منابع آزمون TEF

منابع آزمون TEF

آزمون TEF نوعی آزمون تعیین سطح دانش زبان فرانسه برای غیر فرانسوی زبانان است. این آزمون مختص کسانی است که قصد دارند به فرانسه و یا کشورهای فرانسوی زبان مهاجرت کنند. افراد داوطلب در این آزمون پس از اخذ این مدرک می‌توانند برای امور مهاجرتی، تحصیلی و حرفه‌ای راهی کشور فرانسه، کانادا و یا دیگر کشورهای فرانسوی زبان شوند. در ادامه با معرفی منابع آزمون TEF همراه ما باشید.

آزمون TEF چیست ؟

داوطلبان برای موفقیت در این آزمون باید تسلط مناسبی بر زبان فرانسوی داشته باشند و برای دست یابی به این مهم می بایست خود را برای آن آماده کنند. در این مقاله به معرفی منابع مهم برای موفقیت در آزمون TEF خواهیم پرداخت.

قبل از هرچیز شما می بایست بدانید که این آزمون چه مهارت هایی را می سنجد و شامل چه بخش هایی است:

دو بخش اختیاری سه بخش اجباری
۴۵۰ نمره

 

الف) گفتاری ۳۶۰ نمره الف) شنیداری
2 موضوع ۶۰ پرسش
3۵ دقیقه ۴۰ دقیقه
۴۵۰ نمره ب) نوشتاری ۲۴۰ نمره ب) ساختار زبان
۲ موضوع ۴۰ پرسش
۶۰ دقیقه ۳۰ دقیقه
۳۰۰ نمره ج) درک مطلب خواندنی
۵۰ پرسش
۶۰ دقیقه

 

پس شما برای موفقیت در این آزمون باید مهارت های درک مطلب چه خواندنی و چه شنیداری را یاد بگیرید و تمرین کنید. علاوه بر این می بایست دستور زبان فرانسوی را یاد بگیرید و بر روی آن تسلط لازم و کافی را داشته باشید. همچنین شما باید مهارت های مولد خود را تقویت کنید. اما برای کسب آمادگی از چه کتاب هایی را می توان استفاده کرد؟

مقایسه انواع آزمون TEF زبان فرانسوی

منابع آزمون TEF

  • TEF 250 Activite

یکی از منابع مفید آزمون TEF، کتاب TEF 250 Activite است. این کتاب شامل ۲۵۰ فعالیت و تمرین است که شما را برای این آزمون زبده می‌کند. این منبع توسط انتشارات CLE International در سال ۲۰۰۶ تدوین شده است و به همراه یک CD صوتی در اختیار داوطلبان این آزمون قرار گرفته است.

بهترین فیلم های فرانسه برای یادگیری زبان فرانسوی

  • TEF Objectif réussite

کتاب TEF Objectif Reussite، یکی دیگر از منابع خوب در این زمینه است که برای تقویت مهارت ‌های لازم این آزمون زبان فرانسوی طراحی شده است. این مجموعه دارای آزمون ‌های کامل و معتبر است که بر اساس بهترین آزمون ‌های زبان TEF طراحی و در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. با تهیه  این کتاب شما با نوع سوالات، درجه سختی و نحوه پاسخ دهی به آن ها آشنا می شوید. همچنین شما با نقاط ضعف خود روبرو می شوید و می فهمید باید بر روی چه قسمت هایی تمرکز بیشتری داشته باشید.

زبان فرانسوی برای مهاجرت به کانادا

  • Test d’évaluation de français

کتاب ” آزمون سنجش فرانسه” یکی از منابع معتبر از انتشارات Hachette livre در سال ۲۰۰۱  است که به شما کمک می‌کند تا خود را برای موفقیت در این آزمون آماده‌ تر کنید. این کتاب نیز مانند کتاب TEF Objectif Reussite به شما برای موفقیت در این آزمون کمک می کند.

آزمون DELF – DILF – DALF برای چه کشورهایی هستند و چه تفاوت هایی دارند؟

  • ABC TEFAQ

یکی دیگر از منابعی که برای آزمون TEF  طراحی شده است کتاب ABC TEFAQ است.  همان ‌طور که از نام این کتاب پیداست، این منبع جهت آماده سازی داوطلبانی است که قصد مهاجرت به شهر کِبک کانادا را دارند. این کتاب شامل ۳۰۰ تمرین است.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image