تغییرات آزمون تافل ® | بررسی آخرین تغییرات تافل ® از سال 2019

تغییرات آزمون تافل

در آگوست سال 2019 سازمان ای تی اس اعلام کرد که شکل آزمون تافل ® تغییر کرده است. اولین سوال این است که آیا تغییرات آزمون تافل باعث سخت تر شدن آن شده یا آسان تر شدن؟ به طبع آزمون آسان تر شده است.

در آزمون تافل ® تغییراتی در بخش ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ انجام شده است که بیان می شود. البته این تغییرات زیاد بزرگ نیستند، ولی به هر حال شکل آزمون تافل ® تغییر کرده است.

در بخش ریدینگ شما 3 یا 4 متن دارید که باید به همۀ آنها پاسخ دهید. چون در آزمون آنلاین یکی از این متن ها آزمایشی است و نمره ندارد، اما شما نمی دانید که کدام یک آزمایشی است، پس باید به همۀ آنها پاسخ دهید.

در بخش لیستنیگ شما به 2 یا 3 بخش لیستنیگ گوش خواهید داد. در آزمون زبان انگلیسی تافل ® این عادی است، هر بخش شامل یک یا دو گفت و گو است، یا ممکن است شامل یک سخنرانی (لکچر) طولانی باشد که ممکن است به کلاس درس مربوط باشد یا هر چیز دیگری. 

تغییرات تافل


بخش طولانی یا همان سخنرانی دارای 17 سوال است و تنها 10 دقیقه وقت دارید تا آنها را پاسخ دهید. بخش کوتاه 11 سوال دارد و شما بین شش و نیم تا هفت دقیقه وقت دارید، آنها را پاسخ دهید. به این معنی که شما برای هر سوال تنها 35 ثانیه وقت دارید.

به یاد داشته باشید که طول متن ها و گفت و گوها تغییر نکرده است، همچنین بخش های سخت آن همچنان وجود دارد. شما برای پاسخ دادن به این سوالات همان 35 ثانیه را دارید، پس وقت خود را از دست ندهید. سعی کنید در دوره آنلاین که شرکت می کنید این موضوع را به اندازۀ کافی تمرین کنید.

در بخش اسپیکینگ 4 سوال وجود دارد. طبق آخرین تغییرات، سوالات اسپیکینگ از 6 به 4 رسیده است. به یاد داشته باشید که سوالات چند جوابی و سوالات یک جوابی همه دارای یک نمره هستند. نمرۀ شما در این بخش توسط یک فرد عادی داده می شود و توسط نرم افزار. در آزمون قدیمی تنها نمره توسط فرد داده می شد، اما اینک نرم افزار هم در آن دخالت دارد.


ما در اساتیدآنلاین برای کاهش ریسک مالی و افزایش احتمال موفقیت داوطلبان آزمون تافل ®، آزمون آزمایشی تافل ® ارائه می کنیم. همچنین می توانید از دوره گرامر تافل ما نیز برای موفقیت بیشتر استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image