موفقیت در آزمون تولیمو

موفقیت در آزمون تولیمو

آزمون تولیمو یک آزمون زبان انگلیسی استاندارد است که تنها در ایران ارزش دارد و به وسیلۀ سازمان سنجش برگزار می شود. این آزمون برای متقاضیان دکترایی که می خواهند در مصاحبه شرکت کنند یا می خواهند پایان نامۀ خود را ارائه دهند، الزامی است. همچنین کسانی که می خواهند از دولت بورسیه بگیرند و به کشور دیگری برای درس خواندن بروند به این آزمون نیاز دارند. در ادامه با نکاتی در مورد موفقیت در آزمون تولیمو همراه ما باشید.

این آزمون تا اندازه ای شبیه به آزمون تافل ® است ولی از آن بسیار آسان تر است. حداقل و حداکثر نمره ای که شما می توانید از این آزمون کسب کنید بین 310 تا 677 است و اگر نمرۀ شما از 310 کمتر شود، هیچ دانشگاهی آن را قبول ندارد و شما دوباره باید در این آزمون شرکت کنید.

قیمت این آزمون در کشور ما 100 هزار تومان است و شما نمی توانید این آزمون را لغو کنید یا در آن شرکت نکنید. پس قبل از ثبت نام درست فکر کنید که آیا می خواهید در این آزمون آنلاین شرکت کنید یا نه. این آزمون با نمونۀ کاغذی آن تفاوت چندانی ندارد و فقط تعدادی از سوالات تغییر کرده است.

 

دوره پیشنهادی:‌ دوره هیبریدی آنلاین تولیمو

 

حال برای موفقیت در آزمون تولیمو چه کنیم؟

 

این آزمون در مجموع 105 سوال دارد که شما باید به همۀ آنها پاسخ بدهید، هر چند که این آزمون نمرۀ منفی ندارد اما شما باید به تمام سوالات پاسخ دهید. برای اینکه در این آزمون موفق شوید سعی کنید کتاب های زیر را به خوبی مطالعه کنید:

 • کتاب 504 واژۀ انگلیسی
 • کتاب واژگان ضروری تافل ®
 • کتاب 1100 واژۀ بارونز
 • کتاب 5000 کلمۀ آکادمیک
 • مجموعه سوالات گرامر MSRT
 • Oxford Preparation Course for the TOEFL ® iBT exam
 • Practice Exercises for the TOFEL ® with MP3 CD,” 8TH Edition
 • Princeton Review’s Cracking
 • the ten test pack from TST Prep
 • Mastering the Reading Section
 • English Grammar in Use
 • Barron’s How To Prepare For The TOEFL ® Essay

آزمون Tolimo

مطلب مفید: نحوه شرکت در آزمون تولیمو

برای موفقیت در آزمون تولیمو به مدت 4 تا 5 هفته برنامه ریزی کنید و درس بخوانید، فکر نکنید که اگر چند روز مانده به امتحان شروع به درس خواندن کرده اید، کار درستی را انجام می دهید. شما باید با حوصله و وقت گذاشتن برای مطالعۀ کتاب های بیان شده از این آزمون سربلند بیرون بیایید.

در بخش شنیداری قبل از امتحان سعی کنید فایل های صوتی آزمون تافل ® را به درستی گوش دهید و یادداشت برداری کنید. برای اینکه در بخش writing قوی شوید توصیه می شود که کتاب های خارجی را مطالعه کنید. برای تقویت گرامر خود از جزو های MSRT استفاده کنید و آنها را با دقت بخوانید چون این آزمون به نوعی شبیه آزمون تولیمو است. باید بیان شود که شما ابتدا تمام منابع را تهیه کنید و بعد درس خواندن را آغاز کنید. برای اینکه بخش شنیداری شما تقویت شود شما فیلم های خارجی با زیرنویس تماشا کنید و سعی کنید زیرنویس را هم بنویسید.

 

مطلب مفید: بهترین منابع آزمون تولیمو

 

سعی کنید تا جایی که می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و اگر از آموزش مجازی استفاده می کنید به استاد خود بگویید که نقاط ضعف شما چیست تا برطرف شود. برای اینکه بخش writing  شما قوی شود توصیه می شود که فیلم و آهنگ های خارجی را به درستی ببینید و سعی کنید آنها را در حافظۀ خود نگه دارید.

وقتی می خواهید بخش نوشتاری خود را شروع کنید، ابتدا موضوع را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید بر اساس موضوع بنویسید. باید یادآوری شود که در writing انگلیسی شما نباید از ضرب المثل ها یا جملات عامیانه استفاده کنید چون این باعث می شود که نمرۀ شما کم شود.

گرامر در بخش writing بسیار مهم است و شما باید تا جایی که می توانید گرامر خود را تقویت کنید. بخش نوشتاری این آزمون شبیه به بخش اول آزمون تافل ® است بنابراین توصیه می شود که جزوه های نوشتاری تافل ® را مطالعه کنید.

این آزمون به شکل زیر برگزار می شود:

عنوان بخش

تعداد سوالات زمان پاسخ دهی

بخش شنیداری

50 سوال 35 دقیقه

بخش ساختار و نوشتنی یا همان انشا

40 سوال

30 دقیقه

درک مطلب 50 سوال

55 دقیقه

کل 140 سوال

120 دقیقه

 

مطلب مفید: روش های برگزاری آزمون آنلاین موفق چیست؟

 

البته در جایی نوشته شده است که منابع این آزمون با منابع تافل ® اینترنتی یکی هستند. پس دانشجویان می توانند منابع تافل ® را هم مطالعه کنند.

اگر شما داوطلب شرکت در آزمون TOLIMO هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین TOLIMO  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image