سمینار آنلاین آموزشی چیست؟

وبینار آموزشی

سمینار آنلاین آموزشی همانند یک کلاس درس سطح بالاست. در این کلاس، مدرس امکانات بینظیری را در اختیار دارد که شاید در هیچ دانشگاه یا مدرسه ای وجود نداشته باشد. وبینار آموزشی یکی از شیوه های موفق آموزش آنلاین است. این نوع وبینار ارزان، کارآمد و بسیار کاربردی است. امروزه افراد، نهادها، شرکت ها و موسسات بسیاری در سرتاسر جهان از این نوع وبینار برای آموزش از راه دور استفاده می کنند.

سمینار آنلاین یا Webinar مخفف یا کوتاه شده عبارت Web- based Seminar است که در لغت به معنای سمینار آنلاین است. وبینار امروزه به یکی از پرکاربردترین ابزارهای برای آموزش آنلاین تبدیل شده است. ساختار وبینار کاملا تحت وب است و برای استفاده نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار جانبی برای اجرا ندارد. فقط کافیست مرورگر را باز کرده و اطلاعات دسترسی را وارد کنید. وبینار به جز سمینار و همایش آنلاین بستری برای ارائه کلاس آنلاین، تدریس آنلاین، آموزش مجازی، معرفی کسب و کار، معرفی محصول و هزاران کار خلاقانه دیگر است.

با این وجود نمی توان از اهمیت وبینار در آموزش مجازی چشم پوشی کرد و می توان اینگونه گفت که مهمترین کارآیی سمینار آنلاین در حال حاضر مبحث آموزش است.

سمینار آنلاین آموزشی

مزایای سمینار آنلاین آموزشی

کاهش هزینه ‌های رفت‌وآمد: در این شیوه هزینه های رفت و آمد به طور کامل حذف می شود.

صرفه‌جویی در زمان: برای رفتن به کلاس‌های حضوری، گذشته از زمانی که باید در مسیر طی کنیم، باید زمانی را هم به آماده شدن اختصاص دهیم. همه این زمان ها به اضافه ترافیک و اتفاقات غیر منتظره دیگر معمولاً زمان زیادی می شود.

کاهش هزینه: هزینه‌هایی مثل اجاره مکانی برای برگزاری کلاس‌ها، هزینه‌های آب و برق، گاز، هزینه شارژ ساختمان، نظافت و … هزینه های هنگفتی است. آموزش مجازی نیازی به هیچکدام از این هزینه ها ندارد به همین دلیل هم بسیار ارزان تر کلاس های حضوری است.

محدود نبودن تعداد شرکت کنندگان: در برگزاری وبینارهای آموزشی محدودیتی برای تعداد شرکت‌کننده‌ها وجود ندارد. چون نفرات حضور واقعی ندارند تعداد افراد شرکت کننده می تواند بیشتر از ظرفیت بزرگترین سالن های همایش جهان باشد.

استفاده نامحدود فقط با یک بار برگزاری: ضبط و دسترسی به فیلم وبینار آموزشی بسیار آسان است. از این رو با یک بار برگزاری فیلم وبینار می تواند به مدت نامحدود در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

نظر سنجی و تحلیل ساده و سریع: در هنگام برگزاری این امکان وجود دارد که شرکت کنندگان نظرات خود را در قالب نظرسنجی ارائه کنند. این داده ها به راحتی در اختیار برگزار کننده قرار می گیرد. برگزار کننده با تحلیل ساده و سریع داده ها میتواند درک مناسبی از عملکرد خود داشته باشد.

وبینار آموزشی برای چه کسانی مفید است؟

این شیوه برای همه افراد در هر حرفه و کسب و کاری مفید است. مهم نیست که شما چه کسب و کاری دارید اگر در حرفه خود حرفی برای گفتن دارید وبینار آموزشی برای شما مفید است.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image