MBA در دانشگاه های ایران | آشنایی با دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مدیریت کسب و کار

MBA در دانشگاه های ایران

MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سودترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می‌توانید در آزمون ‌های مربوطه ثبت نام کنید. رشته  MBA به دلیل تفاوت ‌های ماهیتی از ظاهر آسان و جذابی نسبت به سایر رشته های برخوردار است ولی در عمل برای موفقیت در کنکور و تحصیل در آن نیازمند توان مندی‌ های هوشی و ذاتی خواهید بود که می‌تواند تضمین کننده موفقیت یا شکست شما در این رشته باشد. در این مطلب به موضوع MBA در دانشگاه های ایران و آشنایی با دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته مدیریت کسب و کار می پردازیم.

دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره زبان MBA در اکثر نظام ‌های آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه می ‌شود. با توجه به اینکه فارغ‌ التحصیلان رشته های مختلف و به خصوص رشته های فنی و مهندسی وارد این دوره می ‌شوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزه های مختلف آشنا شوند، طول دوره حداقل ۲ و حد اکثر ۳ سال بوده و تعداد واحد های لازم برای فارغ‌ التحصیل شدن بر خلاف سایر فوق لیسانس‌ ها که ۳۶ واحد است ۵۸ واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره، مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل می‌ پردازند، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید به طور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد MBA، دوره سنگین و پر کاری است و دانشجویانی که وارد این دوره می ‌شوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

 رشته مدیریت کسب و کار

MBA در دانشگاه های ایران

در حال حاضر بهترین دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه های زیر هستند:

 

نام دانشگاه
ظرفیت

دانشگاه صنعتی شریف

72

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

48

دانشگاه تهران

22

دانشگاه شهید بهشتی

6

دانشگاه علم و صنعت

20

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

20

دانشگاه علامه طباطبائی

76

دانشگاه صنعتی مالک اشتر

52

دانشگاه الزهرا (فقط دخترانه)

11

دانشگاه خوارزمی

48

 

شما می توانید در دوره ی هیبریدی آنلاین MBA  اساتیدآنلاین شرکت کنید که تمام موارد ذکر شده را پوشش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com مراجعه کرده و یا با شماره ی
031-31319577 تماس حاصل فرمائید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image