تاسیس آموزشگاه مجازی از ایده تا اجرا

تاسیس آموزشگاه مجازی

برای تاسیس آموزشگاه مجازی شما ابتدا باید در حرفه خود حرف های تازه ای برای گفتن داشته باشید. برای تاسیس آموزشگاه مجازی تنها استفاده از اساتید معروف و سرشناس برای موفقیت کافی نیست. وقتی صحبت از آموزش آنلاین باشد تنها تسلط اساتید بر مباحث آموزشی کافی نیست. در یک آموزشگاه آنلاین اساتید باید بتوانند با تکیه بر امکانات متنوع تدریس آنلاین، آموزش خود را به بهترین شکل به دانش پذیران ارائه کنند.

همچنین زیر ساخت های آموزشگاه مجازی باید به گونه ای باشد که دانش پذیران به راحتی و با کیفیت بالا بتوانند از کلاس های آنلاین استفاده کنند.

در کنار همه اینها تنوع در موضوعات آموزشی، به روز بودن تدریس به خصوص در کلاس هایی مانند آموزش زبان انگلیسی، آموزش بورس، آموزش دروس کنکور و … و خدماتی مانند مشاوره رایگان باعث می شود دانش پذیران تجربه بهتری از آموزش آنلاین داشته باشند.

اما تاسیس آموزشگاه مجازی به جز ایده های بکر و خدمات مناسب نیازمند امکانات مختلفی است که در ادمه به آنها خواهیم پرداخت.

اخذ مجوز تاسیس آموزشگاه مجازی

بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه مجازی هرچه تحقیق می کنند و یا در اینترنت جستجو می کنند درباره مجوز فعالیت آموزشگاه آنلاین و یا مجوز آموزشگاه مجازی چیزی نمی یابند. واقعیت این است که به صورت اختصاصی برای یک آموزشگاه آنلاین در ایران مجوز خاصی تعریف نشده است بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه مجازی واقعا نمی دانند جهت اخذ مجوز به کدام مرجع ذیصلاح باید مراجعه نمایند. ن

کته جالب اینجاست که بسیاری از متقاضیان تاسیس آموزشگاه آنلاین حتی نمی دانند که برای این کار یعنی آموزش مجازی نیاز به مجوز فعالیت دارند و عنوان می کنند که برای آموزش مجازی نیاز به هیچ نوع مجوز فعالیتی نیست. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای شروع هر فعالیت آموزشی در ایران اعم از حضوری یا مجازی نیاز به اخذ مجوز فعالیت است.

آنچه باید درباره تاسیس آموزشگاه آنلاین یا مجازی بدانید

در صورت شروع فعالیت آموزشی مجازی بدون اخذ پروانه متناسب با نوع فعالیت آموزشی مشمول قوانین موسسات آموزشی غیرمجاز ارگان آموزشی ذیربط خواهید شد و از فعالیت آموزشی (حتی مجازی) شما جلوگیری خواهد شد. بنابراین باید قبل از هر کار بنا به فعالیت از ارگان های مرتبط مجوز های لازم را دریافت کنید.

تعیین نام و برند آموزشگاه مجازی

برای شروع این کار باید ابتدا یک سایت و صفحه اینترنتی برای آموزشگاه مجازی خود طراحی کنید. از آنجا که صفحه اصلی هر سایت اولین قسمت از سایت است که مخاطبین با آن روبرو می‌شوند بنابراین باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. برای آموزشگاه خود نشان (لوگو) مخصوص، ترکیب رنگ‌های خاص و قلم مخصوص انتخاب کنید. قالب سایت خود را متناسب با محتوایی که قصد ارائه دارید انتخاب کرده و ظاهر سایت خود را تعیین کنید و صفحات لازم و دسته‌بندی‌های مورد نیاز برای دسترسی به قسمت‌های مختلف را ایجاد نمایید.

نوع آموزش مجازی خود را تعریف کنید

تمام آنچه که شما برای تاسیس آموزشگاه مجازی خود نیاز دارید یافتن ایده‌ای جدید و جذاب برای یک دوره آموزشی و سپس کار بر روی آن ایده برای ایجاد محتوای جذاب است. ایجاد محتوای مربوط به موضوع دوره های آموزشی شما نیاز به تعیین اهداف یادگیری و سپس ایجاد رئوس مطالب درسی دارد که به روند یادگیری افرادکمک می‌کند.

تاسیس آموزشگاه مجازی

ایجاد طرح کلی دوره

برای ایجاد طرح کلی دوره، باید برنامه درسی دوره را به مباحث اصلی و زیرموضوعات تقسیم کنید. بخش‌های دوره را با توجه به میزان دشواری، یک رویکرد آموزشی خاص یا هر مقوله دیگری که ترجیح می دهید، تقسیم‌بندی کنید.

این کار به ایده پردازی در مورد چگونگی آموزش موضوع مورد نظر و بررسی فعالیتهای مشابه شما توسط دیگران در موضوعات مرتبط کمک می‌کند.

انتخاب روش آموزش مجازی

یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت آموزشگاه آنلاین تعیین روش آموزش مطالب به فراگیران است. این کار، نوع محتوا و فعالیت‌ها و همچنین قالب کل آموزشگاه مجازی شما را مشخص می‌کند.

سه روش برای داشتن بهترین تدریس در کلاس مجازی

آموزش را شروع کنید

پس از اخذ مجوزهای لازم، ایجاد زیرساخت های فنی و همچنین راه اندازی سایت نوبت آن رسیده که آموزش آنلاین را شروع کنید.

چرا آموزش آنلاین فقط با اساتیدآنلاین ؟!

ما در اساتیدآنلاین برای شما مدرسان و مدیران موسسات آموزشی خدمات ویژه ای داریم از جمله :

  • بسترهای کلاس آنلاین
  • سیستم های مدیریت آموزش پیشرفته (LMS) ویژه موسسات بزرگ و دانشگاه ها
  • سیستم های مدیریت آموزش (LMS) ویژه مدرسان و موسسات کوچک تر
  • سامانه آزمون آزمایشی یا قابلیت پیاده سازی پیچیده ترین نوع سوالات آزمون های ملی و بین المللی برای مدرسان و موسسه ها
  • وب سایت میزبانی دوره های آموزشی
  • میزبانی رویدادهای آنلاین

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question