راهنمای تحصیل در ولز 2021

تحصیل در ولز

بسیاری از دانشجویان تحیل در ولز را به تحصیل در انگلستان ترجیح می دهند. دلیل این موضوع پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در ولز نسبت به انگلستان است.

دانشگاه ها در ولز بیش از 5600 دوره را به بیش از 25000 دانشجوی بین المللی در 8 موسسه آموزش عالی خود ارائه می دهد و 92 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه های ولز در طی 6 ماه پس از ترک دانشگاه کار پیدا کرده اند.

ولز یا وِیلز به همراه انگلستان و اسکاتلند و ایرلند شمالی کشور بریتانیا را تشکیل می‌دهند. مرکز ولز شهر کاردیف است. ولز در جنوب غربی جزیره بریتانیا واقع است و از سوی شرق با انگلستان هم‌مرز است.

جمعیت ولز در حدود سه میلیون نفر است و به دو زبان انگلیسی و ولزی سخن می‌گویند. ولز منطقه‌ای است خودگردان با پرچم جداگانه خود اما اداره امور خارجه آن در دست بریتانیا است؛ بنابراین ولز، در معنای واقعی کلمه یک «کشور» نیست اما یک واحد سیاسی به‌شمار می‌آید که در امور داخلی خود خودگردانی دارد.

شش درصد از جمعیت ولز در صنعت گردشگری و صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند. از سال‌ها پیش دولت این کشور با احداث ۵۰ زمین گلف استاندارد، دعوت از گلف‌بازان بین‌المللی و برگزاری تورنمنت‌های بین‌المللی به توسعه گردشگری گلف و جذب گردشگران ثروتمند گلف‌باز پرداخته‌است. دولت ولز قصد دارد با معرفی کلیساهای این کشور در کشورهای گوناگون جهان به ویژه کشورهای مسیحی، این کشور را به یک مقصد گردشگری مذهبی تبدیل کند.

تحصیل در ولز

تحصیل در ولز

تحصیل در ولز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکانپذیر است. دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد ولز می شوند، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید شهریه دانشگاه پرداخت کنند.

این شهریه با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است.

تحصیل در ولز به زبان انگلیسی انجام می شود بنابراین داشتن مدرک معتبر آیلتس یا تافل برای دانشجویان الزامی است.

تحصیل در مقطع دکترا مانند اکثر کشورها نیازمند داشتن رزومه سطح بالا، پژوهش و مقالات و کتاب های چاپ شده و همچنین تایید استاد راهنما است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در این مقطع شهریه می پردازند اما از آنجا که بسیاری از دانشجویان می توانند برای کار و تحقیق دستمزد دریافت کنند این هزینه جبران می شود.

آزمون آزمایشی آیلتس

دوره دکترا می تواند بین 3 تا 5 سال به طول بینجامد.

کمک هزینه های تحصیل در ولز

دانشجویان مشغول به تحصیل در ولز می توانند برای وام های تحصیلی در این کشور اقدام نمایند. دانشجویان در صورت تحصیل در ولز می توانند از کمک هزینه های تحصیلی که دولت ولز برای دانشجویان در نظر گرفته است بهره مند شوند. میزان وام های تحصیلی تا ۱۳ هزار پوند مشخص شده است. دانشجویان می توانند برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در ولز از این وام استفاده کنند.

کار دانشجویی

بصورت معمول دانشجویان در مقاطع تحصیلی حق کار دانشجویی به همراه تحصیل را دارند که برای مقطع کارشناسی ۱۰ تا ۲۰ ساعت، برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ تا ۳۰ ساعت و برای دانشجویان دکترا ۳۰ تا ۴۰ ساعت در نظر گرفته می شود.

بهترین دانشگاه های ولز

بهترین دانشگاه های ولز عبارتند از:

  • دانشگاه کاردیف
  • دانشگاه ابریستوث
  • دانشگاه سوانسی
  • دانشگاه بنگور
  • دانشگاه متروپلیتن کاردیف
  • دانشگاه سوث ولز

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image