاع دهید که قرار است آزمون مجازی بدهید تا موقع آزمون مزاحم کار شما نشوند.

شرایط قطع شدن برق را بررسی کنید. برای این کار می توانید از ادارات برق محل سکونت خود درباره زمان قطع شدن برق اطلاعات بگیرید.

موفقیت در آزمون آنلاین

در حین برگزاری آزمون آنلاین

برای موفقیت در آزمون آنلاین حین برگزاری سعی کنید تمرکز خود را حفظ کنید.

یک کپی از سوالات آزمون و همچنین از پاسخ های خود چاپ و ذخیره کنید. اگر در طی آزمون مجازی برای شما مشکلات فنی پیش بیاید یا در هنگام ارسال پاسخ خود با مشکل مواجه شوید، این کار بسیار مفید خواهد بود.

یک زنگ هشدار تنظیم کنید تا تمام شدن مدت زمانی را که برای یک بخش برنامه ریزی کرده اید (به عنوان مثال، 10 دقیقه) را به شما اطلاع دهد.

برای موفقیت در آزمون آنلاین ابتدا پاسخ های کوتاه یا تشریحی را در یک برنامه ویرایش متنی مانند word بنوسید. این باعث می شود که پاسخ ها و کار خود را بررسی و ویرایش کنید. پس از اتمام کار، پاسخ خود را به قسمت تعیین شده در سایت آزمون مجازی کپی کنید.

صفحه آزمون مجازی را ترک نکنید! اگر شما مجاز به جستجو در وب یا بررسی وب سایت های دیگر برای اطلاعات هستید، از همان برگه مرورگری که برای آزمون مجازی به کار می برید استفاده نکنید، چون که ممکن است تمام کارهایی را که کرده اید را از دست بدهید. در عوض، یک برگه جدید از مرورگر خود را باز کنید (یا یک مرورگر کاملا متفاوت را انتخاب کنید)، سپس جستجوی خود را انجام دهید.

اگر از خانه در آزمون آنلاین شرکت می کنید، هنگام بروز مشکلات فنی خیلی سریع از صفحه عکس بگیرید و مشکل را به اطلاع برگزارکنندگان برسانید.

پس از پایان آزمون آنلاین

برای موفقیت در آزمون آنلاین باید ابتدا مشکلات خود را بررسی کنید. کدام سؤال ها برای شما گیج کننده بود؟ آیا شما مجبور بودید هر چیزی را جست وجو کنید؟ تعداد دفعات زیادی به یادداشت ها و کتاب ها مراجعه می کردید؟ پاسخ به این سوالات شما را برای آزمون های بعدی آماده تر می کند.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image