ساختار رایتینگ تافل® | راهنمای رایتینگ آزمون تافل®

رایتینگ تافل

آزمون تافل ® TOEFL ®(Test of English as a Foreign Language) که توسط موسسه ® ETS برگزار می شود، یکی از معتبر ترین آزمون های بین المللی در شاخه زبان انگلیسی است که میزان تسلط غیر انگلیسی زبانان در آن ارزیابی می گردد. در ادامه با ساختار رایتینگ تافل ® آشنا می شویم. یکی از دلایل پر مخاطب بودن این آزمون، گستردگی پذیرش مدرک این آزمون در مراکز علمی و مهاجرتی سرتاسر جهان می باشد به طوری که هم اکنون این آزمون در بیش از9000 دانشگاه در 130 کشور جهان قابل قبول است.

 

بخش رایتینگ تافل ® این آزمون دارای 2 قسمت است:

1- Integrated Task

2- Independent Task

 

Integrated Task

در قسمت اول رایتینگ تافل ® شما در ابتدا 3 دقیقه فرصت دارید تا یک متن را بخوانید. در این متن 3 دلیل برای توجیه یک مساله آمده است. پس از آن به یک فایل صوتی گوش خواهید داد که این 3 دلیل را نقض می کند.

پس از آن شما 20 دقیقه زمان خواهید داشت تا در مورد چکیده ای از آنچه خواندید و شنیدید، بنویسید. در آزمون نوشته شده که شما حداقل می بایست 150 کلمه بنویسید اما آن چه که از تجربیات داوطلبان استخراج شده است این است که برای کسب نمره ی مناسب نوشتن 300 کلمه مناسب است.

 

Independent Task

در قسمت دوم به شما یک موضوع داده می شود و شما باید با رعایت ساختار نوشتار یعنی مقدمه، پاراگراف اول، دوم (یا حتی سوم) و نتیجه گیری در مورد آن بنویسید. در این قسمت شما 30 دقیقه زمان خواهید داشت و نوشته شده که می بایست حداقل 300 کلمه بنویسید. هرچند تعداد کلمه مناسب برای کسب نمره ی خوب در این قسمت نیز در حدود 450 کلمه است.

یک نمونه موضوع رایتینگ Independent را در زیر مشاهده می کنید:

“Popular events like the Football World Cup and other international sporting occasions are essential in easing international tension and safely releasing patriotic emotions“.

Do you agree or disagree with this statement?

 

برای کسب آمادگی بیشتر می توانید در دوره های آموزشی و یا آزمون آزمایشی تافل ® اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image