روش های برگزاری آزمون آنلاین موفق چیست؟

آزمون آنلاین موفق

آزمون های آنلاین، امروزه در بسیاری از کشورها و از جمله کشور ما رایج شده است و ما باید بدانیم که چگونه یک آزمون آنلاین را به درستی و با موفقیت برگزاری کنیم، به ویژه الان که ویروس کرونا بر کل دنیا تسلط پیدا کرده است و شرکت در کلاس های حضوری، بسیار کم تر شده است. ما در این مقاله سعی می کنیم ویژگی های برگزاری آزمون آنلاین موفق را بیان کنیم.

برای برگزاری یک آزمون آنلاین موفق، شما باید تجهیزات کافی داشته باشید که در ادامه معرفی می شوند. اول شما باید تعیین کنید که آزمون آنلاین شما از چه نوعی است، آیا آزمون آنلاین شما، ابجکتیو (چند سوالی) است یا سابجکتیو (تشریحی) است، که برای هر کدام باید از روش خاصی استفاده کرد.

بر اساس یک منبع به زبان انگلیسی، شما باید اول با دانشجویان، دانش آموزان یا هر کسی که از او آزمون آنلاین (مثلاً کارمندان یک سازمان) می گیرید ابتدا روش آزمون را توضیح بدهید تا او بتواند با آن روش آشنایی پیدا کند و بداند که چگونه در آزمون آنلاین شرکت کند، به این ترتیب هم به خود و هم به کاربران خود کمک بزرگی کرده اید چون هم شما در آزمون آنلاین خود موفق خواهید بود هم دانشجو و کاربران شما.

نکتۀ دیگری که شما باید برای برگزاری آزمون آنلاین موفق رعایت کنید این است که شما باید کامپیوترها و تمام سخت افزارهایی که برای آزمون آنلاین، لازم است را پیش از آزمون چک کنید و مطمئن شوید که همۀ آنها درست کار می کنند تا در حین آزمون با مشکلی مواجه نشوید و مطمئن شوید که اینترنت شما به درستی کار می کند، تا در وقت آزمون، با مشکل قطع اینترنت مواجه نشوید.


بر اساس توصیه هایی از یک استاد معروف دانشگاه تورنتوی کانادا، برای داشتن یک آزمون آنلاین موفق بیان شده است مسوولان باید، علاوه بر رعایت مواردی که ذکر شد، این موارد را نیز رعایت کنند، اگر دانشجو یا هر فردی بیمار بود و نمی توانست در آزمون خود شرکت کند، باید مسوول آزمون آنلاین، آزمون آنلاین وی را به زمان دیگری موکول کند و همچنین در حین آزمون به دانشجویان و کاربران، زمان استراحت بدهند، تا مغز دانشجویان و کاربران، برای مراحل بعدی آزمون آنلاین، آماده شود. البته برای آزمون های آنلاین تافل و آیلتس و جی ار ای، دانشجو خودش باید این کار را انجام دهد و هزینه نیز دارد که حدود 80 دلار آمریکا است. پس این آزمون ها مثتنی هستند.

برگزاری آزمون آنلاین موفق

این استاد، به دانشجویان و کاربران، این توصیه را می کند، برای اینکه در مطالعۀ خود تمرکز داشته باشید به کتابخانه بروید یا به یک کافی شاپ یا یک جای خلوت که مزاحمتی برای مطالعۀ شما ایجاد نشود، بروید و  سعی کنید در حین مطالعه، از تلویزیون، رادیو و هر چیزی که ذهن شما را منحرف می کند دوری کنید، سعی کنید شبکه های اجتماعی، مانند، فیس بوک، اینستاگرام و هر چیزی که روی تلفن همراه شما هست را پاک کنید تا بتوانید روی درس خود تمرکز کنید و به این ترتیب شما آزمون آنلاین موفقی خواهید داشت.


شما موظف هستید تا امنیت را در محل آزمون آنلاین برقرار کنید، یعنی اجازه ندهید، دانشجویان و سایر کاربران تقلب کنند، البته در آزمون های بین المللی مانند، تافل ® و آیلتس ® و جی ار ای ®، این امکان وجود ندارد و اگر فردی این کار را انجام دهد، به طور کلی از آزمون های بین المللی برای همیشه محروم می شود.

همچنین دانشجو و کاربر، باید بداند که کامپیوتری که خودش استفاده می کند با کامپیوتر محل آزمون آنلاین، متفاوت است و او باید خود را با آن شرایط وقف دهد و قبل از آماده شدن برای آزمون، حال هر آزمونی، تمام چک نویس ها و یادداشت های خود را نگه دارد چون برای آزمون های بعدی برای او مناسب است. در آزمون هایی مانند تافل ®، آیلتس ® و جی ار ای ® دانشجو باید به زمان دقت کن و زمان را از دست ندهد، چون در این آزمونهای آنلاین زمان بسیار مهم است، البته در دیگر آزمون های زبان هم  به همین صورت است.


شما باید این موارد را تهیه کنید:

اول اینکه ویندوز شما باید ورژن 10 باشد، سرعت اینترنت شما باید خیلی بالا باشد تا دانشجویان دچار مشکل نشوند، اسپیکیر و میکروفون شما باید از قبل کنترل شود، تا مشکلی در آن نباشد، کیبورد شما باید سالم باشد تا دانشجو بتواند آزمون رایتینگ خود را به درستی انجام دهد و همچنین دانشجو و کاربر شما باید در شرایط راحت آزمون بدهد، مثلا سرو صدا نباشد یا صندلی اش راحت باشد و …


از دیگر مواردی که برای موفقیت در آزمون آنلاین، باید موسسه رعایت کند، این موارد است:

اگر برای شما مقدور است، یک آزمون آنلاین رایگان از دانشجویان و کاربران خود بگیرید تا هم آنها با روش آزمون آنلاین آشنا شوند و هم شما بتوانید یک پیش زمینه از دانشجویان و کاربران خود داشته باشید، به این ترتیب شما می دانید دانشجویان شما در چه حدی مطالعه کرده اند و برای آزمون اصلی سوالات سخت تری را برای آنها مطرح خواهید کرد و به این ترتیب، برای آزمون بعدی موفق تر خواهید بود.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image