مهارت های TOLIMO : چگونه در آزمون تولیمو موفق باشیم

مهارت های TOLIMO

آزمون تولیمو (TOLIMO) توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود. این آزمون ویژه متقاضیان شرکت در دوره دکتری رشته های غیر پزشکی در دانشگاه های دولتی است که داوطلبان برای موفقیت می بایست حداقل نیمی از نمره آزمون را کسب کنند. در این آزمون، مهارت های زبان انگلیسی سنجیده می شود که درجه سختی آن تقریباً مشابه آزمون های زبان بین المللی است.

آزمون تولیمو شامل چند بخش است اعم از:

  • رایتینگ (Writing) یا نوشتار
  • گرامر (Grammar) یا دستور زبان انگلیسی
  • درک مطلب خواندنی (Reading Comprehension)
  • درک مطلب شنیداری (Listening Comprehension)

در هر کدام از این قسمت ها شما نیازمند مهارت های خاصی هستید که به آن ها اشاره می کنیم:

در قسمت Writing شما می بایست با ساختار یک مقاله یا نوشته آشنا باشید که معمولاً شامل مقدمه، پاراگراف ها و نتیجه گیری است. علاوه بر این باید به روش هایی مثل brain storm یا listing برای تبدیل اطلاعات خود به نوشته استفاده کنید. شما همچنین نیاز دارید تا با کمترین خطای نگارشی ممکن و سرعتی مناسب بنویسید تا زمان خود را از دست ندهید.

در قسمت گرامر، شما نیاز دارید که دستور زبان و ساختار زبان انگلیسی را نه صرفاً حفظ، بلکه بلد باشید. برای این کار باید گرامر را به خوبی آموخته باشید.

در قسمت درک مطلب خواندنی یا Reading، شما باید با تکنیک های سریع خوانی، متدهای top down و bottom up، همچنین skimming آشنا باشید تا پاسخ سوالات خود را به سرعت پیدا کنید.

در قسمت Listening، شما باید بتوانید به دقت به فایل صوتی گوش داده و مهارت نوت برداری داشته باشید.برای موفقیت در این قسمت شما نیازمند حافظه خوبی هستید. شما باید از قبل با گوش دادن به فایل های صوتی، آهنگ، پادکست و … خود را به لهجه و زبان انگلیسی عادت داده باشید.

در قسمت های Reading و Listening شما نیازمند داشتن دایره لغتی مناسب خواهید بود که تلفظ آن ها به خصوص در قسمت Listening می تواند حائز اهمیت باشد.

 

اگر به دنبال موفقیت در آزمون تولیمو هستید، در دوره ی هیبریدی آنلاین تولیمو اساتیدآنلاین شرکت کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  مراجعه و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image