تمرین رایتینگ : ۵ روش برای قوی کردن مهارت writing

تمرین رایتینگ

یکی از مهارت ‌های مورد نیاز و اساسی برای داشتن زبان انگلیسی قوی، رایتینگ است. مهارتی که در محیط های آکادمیک، اداری و حتی زندگی روزمره به شدت مورد نیاز است. از نامه های دوستانه و شخصی گرفته تا نامه های اداری و رزومه و یا نامه های آکادمیک مثل SOP یا Study Plan. بنابراین شما نیاز دارید تا مهارت رایتینگ خود را تقویت کنید تا به بقیه نشان دهید که بر زبان انگلیسی مسلط هستید. در این مقاله ما قصد داریم به شما بیاموزیم که چطور به تمرین رایتینگ بپردازید.


 

1- دوستی پیدا کنید و با هم نوشتن انگلیسی را تمرین کنید.

گاهی اوقات وجود یک دوست و همراه برای تمرین رایتینگ به شما کمک می‌کند تا انگیزه لازم برای تقویت رایتینگ‌ را به دست آورید. برای این کار می توانید حتی دوستان انگلیسی زبان بیابید و با آن ها مکاتبه کنید. برای این کار می توانید از وب سایت PenPalWorld استفاده کنید.


2- از نقشه ذهنی استفاده کنید.

نقشه ذهنی به شما کمک می‌کند تا اطلاعاتی که در مرحله قبل به دست آوردید را مرتب کنید. اطراف موضوع اصلی‌تان، مواردی که می‌خواهید طی متن درباره آن‌ها بنویسید را می‌آورید و اگر آن موضوعات به هم مرتبط بودند بنا به تشخیص خودتان آن‌ها را با استفاده از خطوط به هم وصل می‌کنید.


3- Freewriting داشته باشید.

پس از اینکه موضوع‌ رایتینگ را انتخاب کردید، درباره آن موضوع فکر کنید و هر چه به ذهنتان می‌رسد را به صورت کلمه‌ای و نکته‌ مانند، یادداشت کنید. اصلا لازم نیست مواردی که یادداشت می‌کنید منطقی باشند یا نگارش درستی داشته باشند، هدف از این کار این است که بتوانید تمامی ابعاد موضوعتان را به صورت دقیق بررسی کنید.


4- Outline بنویسید.

قالب مخصوص رایتنیگ دارای مقدمه، بدنه اصلی و قسمت نتیجه ‌گیری است. در این مرحله مشخص می‌کنید کدام یک از مواردی که در مرحله قبل آماده کردید را در مقدمه بیان می‌کنید، کدام یک را در بدنه اصلی و کدام را در قسمت نتیجه ‌گیری. سعی کنید هنگام طراحی قالب کلی متن، ارتباطی منطقی بین قسمت ‌های مختلف مطلب‌ تان برقرار باشد تا مطلبی منظم داشته باشید و خواننده هنگام مطالعه متن‌تان دچار سردرگمی نشود.


5- روزنامه و اخبار و مقاله بخوانید.

این کار به شما کمک می کند با ساختار های نوشتاری آشنا شوید و بتوانید از آنها در رایتینگ خود استفاده کنید.


شما می توانید برای تقویت رایتینگ خود، از محصول آموزش رایتینگ اساتیدآنلاین استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت https://asatideonline.com رفته یا با شماره 31319577-031 تماس حاصل فرمایید.

یک دیدگاه ارسال کنید

You have to agree to the comment policy.

 ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف همه دوره های آموزشی در بازی گردونه شانس
شانست رو امتحان کن!
close-image