تدریس و آموزش آنلاین در دوران کرونا

آموزش آنلاین در دوران کرونا

با وجود این که کشورها در مراحل مختلفی از درگیری با COVID-19 قرار دارند، در حال حاضر در سراسر جهان بیش از 1.2 میلیارد کودک در 186 کشور به دلیل بیماری همه گیر با شرایط تعطیلی مدارس روبرو هستند. برای مثال در دانمارک، کودکان کمتر از 11 سال پس از تعطیلی اولیه در 12 مارس به مهد کودک ها و مدارس بازمی گردند در حالی که در کره جنوبی دانش آموزان به واسطه ی  مکالمات آنلاین آموزش می بینند. در ادامه به بحث در مورد تدریس و آموزش آنلاین در دوران کرونا خواهیم پرداخت

کرونا یا همان COVID-19 منجر به بسته شدن مدارس در سراسر جهان شده است. در سطح جهان، بیش از 2/1 میلیارد دانش آموز وجود دارد که با فراگیری ویروس کرونا نمی توانند به صورت حضوری در کلاس های خود شرکت کنند و باید به راه هایی مانند آموزش آنلاین در دوران کرونا فکر کنند. در نتیجه، با رشد قابل توجه آموزش های الکترونیکی که به موجب آن آموزش از راه دور گستردگی پیدا کرده است، ماهیت آموزش به طرز چشمگیری تغییر کرده است. تحقیقات نشان می دهد که یادگیری آنلاین باعث افزایش دوام حافظه اطلاعاتی می شود و زمان کمتری نیز می برد. به این معنی که شاید ویروس کرونا توانسته باعث تغییری مثبت شده باشد!

با این تغییر ناگهانی و دور شدن از کلاس های درس در بسیاری از نقاط کره زمین، شاید سوال این باشد که آیا پس از  پایان همه گیری کرونا، سبک آموزش آنلاین در دوران کرونا همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر و چگونه این پدیده بر زمینه ی آموزش در جهان تأثیر می گذارد. حتی قبل از COVID-19 فناوری های آموزش آنلاین رشد و پذیرش بالایی داشته است. برای مثال پیش بینی می شود سرمایه جهانی Edtech که در سال 2019 به 66/18 میلیارد دلار رسیده بود با همه گیری ویروس کرونا و نیاز مبرم به آموزش آنلاین تا سال 2025 به 350 میلیارد دلار برسد.

برنامه های آموزشی آنلاین از جمله اپلیکیشن های آموزشی، برنامه های ویدیو کنفرانس، نرم افزارهای آموزش آنلاین، پلتفرم های برگزاری کلاس آنلاین و قالب های برگزاری وبینار همه و همه با رشد و سودآوری چشمگیری همراه شده اند.

 

اگر می خواهید برای موسسه، مدرسه یا آموزشگاه خود تدریس آنلاین ارائه دهید، به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image