آمادگی برای آزمون گوته

آمادگی برای آزمون گوته

آزمون زبان گوته یکی از آزمون های رسمی برای سنجش میزان تسلط افراد به زبان آلمانی است. متقاضیان مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان از جمله کشور سوئیس، آلمان، اتریش و لیختن اشتاین باید در این آزمون نمره قبولی کسب کنند. بنابراین برای آمادگی  برای آزمون گوته باید از منابع و دوره های آموزشی زبان آلمانی استفاده کنید. در این مقاله از سایت اساتید آنلاین، ضمن معرفی کتاب های آمادگی برای آزمون گوته، به بررسی انواع دوره های آموزشی و آمادگی زبان آلمانی می پردازیم، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راه های قبولی در آزمون زبان گوته

برای کسب نمره قبولی در هر یک از سطوح آزمون زبان گوته لازم است الزاماتی را فراهم کنید. برخی افراد تصور می کنند بدون آموزش زبان آلمانی و تنها از طریق مطالعه کتاب های آمادگی آزمون می توانند در آزمون گوته نمره قبولی کسب کنند، اما حقیقت امر این است که برای موفقیت در آزمون گوته باید ابتدا دوره های آموزش زبان آلمانی را سپری کنید، در آزمون های شبیه سازی شده شرکت کنید و کتاب های آمادگی برای آزمون گوته را مطالعه کنید. راه های قبولی در آزمون زبان گوته عبارتند از:

  1. ابتدا مشخص کنید برای مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان به کدام سطح از زبان آلمانی نیاز دارید، به عنوان مثال افرادی که برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به آلمان را دارند باید به سطح B2 زبان آلمانی تسلط داشته باشند.
  2. با مشخص شدن سطح مورد نظر در آزمون گوته، باید در کلاس ها و دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنید. به عنوان مثال، برای سطح B2 زبان آلمانی باید حداقل 12 ترم زبان آلمانی بگذرانید.
  3. با تسلط به زبان آلمانی و گذراندن دوره های آموزشی، حالا می توانید کتاب های آمادگی برای آزمون گوته را تهیه و مطالعه کنید.
  4. اگر به زبان آلمانی مسلط هستید، در آزمون های تعیین سطح زبان آلمانی شرکت کنید سپس نسبت به تقویت زبان خود اقدام نمایید و در نهایت کتاب های آمادگی برای آزمون گوته را مطالعه کنید.
  5. پیش از شرکت در آزمون گوته می توانید در آزمون های شبیه سازی شده شرکت کنید و از نقاط قوت و ضعف خود آگاه شوید.  با شرکت در این آزمون های می توانید کارنامه و پاسخنامه سوالات آزمون را دریافت کنید و از این طریق به تحلیل نقاط ضعف و قوت خود بپردازید.
  6. دریافت مشاوره تخصصی در زمینه مطالعه زبان آلمانی، پیش از شرکت در آزمون گوته در میزان موفقیت شما تاثیر گذار است.

با توجه به اهمیت کتاب های آمادگی برای آزمون گوته، در ادامه مطلب به معرفی کاربردی ترین کتاب های زبان آلمانی می پردازیم.

کتاب های آمادگی برای آزمون گوته

به منظور آمادگی برای شرکت در آزمون گوته باید از منابع و کتاب های مرجع زبان آلمانی استفاده کنید. برخی از مهم ترین کتاب های مورد استفاده برای آمادگی آزمون گوته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Menschen A1.1

یکی از کتاب های آموزش زبانی آلمانی است که افراد مبتدی را برای آزمون سطح A1 آماده می کند. این کتاب از انتشارات Hueber برای متقاضیان آزمون زبان آلمانی به ویژه آزمون گوته منتشر شده است. از جمله ویژگی های شاخص این کتاب به استفاده از تصاویر آموزشی، ارائه نکات گرامری به صورت طبقه بندی شده و رنگارنگ، طرح موضوعات و مفاهیم جذاب برای جلب توجه زبان آموزان، ایجاد ارتباط بین کلمات و تصاویر و غیره می توان اشاره کرد. در واقع این کتاب نخستین منبع برای شروع آموزش و مطالعه زبان آلمانی است که در بسیاری از آموزشگاه ها نیز برای آموزش ترم یک به افراد بالای 16 سال همواره مورد استفاده قرار می گیرد.

آمادگی برای آزمون گوته

کتاب Menschen A2.1

کتاب منشن یکی از منابع آموزش پایه زبان آلمانی است که شامل کلمات و مفاهیم پایه می باشد. این کتاب دارای 12 درس است که هر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، درک مطلب و نوشتار را تقویت می کند. در کنار 4 مهارت اصلی به توضیح گرامر و آموزش لغات پایه زبان آلمانی نیز می پردازد. این کتاب برای متقاضیان سطح A2 زبان آلمانی مناسب است و در بسیاری از آموزشگاه ها به عنوان کتاب آموزشی برای ترم های پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد.

آمادگی برای آزمون گوته

 کتاب Menschen B1.1

این کتاب برای آمادگی داوطلبان آزمون های زبان آلمانی منتشر شده است و در قالب داستان مفاهیم زبان آلمانی را توضیح می دهد. این کتاب علاوه بر تقویت 4 مهارت شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری، گرامر زبان آلمانی را به طور کامل توضیح می دهید. این کتاب از مجموعه کتاب های منشن روی گرامر و آموزش لغات به متقاضیان متمرکز شده است. این مجموعه کتاب ها قابلیت خودخوان و آموزش در کلاس های زبان آلمانی را دارند. استفاده از این کتاب به متقاضیان سطح b1 زبان آلمانی پیشنهاد می شود.

آمادگی برای آزمون گوته

Fit fürs Goethe-Zertifikat B2

یکی از کتاب های آمادگی برای آزمون گوته است که معمولا برای افرادی که متقاضی سطح b1 این آزمون هستند، منبع مناسبی می باشد. این کتاب دارای CD همراه است که شامل فایل های صوتی این مجموعه است. انتشارات Hueber در سال 2019 این کتاب را عرضه کرده است. متقاضیان آزمون زبان گوته برای استفاده از این کتاب باید به زبان آلمانی مسلط باشند و برای آشنایی با نمونه سوالات آزمون گوته و آموزش نکات تکمیلی زبان آلمانی از این کتاب استفاده کنند.

خدمات مجموعه استاد آنلاین برای آمادگی آزمون گوته

 

خدمات مجموعه استاد آنلاین برای آمادگی آزمون گوته

موفقیت در آزمون های بین المللی زبان آلمانی، انگلیسی یا سایر زبان های رایج دنیا مستلزم آموزش، کسب مهارت و تجربه در زمینه آزمون دادن می باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند که تسلط به مطالب زبان آلمانی جهت آمادگی برای آزمون گوته کافی است، بلکه برای موفقیت در آزمون گوته علاوه بر تسلط به زبان آلمانی باید با نحوه آزمون دادن و استراتژی های مرتبط با شرایط آزمون آشنایی داشته باشید.

همانطور که میدانید، آزمون زبان گوته شامل 4 بخش بخش درک مطلب یا لزن، بخش شنیداری یاهوقن، بخش نوشتاری یا شریبن و بخش صحبت کردن یا اشپرشن است که برای موفقیت در این آزمون، متقاضی باید به هر یک از این بخش ها تسلط کافی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر متقاضی به یکی از بخش های آزمون مانند نوشتاری تسلط نداشته باشد و نمره قابل قبولی در آن بخش کسب نکند، موفق به دریافت مدرک زبان گوته نخواهد شد.

به طور کلی جهت آمادگی برای آزمون گوته ابتدا به دنبال آموزش این زبان بروید، سپس منابع مرتبط برای تقویت زبان آلمانی را مطالعه کنید. در گام بعدی برای آشنایی با استراتژی های شرکت در آزمون، می توانید پیش از آزمون اصلی در آزمون های آزمایشی و شبیه سازی شده توسط مجموعه اساتید آنلاین شرکت کنید. با شرکت در این آزمون ها می توانید مطابق با زمان بندی آزمون به سوالات پاسخ دهید و پس از آزمون نیز کارنامه و پاسخنامه را دریافت نمایید و نسبت به نقاط ضعف خود آگاه شوید.

جمع بندی

در این مقاله از سایت اساتید آنلاین به توضیح روش های آمادگی برای آزمون گوته پرداختیم. متقاضیان آزمون زبان گوته برای موفقیت در این آزمون ابتدا باید سطح مورد نظر برای شرکت در آزمون گوته را مشخص کنند، سپس در دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت کنند یا به صورت خودخوان با استفاده از منابع ذکر شده در مقاله برای آزمون گوته آماده شوند. در نهایت برای آشنایی با استراتژی های شرکت در آزمون می توانند در آزمون های آزمایشی و شبیه سازی شده توسط مجموعه اساتید آنلاین شرکت کنند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question