مدت زمان آزمون DELF چقدر است؟

مدت زمان آزمون DELF چقدر است؟

تعریف آزمون DELF

آزمون دلف یکی از معتبرترین آزمون هایی است که برای دستیابی به زبان فرانسه و مدرک معتبر این زبان برگزار خواهد شد و افراد در این آزمون شرکت می‌کنند تا بتوانند این مدرک را کسب نمایند. این آزمون از طرف مراکز مطالعاتی زبان فرانسوی که به نوعی، به وزارت آموزش و پرورش فرانسه وابسته است انجام می شود و افراد باید از مدت زمان آزمون DELF قبل از انجام مراحل ثبت نام آن، مطلع باشند.

افرادی که در این آزمون شرکت می ‌کنند به آن ها مدرک زبان فرانسه اهدا می شود و می توانند به طور مسلط این زبان را به کار ببرند و به دانشگاه‌ های معتبر فرانسه ورود نمایند. امروزه این مدرک به عنوان یک مدرک پیش نیاز برای دیپلم به شمار می ‌رود و افرادی که به کشور فرانسه عزیمت می کنند قبل از ورود به دانشگاه های فرانسه، ابتدا باید این مدرک را نشان دهند.

مهارت های زبانی آزمون DELF

بخش شنیداری

دراین بخش، ابتدا برای شرکت کنندگان تعدادی فایل صوتی پخش می شود پس از آن شرکت کنندگان به سوالاتی که درباره فایل صوتی طرح می شود پاسخ خواهند داد. پخش این فایل ها ۲ بار و بین ۳ تا ۸ دقیقه انجام می شود.

بخش درک مطلب

در این قسمت از متن های کوتاه فرانسوی سوال های چند گزینه ای و جای خالی مطرح می‌ شود و افراد شرکت‌ کننده باید به این سوالات پاسخ دهند.

بخش نوشتاری

در این قسمت باید شرکت کنندگان به زبان فرانسه یک متن را بنویسند معمولاً موضوع این متن ها با توجه به سطوح مختلف آزمون فرق دارد.

سطح A1 : شرکت کنندگان به زبان فرانسه خود را معرفی می کنند و درباره زندگی روزمره خود توضیح می دهند.

سطح A2: در این قسمت افراد باید درباره تجربیات یک مسافرت، پیام های تسلیت و تبریک به آشنایان، نامه به آشنایان و دوستان و… متن کوتاهی بنویسند.

سطح B1:  در این بخش یک موضوع به شرکت کنندگان می دهند تا نظر و انتقاد خود را درباره موضوع بیان کنند.

سطح B2: افراد شرکت کننده در این قسمت باید درباره موضوع مطرح شده با منطق و برهان بحث کنند.

بخش گفتاری

  • سطح A1 و A2 : مصاحبه کنندگان در این سطح از شرکت کنندگان می خواهند که در ابتدا خود را معرفی کنند و بعد از آن موضوعی را برای شرکت کنندگان مطرح می ‌کنند تا درباره آن صحبت کنند.
  • سطح B1: مصاحبه کننده در مورد موضوع خاصی از افراد سوال می کند، افراد نیز درباره آن موضوع با مصاحبه کننده حرف می زنند.
  • سطح  B2: شرکت کننده باید در این بخش در مورد موضوع داده شده حرف بزند، نظر خود را بیان کند و سپس به دفاع از نظریات خود و بحث در مورد آن بپردازد.

تفاوت آزمون DELF و DALF

تفاوت اصلی این آزمون ها، این می باشد که سطوح آن ها با هم فرق می کند در واقع می‌ توان گفت که آزمون DELF برای سطوح ابتدایی و مقدماتی می باشد و افراد می ‌توانند با استفاده از مدرک آن در دانشگاه ‌های مختلف فرانسوی پذیرش شوند و از موقعیت ‌های شغلی به بهترین نحو استفاده کنند. مدرک B2 معمولا برای دوره پایین تر از لیسانس و لیسانس اعتبار دارد. مدرک B1 نیز برای دوره لیسانس به پایین کاربرد دارد. آزمون  DALF در واقع دیپلم کامل زبان فرانسه می باشد و برای سطوح C1 و C2 بسیار مناسب می باشد، با توجه به پیشرفته بودن آزمون DALF، می توان گفت که مدت زمان آزمون DELF نسبت به آن کمتر است. برای متقاضیان دوره دکترا مدرک  C1 و برای افرادی که می خواهند در دانشگاه های فرانسوی مورد پذیرش قرار گیرند مدرک C2 کارایی دارد. برای دریافت مدرک C2، باید با مردمی که به زبان فرانسوی حرف می زنند تعامل داشت.

مدت زمان آزمون  DELF چقدر است؟

سطوح مختلف آزمون DELF

سطح  A1

متقاضیان در این سطح جملات ابتدایی و روزمره را که به نیازهای مشخص شده مربوط می باشد را درک می کنند و سپس مورد استفاده قرار می دهند. 

سطح  A2

پس از تمام شدن این سطح، متقاضیان کلمات پر استفاده ای را که به موضوعات معینی ربط دارند مانند خرید، محیط پیرامون و کار، اطلاعاتی در مورد خود و خانواده را خوب درک می کنند و در موقعیت های عادی از آن برای بیان منظور خود استفاده می کنند.

سطح  B1

کسانی که سطح B1  را می ‌گذرانند، می توانند به صورت خیلی خوب و آنی در مورد مسائل مختلف روز صحبت نمایند هم چنین این افراد می توانند مسائل ساده را به راحتی حل نمایند. علاوه بر این متقاضیان موضوعاتی که ممکن است در طول سفر به فرانسه با آن برخورد نمایند به راحتی حل نمایند و با طرف مقابل خود ارتباط برقرار نمایند.

سطح B2

متقاضیان در این سطح از متن های دشوار، نکات مهم و اصلی را که در مورد موضوع های مشخصی می باشد درک کرده و می توانند در رشته های که تخصص آن ها می باشد صحبت کنند. مثلاً افراد در کلاس درس هایی که به زبان فرانسوی می باشند می توانند شرکت کرده و متوجه بحث ها و صحبت ها شوند. علاوه بر این توانایی این را دارند که این زبان را به صورت روان و بدون هیچ آمادگی صحبت کنند.

مدت زمان آزمون DELF چقدر است؟

کشور فرانسه معمولاً زمان برگزاری این آزمون را مشخص می کند و بیشتر اوقات در ماه های ژوئن، دسامبر و بعضی اوقات در ماه مارس این آزمون برگزار خواهد شد. مدت زمان آزمون DELF به صورت کلی ممکن است تا ۴ ساعت طول بکشد. برای این که متقاضیان دقیقاً از زمان برگزاری آزمون دلف در ایران مطلع شوند، باید به مراکزی که این آزمون را در کشور برگزار می کنند مراجعه کنند. پیشرفته تر شدن سطح افراد در آزمون دلف باعث طولانی شدن زمان آن می شود. در این بخش مدت زمان آزمون DELF در سطوح مختلف را بررسی می کنیم.

  • سطح A1 : زمان این آزمون ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه می باشد.
  • سطح A2 : مدت زمان این آزمون ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه می باشد.
  • سطح B1 : کل زمانی که برای این آزمون در نظر گرفته شده است، ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد.
  • سطح B2 : زمان این آزمون در این سطح، ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد.

هزینه آزمون DELF

کشور فرانسه هزینه این آزمون را برای متقاضیان مشخص کرده است هم اکنون هزینه این آزمون از ۱۲۰ دلار تا ۲۲۰ دلار می باشد. مدرک این آزمون همیشه معتبر می باشد. معمولا هزینه ای که افراد برای ثبت نام این آزمون باید بپردازند به یورو می باشد. هزینه سطح های متفاوت این آزمون متغیر می باشد. برای پایین ترین سطح این آزمون که A1 می باشد، می توان هزینه کمتری پرداخت کرد اما برای سطح B2 که بالاترین سطح آزمون دلف می باشد، هزینه ثبت نام بیشتری باید پرداخت کرد.

جمع بندی

زمانی که افراد قصد ثبت نام در دانشگاه های کشور فرانسه را دارند یا می خواهند درخواست شهروندی فرانسه را بدهند حتماً باید در این آزمون شرکت کنند.مدت زمان آزمون DELF با سایر آزمون های زبان فرانسه فرق می کند.

متقاضیانی که در آزمون دلف شرکت می کنند، در صورت قبولی مدرک آن را اخذ می کنند و پس از دریافت این مدرک می توانند به خوبی مهارت و تسلط خود در زبان فرانسه را ثابت کنند. با توجه به این که برای سنجش زبان فرانسه آزمون های متعددی طراحی می شود افراد باید ابتدا هدف خود را مشخص کنند تا بدانند در چه نوع آزمونی شرکت کنند.

یکی از نکات جالب در مورد این آزمون، این می باشد که در فرانسه شهروندانی که مدرک  لیسانس ندارند باید تسلط و مهارت خود در زبان فرانسه را با داشتن مدرک آزمون دلف اثبات کنند تا در نهایت بتوانند در دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. شرکت کنندگان برای این که بتوانند زمان خود را در جهت پاسخ دادن به سوالات آزمون مدیریت کنند، باید از مدت زمان آزمون DELF آگاهی داشته باشند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question