آزمون تولیمو به درد چه کسانی می خورد؟ | راهنمای آزمون TOLIMO

راهنمای آزمون TOLIMO

آزمون تولیمو (TOLIMO)  توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود. این آزمون ویژه متقاضیان شرکت در دوره دکتری رشته های غیر پزشکی در دانشگاه های دولتی است که داوطلبان برای موفقیت می بایست حداقل نیمی از نمره آزمون را کسب کنند. در این آزمون، مهارت های زبان انگلیسی سنجیده می شود که درجه سختی آن تقریباً مشابه آزمون های زبان بین المللی است. در ادامه با راهنمای آزمون تولیمو همراه ما باشید.


این آزمون شامل چند بخش است اعم از:

  • رایتینگ (Writing) یا نوشتار
  • گرامر (Grammar) یا دستور زبان انگلیسی
  • درک مطلب خواندنی (Reading Comprehension)
  • درک مطلب شنیداری (Listening Comprehension)

راهنمای آزمون TOLIMO

راهنمای آزمون TOLIMO


این آزمون تقریباً شبیه به آزمون‌های بین ‌المللی است و لذا افراد قبل از شرکت در آن احتیاج به دوره های آمادگی دارند. بعضی بر این باورند که چون هزینه‌ی این آزمون نسبت به آزمون‌های بین ‌المللی بسیار کمتر است پس آزمونی است با سطح دشواری پایین است. در حالی که علت کم بودن هزینه ‌ی آن داخلی بودن و اعتبار مدرک آن است. داوطلبان نمی‌توانند از این مدرک جهت اپلای و پذیرش گرفتن از دانشگاه‌ های خارج از کشور استفاده کنند. در واقع، سطح سختی این آزمون‌ ها بالا بوده و نیاز به آمادگی قبل از آزمون را ضروری می‌نماید. به دلیل عدم آمادگی جهت شرکت در این آزمون معمولاً افراد مجبور می‌شوند به دفعات متعدد در این آزمون شرکت نمایند تا حداقل نمره‌ ی قابل قبول را به دست بیاورند. بنابراین، داوطلبان بهتر است طی یک برنامه‌ ریزی منظم در یک دوره‌ ی چند ماهه خود را برای این آزمون آماده سازند.


امیدواریم که مطلب راهنمای آزمون TOLIMO توانسته باشد به شما کمک کند. اگر شما داوطلب شرکت در آزمون TOLIMO هستید، می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین TOLIMO  اساتیدآنلاین موفقیت خود در این آزمون را تضمین کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

 

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image