چرا آیلتس ® از تافل ® مناسب تر است؟

چرا آیلتس

آیلتس ® به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل ® شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید، می توانید در آن شرکت کنید. آیلتس ® (® IELTS) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System)   است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود. محبوبیت آیلتس ® در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند. در ادامه به اینکه چرا آیتلس ® بهتر از تافل است می پردازیم.

 

چرا آیلتس ® بهتر از تافل ® است؟

درست مثل مدرک تافل ®، بیش از 9 هزار مؤسسه مختلف در سطح جهان مدرک آیلتس ® را می‌پذیرند. هرچند گفته می شود اکثر دانشگاه ‌های ایالات متحده آمریکا مدرک تافل ® را ترجیح می‌دهند اما آزمون آیلتس نیز همه جا اعتبار دارد. تنها نکته این است که آیلتس در انگلستان و استرالیا محبوبیت بیشتری دارد.

در اینجا بهتر است نگاهی ابتدایی به تفاوت‌های آن‌ها بیاندازیم:

 

معیار مقایسه

آیلتس تافل

زمان کل آزمون

2 ساعت و 45 دقیقه 3 ساعت و 30 دقیقه
بازه نمره نهایی 0 تا 9

0 تا 120

ترتیب بخش‌های آزمون شنیداری، خواندنی، نوشتاری، گفتاری

خواندنی، شنیداری، گفتاری، نوشتاری

چرا آیلتس
 

آیلتس ® یا تافل ®؟ چطور تصمیم بگیریم؟

برای تصمیم‌گیری چندین سؤال مطرح است. در مورد هر سؤال فکر کنید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید:

 

1- دانشگاهی که دوست دارید پذیرش شوید کدام مدرک را قبول دارد؟

این مهم‌ترین معیار است؛ اگر دانشگاهی که قصد پذیرش گرفتن دارید، فقط یکی از این دو مدرک را قبول دارد معیارهای دیگر اهمیتی ندارند! آیلتس ® یا تافل ®، هر دو توسط دانشگاه ‌های متعددی در مقاطع تحصیلی مختلف پذیرفته می‌شوند.

 

2- کدوم آزمون ساده تر است؟

نمره ی این دو آزمون با یکدیگر مقایسه و معادل سازی می شوند. لذا می توان گفت برای کسب نمره های پایین تر آزمون آیلتس ® و برای کسب نمرات بالا آزمون تافل ® مناسب است.

 

3- تافل ® نیازمند مهارت های بیشتری است.

برای شرکت در آزمون تافل ® شما در جلوی یک رایانه و تماماً در یک روز امتحان می دهید. لذا نیازمند تمرکز و تاب و توان بیشتری خواهید بود. از طرفی شما باید از نشستن جلوی رایانه خسته نشده و همچنین از سرعت تایپ مناسبی برخوردار باشید.

 

4- ترجیح با کدام آزمون است؟

به نظر من (نویسنده) آزمون آیلتس ® مناسب تر است. چرا که کسب آیلتس ® 5/6 راحت تر از تافل ® حدود 85-90 است و از طرفی با مدرک آیلتس ® می توانید در برنامه های مهاجرتی مثل Express Entry کانادا اقدام کنید.

 

شما برای کسب آمادگی بیشتر می توانید از بسته های آموزشی تافل ® و آیلتس ® اساتیدآنلاین استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image