نقش ترس از شکست و عدم موفقیت در یادگیری زبان

عدم موفقیت در یادگیری زبان

در دنیای امروز، نقش زبان بین المللی دنیا یعنی زبان انگلیسی بیش از پیش در زندگی افراد مشهود است. امروزه برای دسترسی به آخرین اخبار، استفاده از آخرین پیشرفت های علمی، استفاده از تکنولوژی و ابزار، آموزش و ادامه تحصیل، ارتباط با سایر افراد و در کل پیشرفت در زندگی نیازمند یادگیری زبان انگلیسی هستیم. اما آیا یادگیری زبان انگلیسی سخت است یا آسان؟ همواره سوال این که از کجا باید شروع کنم عاملیست در ذهن افراد برای شروع نکردن و ترس از عدم موفقیت در یادگیری زبان. این مساله باعث می شود در زمان مناسب یادگیری زبان انگلیسی را شروع نکنند و در جا بزنند که هرچه بگذرد، یادگیری زبان انگلیسی قطعاً سخت تر می شود.


اما چه موارد باعث ترس از شکست و عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی می شود؟

1- افراد به ساختار زبانی (زبان مادری خود) آشنا نیستند.

در این مورد زمانی که افراد نقش کلمات و دستور زبان در زبان مادری خود را نمی دانند، این تصور که نادانسته های خود را با شروع یادگیری یک زبان جدید بیشتر می کنند، به وجود می آید که طبیعی هم هست. در این مورد نیاز است که افراد با ساختار زبان مادری خود از لحاظ دستور زبانی آشنا شوند که این مساله می توانند در یادگیری زبان جدید به آنها کمک کند.


2- افراد نمی دانند ساختار زبان انگلیسی تا چه حد ساده یا پیچیده می تواند باشد.

برای این مورد، تنها راه حل، تحقیق در مورد زبان انگلیسی است. شما می بایست به صورت خودخوان شروع کنید و مقداری انگلیسی یاد بگیرید. برای این کار می توانید مثلاً از نرم افزار duolingo ® استفاده کنید. با این کار آشنایی شما با زبان انگلیسی بیشتر شده و ترس شما می ریزد.

عدم موفقیت در یادگیری زبان


3- افراد نمی دانند یادگیری زبان انگلیسی چقدر وقت می برد.

در این مورد معمولاً افراد نمی دانند که باید چه مدت روی زبان انگلیسی وقت بگذارند و این مساله باعث می شود تصور کنند که می بایست سال ها وقت بگذارند و یا نتوانند به امور روزانه و کارهای خود برسند. در این مورد، تنها کافی است بدانید که شما تنها با 1-1:30 ساعت در روز می توانید در 2 سال زبان انگلیسی را به شکلی کامل یاد بگیرید.

بهترین سن برای یادگیری زبان از سنین کودکی است. چرا که در این سن، ذهن انسان آماده ی دریافت ساختارهای جدید است و برای یادگیری زبان جدید هم وقت مناسب دارد و هم انرژی کافی.


اگر می خواهید زبان انگلیسی را بدون ترس از شکست و عدم موفقیت در یادگیری زبان یاد بگیرید، به دوره  شروع از صفر زبان انگلیسی در وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image