ساختار آزمون تولیمو | راهنمای موفقیت در آزمون TOLIMO

ساختار آزمون تولیمو

آزمون زبان تولیمو یک آزمون ایرانی است. سازمان سنجش آزمون TOLIMO  را به زبان انگلیسی برگزار می کند. این آزمون در واقع سطح دانش زبان انگليسی داوطلبان را می سنجد. داوطلبانی که قصد شرکت در مقطع دکتری در دانشگاه های غیر پزشکی در ایران را دارند، ملزم به کسب نمره ی لازم در این آزمون هستند. آزمون زبان تولیمو TOLIMO ، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization  است. در ادامه با ساختار آزمون تولیمو بیشتر آشنا می شویم.

اما ساختار آزمون تولیمو به چه شکل است؟

دفترچه سوالات تستی این آزمون شامل ۱۴۰ سوال است و از سه بخش تشکیل می‌شود:

  • بخش ساختار و نوشتار زبانی (Structure and Written Expression): چهل سوال دارد و برای پاسخ دادن به سوالات آن ۳۰ دقیقه فرصت دارید.
  • بخش درک مطلب (Reading Comprehension): شامل ۵۰ سوال است و ۵۵ دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات آن زمان خواهید داشت.
  • درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening Comprehension): پنجاه سوال دارد و ۳۵ دقیقه برای پاسخگویی به آنها زمان خواهید داشت.

نکته مهم: توجه داشته باشید که سوالات این بخش در جلسه آزمون از بلندگو پخش می‌شود و شما تنها یک مرتبه فرصت شنیدن آن را خواهید داشت. پس از گوش دادن به متنی که از طریق بلندگو خوانده می‌شود، باید پاسخ صحیح را در پاسخ ‌نامه خود علامت‌ گذاری کنید.

 

ساختار آزمون TOLIMO

ساختار آزمون تولیمو | راهنمای موفقیت در آزمون TOLIMO


لهجه آزمون:

بخش شنیداری آزمون ممکن است با لهجه بریتیش یا آمریکن باشد. اگرچه فرق زیادی نمی کند چون در این آزمون ها لهجه استاندارد بریتانیایی یا آمریکن پخش می شود و نه لهجه های محلی. اما در کل برای تقویت مهارت شنیداری خود باید از یک سری از منابع شنیداری استفاده کنید. از جمله: فیلم ها، فایل های صوتی، پادکست ها و غیره. گوش شما باید به نحوه ی تلفظ لغات آشنا باشد تا بتوانید در این بخش نمره ی مطلوبی کسب کنید.

  • این آزمون نمره منفی ندارد:

بخش چهار گزینه ای آزمون تولیمو نمره منفی ندارد. اگر پاسخ سوال تستی را در آزمون تولیمو نمی دانید آن را بی پاسخ نگذارید. شاید پاسخ شما صحیح باشد و به نمره کلی آزمون کمک کند.


اگر به دنبال موفقیت در آزمون TOLIMO هستید، در دوره ی هیبریدی آنلاین تولیمو اساتیدآنلاین شرکت کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  مراجعه و یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image